FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Victoria Frances
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 27-01-2009, 12:39    Post subject: Victoria Frances Quote selected Reply with quote

Dziwi mnie , ze jeszcze nie ma takiego tematu skoro pojawił się Luis Royo ;) Ja pracami V. Frances fascynuję się od dawna i sądzę, ze jest to co najmniej postać godna uwagi. Tym bardziej, że młoda i wciąż się rozwija, a jej prace są co raz lepsze i niosące ze sobą co raz więcej zastanawiających treści. POLECAM!

Trochę info:

Victoria Francés (25 października 1982, Walencja) - młoda hiszpańska artystka, tworząca głównie ilustracje.

Urodziła się w Walencji, ale pierwsze 14 lat swojego życia spędziła w Galicii. Jest absolwentką hiszpańskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych (Universidad de Bellas Artes).
W jej twórczości najczęściej spotykane są upiorne kobiety w długich sukniach. Sama twierdzi, że inspirują ją pisarze tacy jak Edgar Allan Poe, Anne Rice, H.P. Lovecraft, Bram Stoker, Goethe, Oscar Wilde, Victor Hugo, Charles Baudelaire czy Stephen King oraz artyści Luis Royo, Brian Froud, Gerald Brom, Alan Lee, Joseph Vargo, David Delamare, Natalia Pierandrei, Fernando Fernández, Segrelles i Pepe González, a także muzyka zespołu Dark Sanctuary i kino.
Pierwszy album Favole wydała w wieku 21 lat, 23 kwietnia 2003. Nie okazał się zbyt wielkim sukcesem, a Victoria wróciła na Uniwersytet Sztuk Pięknych aby kontynuować studiowanie. Jej pierwsze publiczne wystąpienie odbyło się na XXII Międzynarodowej Wystawie Komiksów w Barcelonie, 8 marca 2004.

Albumy:

* Favole 1. Lágrimas de piedra (Stone tears)
* Favole 2. Libérame (Free Me)
* Angel Wings
* Favole 3. Gélida Luz (Frozen Light)
* El Corazon De Arlene


Oficjalna strona :
http://www.victoriafrances.es/

Strona fanow:
http://www.victoriafrancesfan.org/
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 27-01-2009, 14:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za namiar, nie znałem wcześniej.

Co do samych prac - powtórzę się, ale uważam, że choć technicznie świetne, to do mnie nie przemawiają. Owszem, są stylowe i (czasem wręcz pretensjonalne) i mają swój specyficzny klimat, ale rażą mnie dosłownością. A ja chcę jakiejś tajemnicy, której mi tu brak. Zdecydowanie bardziej podobały mi się szkice - jeszcze nie przeładowane, bardziej sugerujące niż pokazujące. No i jeszcze tematyka - ila można w sumie o tym samym? Ale to już ogólna przypadłość "gotyckich" grafików, a nie zarzut konkretnie w stosunku tej pani.
Back to top
View user's profile Send private message
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 27-01-2009, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

widzę, że bardziej do Ciebie przemawia sztuka konceptualna? ;)
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 27-01-2009, 16:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmmm a ja nie wiem ja się do tego ustosunkować. Generalnie niektóre grafiki mnie zachwyciły a inne potrafiły kompletnie po mnie spłynąć. Zgadzam się co do szczególnego uroku szkiców oraz do techniki na wysokim poziomie. Mi chyba brakuje tutaj budynków...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 27-01-2009, 16:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kota wrote:
widzę, że bardziej do Ciebie przemawia sztuka konceptualna? ;)


Może ;) A może po prostu ja znacznie szybciej uznaję dzieło za skończone, a już na pewno szybciej od autorki ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-01-2009, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyznam sie szczerze ze mnie w ogole do gustu to nie przypadlo.

Royo min. robi(ł?) ilustracje na zamowienie, do filmow, gier na 8 bit komputery itp. Min. dlatego w czesci tych rysunkow czuje sie ze jest to wyrywek z jakiejs wiekszej opowiesci.

