FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 24-01-2007, 18:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

PIoChuUu wrote:
Noise to nie Muzyka a jak go nie slyszysz...

No, to właśnie napisałem.
edit:
tristancandance wrote:

Oczywiście każdy ma prawo do opinii, nie popartej nawet znajomością (choćby powierzchowną) gatunku czy twórczości.

A czymże jest znajomość jakiejś muzyki (na użytek dyskusji, niech Ci będzie), jeśli nie usłyszeniem kawałków w tym gatunku? Mam osobiście poznać kolesi, którzy je wykonują, wtedy mi się spodoba?
A dlaczego nie słucham w większych dawkach i regularnie napisałem - bo nie jestem w stanie, rani moje uszy, sprawia ból zwyczajnie.
Back to top
View user's profile Send private message
PIoChuUu


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 23 Oct 2006
Posts: 54
Location: Lubań

PostPosted: 24-01-2007, 19:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlatego tez INDUSTRIAL MUSIC FOR INDUSTRIAL PEOPLE <faja>
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 24-01-2007, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
Mam osobiście poznać kolesi, którzy je wykonują, wtedy mi się spodoba?


A czy ja gdzieś tak napisałem? Wystarczyłoby troche mniej ignorancji. Skoro nie wiesz ze przy hh można tańczyć to znaczy że chyba telewizora z 10 lat na oczy nie widziałeś...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 24-01-2007, 22:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Masa stereotypów i tyle.


Jakos tak się zdarza ,ze po raz kolejny wmawiasz innemu użytkownikowi,z e posługuje się stereotypami , podczas gdy sam robisz to co chwila. Denerwująca maniera.

przykład:
tristancandance wrote:
Czym jest dla mnie Chłam:

country, większość gothic-rocka, prawie cały rock zresztą, dużo muzy punkowej i metalowej, prawie cały polski hip-hop (ale zachodni już nie), disco-polo, większość muzyki trance, większość hardcore'u.

Aha - jak piszę "większość" to nie znaczy że wszystko. "Większość" powyższych gatunków lubię;)

Komercha:
pop - to co na listach polskich przebojów, bo przeciez sie dobrze sprzedaje (jak na Polskę) więc komercją jest i basta, czyli zespoły typu Brathanki czy Zakopower, wiocha straszna. Kasia Kowalska i tego typu szajs. Bohaterowie "Idola". Większość polskiego hip-hopu.


Cała Twoja wypowiedz, niewątpliwie osobiste zdanie i masz d o tego prawo , jest także stereotypem.Wiec moze patronizuj innym, nieładnie.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 24-01-2007, 22:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
wmawiasz innemu użytkownikowi,z e posługuje się stereotypami , podczas gdy sam robisz to co chwila


Przykład?

Aaricia_de_Goth wrote:
Cała Twoja wypowiedz, niewątpliwie osobiste zdanie i masz d o tego prawo , jest także stereotypem


Stereotypem czego? Wymieniłem tylko muzyke jakiej nie lubie. I zdefiniowałem po swojemu (dośc niekompletnie przyznam) komerę.

Gdzie tu stereotyp? :) Proszę wskazać...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 25-01-2007, 12:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Polgard wrote:
Mam osobiście poznać kolesi, którzy je wykonują, wtedy mi się spodoba?


A czy ja gdzieś tak napisałem?

Cytując mojego kolegę: aronia to taki krzew, w odróżnieniu od ironii...
Czy Ty naprawdę musisz wszystko brać tak dosłownie?
tristancandance wrote:
Wystarczyłoby troche mniej ignorancji. Skoro nie wiesz ze przy hh można tańczyć to znaczy że chyba telewizora z 10 lat na oczy nie widziałeś...

W takim razie po powrocie do domu muszę sprawdzić, czym naprawdę jest to, co przez ostanie 10 lat brałem za telewizor. Może jakiś komunikator kosmitów i to oni karmią mnie nieprawdziwą wizją hiphopu? To naprawdę nie jest to, gdzie łyse drechole ruszające łapami, jakby mieli porażenie mózgowe gadają teksty typu: "Jeee ziom, mieszkam na dzielnicy, my jesteśmy, kurwa zawodnicy", itp.?
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 25-01-2007, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
W takim razie po powrocie do domu muszę sprawdzić, czym naprawdę jest to, co przez ostanie 10 lat brałem za telewizor. Może jakiś komunikator kosmitów i to oni karmią mnie nieprawdziwą wizją hiphopu? To naprawdę nie jest to, gdzie łyse drechole ruszające łapami, jakby mieli porażenie mózgowe gadają teksty typu: "Jeee ziom, mieszkam na dzielnicy, my jesteśmy, kurwa zawodnicy", itp.?


