FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Witajcie w mroku - HBO 30.01.2009 godz 21.55
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Piglet


Offline 



Joined: 26 Jan 2009
Posts: 7
Location: Z trumny

PostPosted: 26-01-2009, 17:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

D-Vision wrote:
Robienie sobie przysłowiowych "jaj" poprzez zdjęcia takie czy owiakie, jak i stylizowane elementy garderoby oraz ich używanie DELIKATNIE różnią się od spania w trumnie. Czy to, że niosąc w foliowej torebce chleb przez miasto, oznacza, że jestem piekarzem?

Ty śpisz w trumnie? Bo ja nie, nawet chleba w foliowej torbie nie noszę przez miasto. Z tym spaniem w trumnie to chyba jak reszta - dałeś się zwieść brukowcom - no bo gdzie indziej mowy o tym nie było. Ładne lektury macie nie ma co :P Komu Ty wierzysz?
Co do taśmy izolacyjnej na sutkach, wszechstronnego lateksu itd. Stety nie stety, z roku na rok jest tego więcej na wspomnianym festiwalu...
D-Vision wrote:
Piglet napisał(a):
Nie wiem czym przyjechały laski które mazały się krwią na ostatnim CP



Były żałosne.

No widzisz, a ile ich zdjęcia zajmują miejsca w galerii DN?!



Moriturowi i mnie też się nie podoba jak postrzegane są nasze osoby, ludzie rozwodzą się na nasz temat, wypisują obelgi itd, tak naprawdę kompeltnie nas nie znając. Widziano nas na CP, nas i nasz karawan, większość która tu wyraża się na nasz temat, nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, nie zamieniła z nami słowa. Zalożył ktoś temat o filmie, pierwszy chyba post pana admina na tym forum nie dotyczył bynajmniej filmu, a Moritura i karawanu. Podczas CP spaliśmy że tak powiem w tej samej kwaterze :D facet nie podszedł do nas (mówię o adminie), nie zamienił z nami słowa, chociaż byliśmy tam kilka dni, nie zna nas, bo skąd?! Z brukowców? kilku wpisów na forum? Za to zamieniał na nasz temat no i rzecz jasna karawanu, ze swoimi ziomalami wiwele zdań, może się bał do nas podejść, no wiecie, karawan, gość od nekrofilii. Osądza i rysuje portret psychologiczny na podstawie jakiś tam artykułów z brukowca, Polecamy artykuł w Polityce, czy taka prasamoże mu jest obca :P). Pieprzenie do znudzenia o karawanie, o matko boska, żeby tam jakiś św. przynajmniej na szybie się ukazał...Mamy a przedewszystkim Moritur ma ogromny wkład w twórczość i kulturę, i nie piszę tylko dla tego że żyjemy razem, mieszkamy razem, (karawanem też razem jeździmy) i kochamy się rzecz jasna. Moritur to nie karawan, to nie strona poświęcona badaniom na temat nekrofilii. Moritur tworzy muzykę, pisze...pracuje nad wieloma projektami. Ma rodzinę....prowadzi własną firmę, jest pracodawcą <UWAGA LANS> i robi to chyba na tyle dobrze że stać nas na m. innymi karawany. Nie mogę pojąć że to co dla nas jest normalne, dla innych jest lansem. Zawsze chcieliśmy być razem, mieć zakład pogrzebowy i amerykański karawan, bujać się nim na wakacje np. To były nasze marzenia. Spełniliśmy je wszystkie. A jakieś buraki nie mające o nas pojęcia pier**** głupoty o lansie że aż mnie dupa boli. Kiedyś mieliśmy Jaguara, ludzie na wiosce pierniczyli że sponsoruje nas sekta z zachodu i że kupiliśmy go dla szpanu (taki wiejski substytut słowa lans nie?).
Czy człowiek musi być tylko potępiany za to że jest sobą? Ja nie mam do nikogo pretensji jakim środkiem lokomocji kto się porusza, a ludzie tak się uczepili naszego Cadillaca jakby go po prostu zajebiście zazdrościli, sorry, ale takie mam wrażenie po każdym przeczytanym zdaniu w którym główną rolę gra "JAZDA KARAWANEM".