Te ilustracje tutaj byly tak bardzo "gotyckie" ze mnie az skrecalo ;-) Widoncznie nie jestem dobrym targetem dla tej pani ;-)

I pomijajac juz kwestie warsztatu duzo gorszego niz Roya, to po prostu te prace byly malo ciekawe dla mnie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 27-01-2009, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja cały czas się upieram, że za mało budynków ;) lubię, jak człowiek jest tylko elementem a nie głównym przedmiotem rysunku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 27-01-2009, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

De gustibus... (itd) :)
Mnie się podobają.. może dlatego, ze są chyba bardzo kobiece ;]

@Mucha: a... bardzo bardzo możliwe, że uważasz dzieło za skończone, gdy można jeszcze coś "dopowiedzieć" ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Zlosnica


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Pisces
Joined: 31 Jan 2009
Posts: 24
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 02-02-2009, 21:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety nie mogę podzielic zachwytow Koty nad pania Frances, technicznie wszystko jest u niej ok, tematyka tez nie najgorsza, ale błagam nie nazywajmy tego sztuką, to są ładne obrazki, ale niestety pozbawione większej wartości artystycznej, może poza tą, że są komercyjne i będą się podobały większości mhrocznych nielatów ;/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 04-02-2009, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obejrzałam, o czym dysputujecie i do mnie nie trafia, może dlatego, że nie jestem małolatą ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zlosnica


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Pisces
Joined: 31 Jan 2009
Posts: 24
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-02-2009, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie zostanę Tu wyklęta, ale mimo to pokuszę się o wygłosznie kilku heretyckich pogladów odnoszących się do dwóch tematów. Victorii Frances i Luisa Royo.
Zacznę od tego że zawsze wydawało mi się że kultura (subkultura) gotycka jest zjawiskiem alternatywnym, silnie kontestującym komercyjną, plastikową rzeczywistosc. Zawsze wydawalo mi się- dlatego silnie się z tym identyfikuje- że jest to trend wsród młodych ludzi, którzy ma aspirację do tworzenia tzw. kultury wysokiej. Byc może blędnie odczytuję słowa awangarda, alternatywa etc. ale mimo to nie spodziewalam sie, tu na forum poswięconym wlasnie takiemu kreowaniu rzeczywistości, takich peanów pochwalnych na temat pary tfurców (przez duże tfu) stu procentowej komercji. Wybaczcie kochani, ale to co prezentują obydwoje "artysci" to slodko mhroczne kicze, z prawdziwa sztuką nie mające nic kompletnie wspólnego. Obrazki którymi się tak zachwycacie to posterowa telenowela, nic odkrywczego, nic nowego, nic nie wnosząca do światowej kultury (tym bardziej tej alternatywnej). Takich pacykarzy jak oni były setki i będą jeszcze tysiące, są jak Doda -zaspakajają poczucie estetyki milionów i tak jak w/w panienka, najszybciej trafiają do umyslów prostych i nieskomplikowanych.
A przecież My tacy nie jesteśmy!!!! My mamy ambicje !!!!

Mam nadzieję ze sprowokuje tu jakąś dyskusję bo przydało by się tu trochę ludzi rozruszac ^^
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 08-02-2009, 16:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe no to ja się ruszę - też nie mam zamiaru nikogo obrażać, to tylko moje jednostkowe zdanie - 95% "subkultury gotyckiej" nosi się koszmarnie kiczowato. Łączy mnie z tym nurtem jedynie (czy AŻ) MUZYKA, no i lubię czarne ciuchy - ale czarne, i tego typu twórczość jak dyskutowana, jest tylko innym przedstawieniem lasek z zielono-różowymi rurami na głowie, to jest ta sama papka, jak trafnie określono powyżej - produkt na poziomie Dody. I w sumie czym sie różni ktoś kto maluje pół twarzy na czarno od kogoś, kto maluje ją na różowo i fioletowo?