Ok, wyślę Ci dziś wieczorem linki żeby Cie przekonać - ale nie do hh oczywiście;) Tylko do tego że przy tym można tańczyć. Z Youtube mogą być? Chcesz z dziewczynami czy breakdance? Aha - nie będzie łysych drecholi (swoją drogą hip-hopi nienawidzą dresów bardziej niż ktokolwiek z kim się spotkałem).
Fakt w tele puszczają gówniany polski hiphop, jedna na 10 albo i 20 piosenek jest fajna. Ale są jeszcze zachodnie stacje - jakoś tam nie ma dresów jeśli Ci przeszkadzają. Wcześniej wprzeszkadzali Ci - tu cytat "jacyś murzyni". Ok. Można nie lubić stylu ubierania. Ale jak kolor skóry wykonawcy przeszkadza? Czy ktoś mówi że "jakieś" Białasy grają gotyk? Po co to podkreślać. Tak się składa że mam znajomego który jest hh i jest lekko czarnoskóry. Czasem nawet powie fuck. Fajny koleś - tyle mogę powiedzieć. A Ty powiedziąłeś kiedyś "k...a" białasie? Myślę że tak;)))) z pozdrowieniami.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:

Polgard wrote:
aronia to taki krzew, w odróżnieniu od ironii...


Taaa... a "stereotyp" to nie to samo co "stereo". Też czytaj między wierszami;))

Dodano po 8 minutach 56 sekundach:

a propos tzw "murzynów" czy "czarnych" - wymyłśili więcej gatunków muzyki niż "białasy" w XX wieku - jazz, blues, rock'n'roll, rap/hiphop, nawet techno (tak - nie zrobili tego Niemcy;) czy d'n'b.

Jakoś nie przeszkadza mi ze ktoś tam wymachuje rękami na teledyskach - tak jak nie przeszkadza mi ze ktos macha piórami jak metal, czy pogo uskutecznia jak punk.

Natomiast hh jest również bardzo taneczny - to również subkultura która przykłada dużą uwagę do ciała i sportu jak i do tańca. Gdzieś tam na jej obrzeżach jest i deska czy rolki, i snowboard i łyżwy, i gra w "zośkę", koszykówka.

A goci co uskuteczniają? Taniec wampirów;))) ??? Stary, ja też żartuję, mam dużo poczucia humoru i nie chcę nikogo obrazić. Trochę dystansu do bycia gotem.
Aha - ja nie jestem hh-wcem. Ale "szacuken" (to z Aliego G;) mam.

Dodano po 24 minutach 23 sekundach:

no to zaczynamy:

najpierw taniec+sport (leciało kiedyś w tele)

http://www.youtube.com/watch?v=6EF1LGD6_KA

teraz breakdance:

http://www.youtube.com/watch?v=fyMasVRj4KI
http://www.youtube.com/watch?v=ffHPcGIvDyg
http://www.youtube.com/watch?v=Q5R2Oh3TCVg

teraz z dziewczynami będą;)
nie - żartuję, tego nie będę wysyłał. Ale patrzeć jak ładna dziewczyna kręci tyłeczkiem w takt muzy to każdy lubi;) Fajnie że hh przywrócił seksowne dziewczyny do łask. Bez obroży na szyjach są niestety zazwyczaj i doła też miewają rzadko;)))))

Tak żeby nie było - każdy ma masę w sobie sterotypów, ja również. Ironię stosować jest łatwo do czegoś/kogoś kogo nie znamy, śmiać się z hh każdy może (ja czasem też się śmieje), tak samo jest z gotykiem czy czymkolwiek innym. Trochę dystansu.

Dodano po 18 minutach 58 sekundach:

Dobra - żeby ruszyć temat napiszcie czy te linki co wyślałem to chłam czy komera? Niekoniecznie musicie pisać dlaczego;) Polecam ostatni link (czwarty)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 25-01-2007, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:

Fakt w tele puszczają gówniany polski hiphop, jedna na 10 albo i 20 piosenek jest fajna. Ale są jeszcze zachodnie stacje - jakoś tam nie ma dresów jeśli Ci przeszkadzają. Wcześniej wprzeszkadzali Ci - tu cytat "jacyś murzyni". Ok. Można nie lubić stylu ubierania. Ale jak kolor skóry wykonawcy przeszkadza? Czy ktoś mówi że "jakieś" Białasy grają gotyk? Po co to podkreślać. Tak się składa że mam znajomego który jest hh i jest lekko czarnoskóry. Czasem nawet powie fuck. Fajny koleś - tyle mogę powiedzieć. A Ty powiedziąłeś kiedyś "k...a" białasie? Myślę że tak;)))) z pozdrowieniami.