Sorry za chaos w wypowiedzi....

PS. Swoją drogą zastanawia mnie fakt, dlaczego tylko na Waszym forum jest tyle negatywnych wypowiedzi, na nasz temat. Na stronie Castle Party nie znalazłam chyba ani jednej....
Jakiś klan innych gotów, czy tam może jacyś niedoinformowani?
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 26-01-2009, 17:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piglet wrote:
Swoją drogą zastanawia mnie fakt, dlaczego tylko na Waszym forum jest tyle negatywnych wypowiedzi, na nasz temat. Na stronie Castle Party nie znalazłam chyba ani jednej....
Jakiś klan innych gotów, czy tam może jacyś niedoinformowani?


Nie wiem, jak na innych forach (nie śledzę, brak czasu), ale tutaj nikt się tym filmem nie przejął zbytnio, dopóki kolega Moritur nie wpadł i nie zaczął dymić - dlatego dyskusja przerodziła się w flejma o tym, jak każdy z nas widzi siebie w subkulturze (albo poza nią) i dlaczego nie można mieć poglądu jedynie słusznego, który niestety Twój partner zaprezentował. I tyle w tym temacie.
Back to top
View user's profile Send private message
Moritur


Offline 



Joined: 25 Jan 2009
Posts: 19

PostPosted: 26-01-2009, 17:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po co ja przyjeżdżam na CP - na pewno nia dla muzy... w większości przypadków. CP zmieniło się w jakąś elektroniczną potupajkę i jak dla mnie mało ma wspólnego z trendem gothic... ok - dla Was jest alternative i inne. Dla nas kapele, które winny były tam zagrać wciąż jeszcze tam nie dojechały. I pewnie nie dojadą.
Przyjeżdżam tam dla siebie, moich przyjaciół z którymi współpracuję i ogromnego sentymentu do miejsca. W 2008 roku doszedł film. CP nie jest dla mnie imprezą muzyczną... to pewne przedstawienie, które czasami potrafi być interesujące. Cieszy mnie fakt performance - w końcu coś innego, artystycznego, namacalnego. Koncert w kościele uważam za jeden z najlepszych pomysłów organizatorów.
Ataru - ten chłopiec jest trochę starszy od Ciebie i z łatwością mógłby uznać CIę za gówniarza - ponieważ nie lubię tego kryterium nie będę polemizował.
Odkryłeś Amerykę Kolumbie... nie czytałeś - pisałem, że film nie jest dla gotów, bo dla nich to nic nowego. Myślisz, że reżyser tego nie wiedział? Normalni ludzie, goci - to właśnie zobaczysz w filmie... Pomimo karawanów, trumien, tatuaży, pogrzebów gotyckich, piercingu, wampiryzmu potrafią prowadzić firmy komputerowe, studio tatuażu, posiadać i wychowywać dzieci, zwierzęta, prowadzić zakład pogrzebowy - o zgrozo! Nic nowego mi nie powiedziałeś... Jest też wielu takich, którzy na codzień przypominają zjawy z CP i wcale tego nie ukrywają. Nie chodzi tu o bycie "pokemonem"... jesli tak to odbierasz to masz jakiś problem z akceptacją tego zjawiska - że bycie sobą oznacza tez bycie innym niż Ty. Nikogo nie nakłaniam do niczego... ale jeśli ktoś twierdzi, że bycie TRUU to posiadanie karawanu i trumny to po prostu nie wie o co chodzi... Coś Was bardzo tu zabolało... i prężycie się jak uwiązani. My jesteśmy sobą... Wy jesteście sobą... kiedy pokazujemy różnice jakie widzimy w postrzeganiu kultury przez media czy gotów z innych krajów to się odwołujecie do swojej i TYLKO SWOJEJ (oczywiście nie związanej z rychem gothic) unikatowej osobowości.
Nie pchamy się do mediów - ale odwrotnie. Fakt karawanu nie zaczął się od mediów Mój Drogi, lecz TU na forum.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-01-2009, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Jest grupa ludzi, którzy kochają te auta i nie dlatego, że stanowi to dla nich wersję promocji ich samych lub estetyki, którą w sobie noszą.