ALE - każdemu ma prawo się to podobać, tak jak mi sie podobają stare fortyfikacje, i choć mało kto to rozumie nikt mi tego na szczęście nie wypomina ;) To tak tytułem uzupełnienia, żeby nikt nie poczuł sie dotknięty ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zlosnica


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Pisces
Joined: 31 Jan 2009
Posts: 24
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-02-2009, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ALE - każdemu ma prawo się to podobać, tak jak mi sie podobają stare fortyfikacje, i choć mało kto to rozumie nikt mi tego na szczęście nie wypomina ;)


W pelni Cie rozumiem... mnie też się podobają ;) pod warunkiem że sa wystarczająco monumentalne XDDD i odpowiednio stare
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 08-02-2009, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zlosnica wrote:
Wybaczcie kochani, ale to co prezentują obydwoje "artysci" to slodko mhroczne kicze, z prawdziwa sztuką nie mające nic kompletnie wspólnego.


Będę bronił Royo - facet ma swój własny styl, który wypracował na przestrzeni lat i prezentuje sobą znacznie więcej, niż pani, o której twórczości tu dyskutujemy. Nie ta pólka, nie ten regał nawet. Owszem, ma swoje skręty i swoje klisze, które powiela, ale nie zapominajmy, że on często tworzy na zlecenie i jego klient oczekuje konkretnych elementów i stylu. Z mojego punktu widzenia większość jego twórczości jest nudnawa, ale stworzył też rzeczy fascynujące, takie jak tarot. Podobnie zresztą mam z odbiorem prac innych artystów "fantastycznych", takich jak np. Boris Valejo, którego generalnie nie trawię, ale rysunek, który LB ma w avatarze uwielbiam.

Wracając do naszej artystki - ona tak naprawdę dopiero zaczyna, jest młodziutka jak na artystkę - wydawać wiążce sądy o jej twórczości będzie można za 10-15 lat najszybciej. Na razie pozostawia mnie ona obojętnym i tyle.


LadyBergamoth wrote:
95% "subkultury gotyckiej" nosi się koszmarnie kiczowato. Łączy mnie z tym nurtem jedynie (czy AŻ) MUZYKA


Mam tak samo, z tym że nawet nie chce mi się już ubierać na czarno ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Zlosnica


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Pisces
Joined: 31 Jan 2009
Posts: 24
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-02-2009, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Wracając do naszej artystki - ona tak naprawdę dopiero zaczyna, jest młodziutka jak na artystkę - wydawać wiążce sądy o jej twórczości będzie można za 10-15 lat najszybciej. Na razie pozostawia mnie ona obojętnym i tyle.

Tu niestety nie mogę sie z Toba zgodzic, wiek nie ma tu nic do rzeczy, wystarczy popatrzec na np.Picassa który będąc własnie w wieku tej panny przechodził z okres błękitny (wiem że to nie ta liga, ale jakże spektakularny przykład XDDD ) Wielcy twórcy w tym wieku własnie wyznaczaja swoje scieżki, kreują nowe prądy w sztuce, a ta pani niestety jest wtórna i odtwórcza.
Co do Royo to fakt nie ta półka, zdecydowanie, niemniej jednak on też do mnie nie przemawia. Fakt jest kilka jego prac na które mogę patrzec bez wstrętu, powiem nawet, że są w miarę estetyczne, ale mimo to zdania nie zmienie i dalej bedę twierdzic, że to kicz.


Quote:
LadyBergamoth napisał(a):
95% "subkultury gotyckiej" nosi się koszmarnie kiczowato. Łączy mnie z tym nurtem jedynie (czy AŻ) MUZYKA

A z tym zdaniem z koleii nie do końca się zgodzę, bo to akurat trafia w moja estetykę, pod jednym warunkiem, ten kicz nie może byc tandetny. Sama ubieram się cokolwiek dziwacznie (widac na awatarze, grzywkę mam różową na stałe XD, a w tych butach radosnie pomykam do pracy), ale staram się żeby mój pomysł na siebie był estetyczny, strawny i przemyślany. Poza tym kocham prowokowac, a to jest dośc prosty sposób na zwrocenie uwagi :)))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Victoria Frances

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group