FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Different State / Sigill - Spazmatic[k] Spell (2008)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 27-03-2009, 16:53    Post subject: Different State / Sigill - Spazmatic[k] Spell (2008) Quote selected Reply with quote

Different State / Sigill – Spazmatic[k] Spell
Zoharum CD 2008 (ZOHAR 002-2)

Praca recenzenta to bynajmniej nie jest bułka z masłem. Bywa tak ze wcześniej przemyślane słowa ”wskakują” lekko na papier a niekiedy jest bardzo ciężko i trzeba się mocno napocić, tak jak teraz… Płyta ”Spazmatic[k] Spell” nie jest zbyt łatwa w odbiorze nie mówiąc już o pisaniu jej recenzji. Kto jak kto ale Marchoff i Different State przyzwyczaili nas do tego od dawna. Ale czy nie jest tak ze najbardziej kochamy te płyty które z każdym kolejnym trudnym przesłuchaniem zupełnie niespodziwanie zawładniają powoli naszą duszę ?
“Spazmatic[k] Spell” to split dwóch projektów, wymienianego już wcześniej Different State oraz Sigill rezydujący obecnie w Wielkiej Brytanii. Album został dedykowany A.O. Spare’owi, którego postać przedstawiać chyba nie muszę. Zaczyna Marchoff którego również tym razem muzycznie wspomogła córka Laura Marchoff (Angelic(k)voice, custom made generator A-23) oraz Tom Westbum (clarinet, sax, alto sax, trumpet) i Janusz Sokolnicki (tube AMP). Muzycy serwują słuchaczom mroczną i zróżnicowaną stylistycznie muzykę nazwaną przez siebie alchembientem. Tylko cztery utwory i wiele nietuzinkowych pomysłów: ciekawie transowe aranżacje wykorzystujące sample i loopy oraz tradycyjne instrumenty dęte czy też gitarę to sprawdzone już wcześniej składniki muzyki tworzonej przez Marchoffa. Bardzo się cieszę że wciąż widoczne są rytualne wątki które wcześniej tak mocno były wyraźne w mojej ulubionym albumie wydanym przez Requiem Records pt. "Hidden Sounds Of Magnetic Field". Obserwuję Different State od lat i zawsze miałem wrażenie że jest projektem niezwykle świadomym tzn. wydaje mi się że nie ma tutaj ani jednej sekundy przypadkowych dźwięków, wszystko jest zaplanowane w 100 %, choć muzyka wyraźnie temu przeczy… Według mnie to grupa na absolutnie światowym poziomie!
Teraz nadeszła pora na Sigill którego tworzy duet Nantur oraz brat salo. Również cztery utwory które nie odbiegają daleko od swoich poprzedników choć trzeba zaznaczyć że są dużo mniej zróżnicowane. Dalej jest mistycznie, wyraźnie bardziej mrocznie i jakże mocno działająco na zmysły. Chory klimat, przestrzenne dźwięki dark ambientu, tajemnicze inwokacje – znów odbiór wymaga skupienia i na pewno nie jest to muzyka na dobranoc, chyba że nie boicie się postradania zmysłów… Nie znałem wcześniej Sigill i muszę przyznać że projekt przypadł mi do gustu.
Płyta została wydana w formie ekskluzywnego 3-panelowego digipacka. Dla fanów Austin’a Osman’a Spare’a oraz dla tych którzy zaczytują się w pozycjach wydawanych przez wydawnictwo Okultura (wydające publikacje okultystyczne i kontrowersyjne) pozycja obowiązkowa! Warto zajrzeć na stronę wydawcy (Zoharum Records) gdyż co jakiś czas label oferuje płyty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ocena:
7,5/10

Lista utworów:
1. Different State - I Hate The Eyes
2. Different State - Ear
3. Different State - Nose
4. Different State - Formal Experimentation
5. Sigill - Sunever
6. Sigill - Io Pan'I
7. Sigill - Ashtoreth
8. Sigill - Moon Lore

www.zoharum.com
www.differentstate.com
www.myspace.com/diferentstate
www.myspace.com/sigill



Different-State-Sigill.jpg
 Description:
 Filesize:  41.98 KB
 Viewed:  546 Time(s)

Different-State-Sigill.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Different State / Sigill - Spazmatic[k] Spell (2008)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group