Moritur wrote:
Jeśli odebrałeś moje uwagi jako próbę syntezy auta z ideologią goth to grtuluję Ci


Właśnie to sugerowały Twoje posty. Gdybyś napisał o tym w ten sposób, nie byłoby mojego odniesienia do tego w poście. Grupa miłośników czegoś to jedna rzecz, a grupa gothów jeżdżących karawanami to drugie. Tak to sformułowałeś, przeczytaj jeszcze raz swój post.


Moritur wrote:
Sam twierdzisz, że to portal muzyczny - więc oprócz słuchania, recenzji i osądzania co jeszcze robicie?


A co więcej może zrobić portal muzyczny? Oprócz newsów, artykułów, relacji, fotorelacji, recenzji i pomocy w organizacji imprez?

Ja osobiście jestem jeszcze DJ'em, dopóki miałem z kim - robiłem także muzykę sam. Poza tym interesuję się realizacją i produkcją dźwięku. Nie wiem oczywiście czy powyższe są w jakikolwiek sposób wartościowe dla kogokolwiek, niemniej łączą się z pytaniem.

Moritur wrote:
te auta sa specyficzne i jeśli miałeś kiedykolwiek okazję jeździć typowym amerykańskim klasykiem - niekoniecznie karawawnem - to doskonale będziesz wiedział, że żadna europejska maszyna nie jest w stanie temu dorównać


Yep.


Moritur wrote:
Jeśli jesteś taki obeznany w muzyce goth - zrób o tym film... o muzyce.


Nie interesuje się ani nie posiadam żadnych zdolności ani wiedzy w kwestii kręcenia, montażu
Moritur wrote:
Prawa rynku? Tylko tyle masz do powiedzenia...?

etc. Ponadto nie czuję potrzeby robienia filmu o muzyce. Wolę raczej tworzyć lub modyfikować ją samą.

BTW: czy ja gdzieś twierdzę, że jestem obeznany w muzyce goth? Przykładowo, krew mnie zalewa gdy na plakatach większości imprez widzę gatunek EBM. Pewnie nie irytowałbym się tak, gdyby chociaż takowa muzyka była tam prezentowana, ponieważ pewne drobne elementy obu światków miały wspólną historię.


Moritur wrote:
Prawa rynku? Tylko tyle masz do powiedzenia...?


To był dowcip...?

Moritur wrote:
Dziwi mnie to tylko, że na portalu o takiej tematyce nikt nie chce byc gotem?


Szufladkuj dalej. Uwielbiam być szufladkowany.


Moritur wrote:
To Ty się opanuj i trochę pomyśl nad sensem tego co piszesz na portalu, który w swej formie i treści, a przede wszystkim założeniu mówi o formach sztuki.


Ja tu jestem od szeroko pojętej elektroniki (nie - BlutEngel) i muzyki falowej. Niestety, scena w Polsce jest tak uboga, że portal traktujący o muzyce EBM nie miałby prawa bytu. Tak to już jest w historii, że w przypadku braku siły w pojedynkę, grupy pokrewne choć w kilku punktach, trzymają się razem.


Moritur wrote:
Co do walca - jeśli jesteś tak konsekwentny jak piszesz to nawet na rowerze nie przyjedziesz.


Mój brak konsekwencji jest obecny tylko w Twoich odczuciach (patrz: czytanie ze zrozumieniem).