Ja pierdolę, stary, co żeś się czepnął? To już słowa "murzyn" użyć nie można? Owszem, wkurwiają mnie murzyńscy raperzy, tak samo jak polscy hiphopowcy (czasem jeszcze zahaczyłem niechcący na Vivie jakieś niemieckie rapowania i to też był koszmar - dobrze, że chociaż słów nie rozumiałem), ale nie z powodu koloru ich skóry tylko kpin, które urządzają sobie z muzyki.

Dzięki za linki. Obejrzę (jak dam radę:P) i jeśli będę miał coś ciekawego do powiedzenia, to się wypowiem.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 25-01-2007, 16:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
wkurwiają mnie murzyńscy raperzy


A mnie żydowscy śpiewacy country. I francuscy gothic-rockowcy. A także metalowcy wyznania buddyjskiego o skośnych oczach i pochodzeniu robotniczym.

:) Religia/kolor skory/narodowosc to tematy ktorych lepiej nie mieszac z muzyka. A jesli juz to w pozytywnym sensie. Ktos zapyta czemu?
Zeby nikogo nie urazic;))) Czyli na oredownika poprawnosci politycznej wyszedlem. Stosujacego niepoprawne politycznie metody przekonywania. Troche z przekory, a troche podlug zasady "ze cel uswieca srodki". pzdr.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 25-01-2007, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:

:) Religia/kolor skory/narodowosc to tematy ktorych lepiej nie mieszac z muzyka.

Tylko, że na razie jedyną osobą, która miesza jesteś Ty.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 25-01-2007, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
wkurwiają mnie murzyńscy raperzy


ech....
A ja ich lubię;)

Dodano po 7 minutach 26 sekundach:

To żeby użyć narodowości/religijności w pozytywnym kontekście i żeby oczyścić się z podejrzeń o rasizm;))) oto link do fajnego klimatu:

1) meksykańskiego więc i katolickiego;))), raczej też ciemnoskórego;)))
2) mieszanka meksykańskiej muzy ludowej z techno, elektroniką, a nawet hh-em. (już widzę te skrzywione miny "ciemnych niezależnych";)))

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=18553656
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 26-01-2007, 09:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Polgard wrote:
wkurwiają mnie murzyńscy raperzy


A ładnie to tak wyrywać z kontekstu?
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 26-01-2007, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
A ładnie to tak wyrywać z kontekstu?


Luzik;))) Się nie gniewaj, po prostu znam jednego spoko, a kilku lubie ze słyszenia. Ale to tak jak by czarnoskóry powiedział że wkurwiają go goci czy metale bo to białasy;) A jakoś nikt nie podkreśla tego że tak jest - poprawnośc poltyczna nie jest w tym przypadku zła. pzdr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 26-01-2007, 11:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tristan, pliz, nie osłabiaj mnie. Czy Ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu, który czytasz?

OK, niech żyje cierpliwość, wyjaśnię jeszcze raz, tym razem już maksymalnie „wielkimi literami”. Skup się. A więc – nie mam nic przeciwko murzynom, uważam, że są takimi samymi ludźmi i mają takie same prawa jak biali, żółci, czerwoni, śniadzi, oliwkowi, zieloni, fioletowi i wszyscy inni. To raz. Dwa: nigdzie nie napisałem, że wkurwiają mnie raperzy, bo to murzyni. Napisałem coś wręcz przeciwnego – że wkurwiają mnie murzyńscy raperzy, dlatego że rapują (a nie dlatego, że to murzyni). Tak samo jak wkurwiają mnie biali raperzy (dlatego, że rapują, a nie dlatego, że to białasy) i identycznie jak wkurwialiby mnie (gdybym kiedyś jakiegoś widział) żółci raperzy (dlatego, że rapują, a nie dlatego, że to żółtki).

No kuźwa, prościej nie potrafię. Jeśli nadal nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz. Jeśli wydaje Ci się, że zrozumiałeś, proszę i tak przeczytaj dla pewności drugi raz, wolniej, coby się upewnić. Zrób to dla mnie.
Sorry za pewną dozę złośliwości, ale czuję się jak ten dziad, co gadał do obrazu, a to niezbyt przyjemne uczucie. Z mojej strony EOT. Definitywny.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 26-01-2007, 14:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polgard wrote:
Tristan, pliz, nie osłabiaj mnie


Yo, masta;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group