Moritur wrote:
Typowe - dużo gadać... mało robić...


Wyjaśnij.


Moritur wrote:
Twoje PR?


Nie chodziło mi o moje PR a o stan wiedzy na ten temat, ale licytowanie się na ten temat nie mieści się w meritum sprawy.


Moritur wrote:
Śmieszne to jest pisać osąd na temat filmu, którego się nie widziało.


Po przeczytaniu skrótu jak i tematyce tegoż ciężko było nie zaśmiać się oczywiście przez pryzmat korelacji z "subkulturą" "goth". Czy nareszcie jest to jasne?


Moritur wrote:
Jeśli to ma przybrac miano wkładu w kulturę to pytam się czy to aż tak wiele?


Ja nie staram się wnosić wkładu w kulturę, a jedynie robić coś dla ludzi o podobnych preferencjach muzycznych, oraz w miarę możliwości - pomagać w organizacji przedsięwzięć, promować scenę oraz rozszerzać horyzonty muzyczne.
Nigdy nie twierdziłem, że to co robię to "aż tak wiele". Niestety nie wiem co mógłbym zrobić jeszcze.


Moritur wrote:
Nie widzę tu żadnej rewelacji...


I nikt z tego rewelacji nie robi. Ty za to tą nieistniejącą rewelację negujesz od samego początku. Ponadto zarzucasz brak robienia czegokolwiek dla kogokolwiek a sam stwierdzasz, że sam nic do kultury nie wnosisz.


Moritur wrote:
żadna recenzja nie będzie do tego potrzebna, z kolei informację o koncertach moge uzyskać na innych nie/alternatywnych portalach


Czyli powinien istnieć chyba tylko jeden, jakiś państwowy najlepiej portal alternatywny, ponieważ każdemu innemu można zarzucić, że można się tego dowiedzieć od konkurencji? Ciekawy tok myślenia. Czy to po prostu wyraz braku sympatii?


Moritur wrote:
Pokaz Omegi na zamku uważasz za kaszanę


A nie mam prawa do własnej opinii? Zabrałeś mi je?


Moritur wrote:
Ty coś pokaż!


Nie czuję takiej potrzeby. A nie muszę np. być płytkarzem, żeby zauważyć fakt, że gość położył mi płytki w łazience w stosunku prawie 35 stopni względem ściany. No tak, mogłem sobie sam położyć...


Moritur wrote:
a samemu g... robić.


Napisałem już co robię. Można to oceniać rożnie, ale myślę mimo wszystko, że ma to odrobinę większą wartość niż zapierdzielanie szlifierką po metalowych majtach. (Z góry przepraszam Omegę za ostre słowa, ale muszę to powiedzieć dosadnie)

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:

Piglet wrote:
Z tym spaniem w trumnie to chyba jak reszta - dałeś się zwieść brukowcom - no bo gdzie indziej mowy o tym nie było


A ja cały czas z uporem maniaka powtarzam, że o tymże tekście w brukowcu rozmawiamy.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:

Piglet wrote:
No widzisz, a ile ich zdjęcia zajmują miejsca w galerii DN?!


Ponieważ to, że nie podobało się to mnie, nie oznacza, że nie podobało się komuś innemu, komu ta galeria się spodoba.

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:

Piglet wrote:
To były nasze marzenia. Spełniliśmy je wszystkie.


Ja to NAPRAWDĘ SZANUJĘ!


Piglet wrote:
A jakieś buraki nie mające o nas pojęcia pier**** głupoty o lansie że aż mnie dupa boli.


... co nie miałoby miejsca, gdyby Twój drugi połówek nie oburzał się na naszą reakcję łączenia piernika z wiatrakiem oraz nie mówił nam, jacy mamy być.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Moritur


Offline 



Joined: 25 Jan 2009
Posts: 19

PostPosted: 26-01-2009, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chodzi o szufladkowanie - ale jeśli taki portal jak ten nie posiada w swojej ekipie ludzi, którzy otwarcie i jasno powiedzą - tak identyfikujemy się z nurtem goth, punk czy cholera wie co jeszcze to o czym my dyskutujemy? Czego tak zaciekle bronicie? Lub od czego uciekacie? Nikt nie lubi być szufladkowany, ale gorsze od szufladkowania jest brak świadomości kim się tak naprawdę jest. Nie wymagam od nikogo "przyznania" się do danej grupy - ale śmieszy mnie to, że ekipa tu pracująca ściemnia o czymś czego jak widzę nie ma :)
Problemy muzycznej sceny zostawiam bez komentarza - nigdy nikomu nie pasiła.
OK - jeśli jesteś konsekwentny to chcę zobaczyć ten walec na najbliższym CP! Udowodnij mi mój brak konsekwencji... bardzo chcę:)
Każdy ma prawo do opinii, jak najbardziej i nie mogę Ci tego zabrać, ale krytyka w stylu "załosne" przyprawia mnie o śmiech. Może cos bardziej konstruktywnego? Konkretnego? Chodzi o to, że każdy może powiedzieć kicha - ale zrobić coś co nie będzie kichą, a jeszcze to pokazać!... To miałem na myśli pisząc - dużo gadać mało robić. Jeśli jest to taki szajs - pokaż dla Omegi jak powinny wyglądać pokazy takiej sztuki! Najczęściej krytykują Ci, którzy sami nic nie robią lub mają sobie coś do zarzucenia. Krytykować jest łatwo... ale pokazać coś... troszkę trudniej. Nawet rżnięcie szlifierką metalowego paska :)

He? Pokaż mi fragmenty w których mówię Wam jacy macie być! Chyba mnie coś ominęło...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 26-01-2009, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Nie chodzi o szufladkowanie - ale jeśli taki portal jak ten nie posiada w swojej ekipie ludzi, którzy otwarcie i jasno powiedzą - tak identyfikujemy się z nurtem goth, punk czy cholera wie co jeszcze to o czym my dyskutujemy?


Koledze chyba umknęło, że np ja otwarcie napisałem "jestem gotem" (bo jestem), a poza Kotą i D-Vision nikt się tego nie wypiera tutaj.
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-01-2009, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
OK - jeśli jesteś konsekwentny to chcę zobaczyć ten walec na najbliższym CP!


Czyli to, że to był żart, nie było jasne?


Moritur wrote:
Udowodnij mi mój brak konsekwencji... bardzo chcę:)


Nigdzie nie zarzucałem Ci braku konsekwencji.


Co do Omegi - to moje osobiste, podkreślam OSOBISTE odczucie, dla mnie takie pokazy mogłyby nie istnieć, a nazwanie tego w ten dosadny sposób było podyktowane wyprowadzeniem mnie z równowagi.

Mówisz nam jaki kto ma być jeśli chce pokazać, reprezentować, tworzyć to, tamto i tamto. Od samego początku.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:

Gothycka Mucha wrote:
poza Kotą i D-Vision nikt się tego nie wypiera tutaj


Dokładnie, poza tym działam w obrębie całej stylistyki i estetyki jakie szeroko rozumiane "goth" ze sobą niesie. Stąd moja obecność tu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Piglet


Offline 



Joined: 26 Jan 2009
Posts: 7
Location: Z trumny

PostPosted: 26-01-2009, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słowo "KARAWAN" pojawiło się 113 razy na 5 stronach tego wątku. Mam nadzieję że strona jest dobrze spozycjonowana jak na webmastera przystało :D
...no wiecie - darmowy LANS :D
Back to top
View user's profile Send private message
Moritur


Offline 



Joined: 25 Jan 2009
Posts: 19

PostPosted: 26-01-2009, 19:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żart? A co masz powiedzieć... możesz tylko powiedziec... bo robić tradycyjnie nic nie będziesz. Teraz rozumiesz?
Dalej nie widzę fragmentów w których mówię jacy macie być ... Come On! Goth Power! Upsss.. sorry... Ty też nie jesteś gothem :)

Piglet ten portalik jest słabo spozycjonowany pod tym względem. Że tak powiem... nic tu po lansie. Widzisz, że tu sami poważni ludzie... nie takie pojeby jak my:) OK... najedliśmy się... teraz możecie nas przelecieć! :)
Wrzućcie na luz... My idziemy do swoich karawanów, trumienek, wy dalej gothujcie.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-01-2009, 19:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Żart? A co masz powiedzieć... możesz tylko powiedziec... bo robić tradycyjnie nic nie będziesz. Teraz rozumiesz?


Opadają mi ręce. Bo skoro to co robię, uważasz za "nicnierobienie" to ok, masz do tego prawo, ale powiedz tylko jedno: to co mam w takim razie robić???


Moritur wrote:
Ty też nie jesteś gothem


I mam się z tego powodu rozpłakać?

Over and out.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 26-01-2009, 19:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

A może byś tak pomyślał i przestał dopierdalać całej społeczności portalu i zaczął jeśli już tak bardzo musisz koncentrować się na rozmowie z konkretnymi osobami ? Bo ja na przykład rozmowie się tylko przyglądam a jak do tej pory kilkakrotnie zostałem obrażony za darmochę.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 26-01-2009, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ataru - ten chłopiec jest trochę starszy od Ciebie i z łatwością mógłby uznać CIę za gówniarza - ponieważ nie lubię tego kryterium nie będę polemizował.

Taka retoryka, o mezczyznach mowie chlopcy, o kobietach, niewiasty, dziewczynki, jakkolwiek inaczej, tak naprawde wydaje mi sie, ze nie chciales zrozumiec co chce powiedziec czy przekazac tylko koniecznie starales sie zrozumiec to tak jak Tobie bylo wygodnie. Whatever.

Quote:
Odkryłeś Amerykę Kolumbie... nie czytałeś - pisałem, że film nie jest dla gotów, bo dla nich to nic nowego. Myślisz, że reżyser tego nie wiedział? Normalni ludzie, goci - to właśnie zobaczysz w filmie... Pomimo karawanów, trumien, tatuaży, pogrzebów gotyckich, piercingu, wampiryzmu potrafią prowadzić firmy komputerowe, studio tatuażu, posiadać i wychowywać dzieci, zwierzęta, prowadzić zakład pogrzebowy - o zgrozo! Nic nowego mi nie powiedziałeś... Jest też wielu takich, którzy na codzień przypominają zjawy z CP i wcale tego nie ukrywają. Nie chodzi tu o bycie "pokemonem"... jesli tak to odbierasz to masz jakiś problem z akceptacją tego zjawiska - że bycie sobą oznacza tez bycie innym niż Ty.

Porownanie do pokemona? To bylo w zupelnie innym kontekscie, nie w takim w jakim wygodnie bylo Ci przytoczyc, wiec moze napisze wprost. Mnie wszystko jedno - mozesz jezdzic nawet karawanem (114?) i niech tak bedzie. Natomiast nie podoba mi sie fakt, ze taki film powstal, bo naprawde ze wzgledu na te najbardziej skrajne (bez urazy, ale w koncu i to Wam odpowiada, zgodzisz sie ze mna?) ludzie beda odbierac cala reszte w sposob, ktory nie jest zgodny z tym jak jest naprawde. Bo samo stawianie mnie ze wzgledu na moja muzyczna pasje gdziekolwiek wokol nekrofilii, sm (bd to inna kwestia ;-) ) czy transwestytymu nie podoba mi sie, choc w zasadzie nic mi do tego, co robicie ani Wy, ani ktokolwiek inny i ja kazdego z osobna szanuje, badz przynajmniej staram sie tolerowac (granica jest zdrowy rozsadek). Jest roznica, prawda? Ja napisalem tylko co mi sie nie podoba, nie, ze Ty, badz ktokolwiek inny osobiscie mi sie nie podobacie ;-) Mysle, ze to roznica zasadnicza.

I wedlug mnie (czy bedac tego swiadomy, czy nie) zostales wykorzystany do tego by przedstawic cala spolecznosc (czy tez nazwiemy sie 'gotami' czy fanami muzyki z okolic dark independent czy jakkolwiek inaczej, wszystko jedno) w krzywym zwierciadle tylko po to, by ktos mogl pokazac w dokumencie cos, czego jeszcze nie bylo i co bedzie szokowac babcie spod kiosku. Kropka.

Quote:
Wy jesteście sobą... kiedy pokazujemy różnice jakie widzimy w postrzeganiu kultury przez media czy gotów z innych krajów to się odwołujecie do swojej i TYLKO SWOJEJ (oczywiście nie związanej z rychem gothic) unikatowej osobowości.
Nie pchamy się do mediów - ale odwrotnie. Fakt karawanu nie zaczął się od mediów Mój Drogi, lecz TU na forum.


Piszesz, ze jestesmy soba i ze widzisz roznice miedzy tym jak my postrzegamy to, czy tamto, a zarazem mowisz, ze Ciebie ta kultura nie interesuje i ze zwiazany z nia nie jestes.

Ale... do czego wg Ciebie mamy sie odwolywac? Jestesmy roznymi ludzmi, roznimy sie, czesto diametralnie, chcialbys by wygladalo to tak, ze mielibysmy przyjac jakies jedne dla wszystkich zasady, czy cokolwiek innego, a kazdy kto by ich nie przestrzegal bylby poza spolecznoscia? Po jaka cholere? Nurt gothic? Zniknal wraz z Bauhausem czy Joy Division jak dla mnie. Bo dla mnie muzyka jest najwazniejsza, Wy widocznie macie inne priorytety, co innego jest na piedestale i elektronika Wam sie nie podoba. Kazdy niech patrzy na to, czy mase innych zjawisk jak mu wygodnie i kazdy niech pasjonuje sie tym, co mu wygodne. Sztywne ramy mnie by przerazaly i wtedy juz malo kto powiedzialby - jestem gotem, bo to juz teraz brzmi tak jakos pejoratywnie, niestety miedzy innymi dzieki takim wlasnie dokumentom, obok ktorego jakos przechodzimy ciagle... jakos obok.

Gdybys chcial wyznaczyc sztywne ramy to znalezc kogos, kto chcialby sie tak nazwac (szukajac po samych portalach wokol tej tematyki) byloby klopotem. Juz teraz jest, mimo, ze nikt z nas nie wstydzi sie swoich pasji, tego, czego slucha i na jakich imprezach bywa. A to wlasnie dlatego, ze nie chca by ich w ww ramy wepchano jak przypuszczam. Jakie one sa? Takie jak pokazuja takie opisy jak linki w pierwszej stronie. Kolo sie zamknelo.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Piglet


Offline 



Joined: 26 Jan 2009
Posts: 7
Location: Z trumny

PostPosted: 26-01-2009, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widział ktoś ten film?
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-01-2009, 19:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piglet wrote:
Widział ktoś ten film?


Trafne spostrzeżenie. Jednakże, dyskusja toczy się na temat zawartych w filmie elementów i ich zestawienia z subkulturą gotycką. Wiedzę opieramy na notce z tygodnika, lecz jakkolwiek nie byłaby ona katolicko-subiektywna, nie podważaliście do tej pory faktów w niej zawartych. A o nich mówimy.

Sorry, miałem się nie udzielać, ale się nie powstrzymałem ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 27-01-2009, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale zdajecie sobie sprawe, ze "dyskusja" trwala do poznych godzin wieczornych?? Az mnie zatkalo, ze tyle mozna gadac glownie o niczym.

@piglet: sprostowanie

1. NIgdzie nie napisalam, ze JA MAM Moritura za swira, zaznaczylam tylko jak go beda postrzegac/postrzegaja ludzie i to dzieki produkcji, ktora niestety mialam okazje widziec... i jakos nie zycze sobie wciskania mi w usta twierdzen, ktore sie po prostu zle zrozumialo.

2. Tak WIDZIALAM rzeczony film a moje zdanie na ten temat jest powyzej, ale powtorze, moze nie do konca w identycznych slowach, ze nie widze w nim nic nowatorskiego, nic z rzeczonej estetyki ani artyzmu (choc owszem 'de gustibus non est disputandum...') i osobiscie uwazam, ze utrze on tylko stereotyp o tym jak to goci (tak wlasnie GOCI, bo na nich zostanie wszystko zrzucone wlasnie dzieki opisowi - i gowno mnie to obchodzi czy koles piszacy byl katolikiem, buddysta czy scjentologiem - nie znam i jak mniemam nikt z Was tez) sypiaja w trumnach, pija krew i interesuja sie nekrofilia. Czy takie bylo zamierzenie filmu? Nie mam pojecia, ale takie wrazenie po sobie pozostawi i nikt tego nie zmieni, chocbys sobie wyzywala spoleczenstwo od bandy debili. A jak bys niezauwazyla to przynajmniej Gothyckiej Musze to najwyrazniej i najzwyczajniej nie lezy.

Film utrze takie same stereotypy o gotach jak o satanistach, a jak znam satanistów to jakoś żaden mi babci nie wykopal, ani kota nie zgwalcil, o co generalnie lubi sie ich osadzac.

Ty masz prawo sie pieklic o wytkniety karawan, ktory z cala dyskusja nie ma nic wspolnego jest tylko zwyklym przytykiem (nie tlumacze, zauwazylam, ze procz netu i kompow nie macie w domu slownika), goci maja prawo pieklic sie,ze ktos (kto jeszcze glosno sie od nich odcina!) dzieki takiej produkcji pomoze w kreowaniu nowego stereotypu gota.

3. Szufladkowanie portalu darknation jako portalu "gotyckiego" jest co najmniej powaznym błędem i ograniczeniem z Waszej strony, ale argumenty w stylu , ze jest to portal muzyczny dotyczacy sceny zwanej nomen omen "dark independent", do ktorej (niespodzianka!) nie zalicza sie jedynie gotyk, jak widac efektu nie przyniosly i nie przyniosa.

4. Jesli taka Twoja wola i Ci ulzy to mozesz sobie epitetow na moj temat napisac miliardy i wierz mi, ze nie wzruszy mnie to bardziej niz opady sniegu w 74' w Warszawie, a moze znow cos sprostuje i zabawa sie bedzie krecic... oczekiwanie dziecka jest miejscami dosc nudne, wiec chetnie :)

5. Nigdzie nie napisalam tez, ze karawan jest DLA MNIE widokiem makabrycznym (lol) wrecz przeciwnie, zaznaczylam, ze dla nikogo niedlugo nie bedzie, poniewaz owszem dla niektorych w Bolkowie (i niespodzianka! Pisze o mieszkancach!!) moze takim widokiem byc i bynajmniej nie ze wzgledu na marke, ale do tego trzeba miec mniejsze klapki na oczach zeby to zrozumiec.

6. I prosze mi przytoczyc post w którym Moritur napisał, ze ma dom pogrzebowy! Dla Ciebie moze i jest to oczywiste ale dla mnie na prawde jestescie tutaj "istotkami bez twarzy", ze nie wspomne, iz wcale nie musicie byc tymi za kogo sie podajecie (podziekujcie tym, co podaja sie w internecie z luboscia za innych - szczegolnie w takich dyskusjach)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Witajcie w mroku - HBO 30.01.2009 godz 21.55

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group