FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
immortal


Offline 



Joined: 10 Sep 2004
Posts: 5

PostPosted: 10-09-2004, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

artysta to zawód i no artysta to człowiek musi coś jeść itp wiec musi mieć kase na utrzymanie
no ale brit i te fazy to co innego, niektóre pseudo-gwiazdki potrafią sie poniżyć dla kasy no ale cóż każy jest inny
są w końcu tacy ludzie co kupują płyty typu brit :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 11-09-2004, 09:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

immortal wrote:
artysta to zawód i no artysta to człowiek musi coś jeść itp wiec musi mieć kase na utrzymanie


[shadow=blue:f146f0aebc]Z tym sie zgadzam w zupełności....

Ale co innego jak śpiewa, gra to co czuje i to co kocha i sam kreuje swój styl i wizerunek a co innego jak jest to wykreowane tak jak juz to zostało tu opisane...
[/shadow:f146f0aebc]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 11-09-2004, 11:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm a czemu myslicie ze zespoly takie jak Dimmu Borgir, Cradle Of Filth czy inne to komercha ?? bo czesto to tez słysze.. jednak jakos uzasadnienia nigdy nie uslyszalam.... nawet ostatnio słyszalam ze Umbra Et imago to komercha :/ no ale coz... wyjasnijcie mi to
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 11-09-2004, 12:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko to komercja, jak już mówiłem :P
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 11-09-2004, 12:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe caly swiat to komercha?? wszystkie zespoly i wszystko co jest zwiazane z przemysłem muzycznym ??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 11-09-2004, 12:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
hmmm a czemu myslicie ze zespoly takie jak Dimmu Borgir, Cradle Of Filth czy inne to komercha

Niektórzy twierdzą że tylko prosty i surowy black jest "prawdziwy" - ja się z tym nie zgadzam, Dimmu lubię średnio, ale Cradle należą do moich ulubionych kapel... Są dobrymi muzykami, a to nie tylko w blacku niektórym przeszkadza :-P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-09-2004, 12:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Wszystko to komercja, jak już mówiłem :P

Stary... masz 2 plytki nirnaeth do sciagniecia, za free... naprawde dobra IMHO muzyka.... to tez uwazasz ze jest komercja ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 11-09-2004, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tez osobiscie lubie Cradle Of Filth... a kazdy zespol gra co innego... no ale coz nie dogodzi sie innym :P heheh jak juz wspominalam w innym topicu :P heheh Poza tym jakby na swiecie był tylko surowy black metal to chyba byłoby nudno co nie?? ALe i tak denerwuje mnie to jak ktos mówi ze jakićś zespół gra chłam albo komerche... wszystko jest dla ludzi i każdy czego innego słucha... a najbardziej denerwuje mnie jedna rzecz..... ze jak juz ktos słucha czegos a druga osoba nie... to juz wyzywaja te zespoly od komerchy ... ehhhh glupota
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 11-09-2004, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

... I w tym celu rozpoczęłaś ten wątek - słusznie. Nie sądzę żeby jaki kolwiek zespół metalowy był tak na prawdę komercyjny - może Rammstein, którego bardzo lubię zresztą. Ale przeważnie komerchą nazywane są te najlepsze.... I słusznie - bo są najlepsze...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 11-09-2004, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
Nie sądzę żeby jaki kolwiek zespół metalowy był tak na prawdę komercyjny ........ Ale przeważnie komerchą nazywane są te najlepsze.... I słusznie - bo są najlepsze...


wiesz co ja tak o tym mysle ....ze nic nie ma tak naprawde komercyjnego... ze kazdy gatunek muzyczny jest jaki jest... kazdy gra to co gra... a czy dla kasy czy moze dla czegos innego to juz jest ich prywatna sprawa... ale mysle ze dla kasy kadzy gra... bo tak naprawde kazdy o tym mysli jak tu zarobic troche czegos... aby jakos wyzyc... i nie oszukujmy sie .. taka jest prawda :) .. czy to hh.. czy nawet black metal... to kazdy stara sie zrobic cos aby spodobało sie publiczności, czyli nam... Myslę ze nazywanie zespolow komerca to jest głupota... w sumie nie ma wyjasnionych pojęć typu chłam czy komercha.... to jest moje zdnaie...
Myślę jeszcze ze ludzie sami wymyślili sobie te słowa aby ... ośmieszac niektóre zespoly... :) śmieszny mnie to wszystko gdy ktos wyzywa zespoly od czegos takiego.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 12-09-2004, 04:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie - komercja jak już mówiłem wcześniej, to masowa produkcja popularnej muzyki.. A metal nie jest muzyką popularną... Dlatego lepszy metal jest komercyjny gorszy mniej - np Vader sprzedaje się świetnie, a jakoś nikt nie nazwał ich komerchą... A oni są bardzo komercyjni gdyż sprzedają zarabiają sporo jak na metal... Byli najlepsi kiedy było trzeba być najlepszym, i nadal tacy są - jestem świerzo po przesłuchaniu promo ich nowej płyty, i moim zdaniem otatnio każda ich płyta jest lepsza od poprzedniej. I chylę czoła... Bo wg mnie w MUZYCE przez duże M być komercyjnym to zaszczyt nie obelga.
I oczywiście że każdy gra dla kasy, ale kasa zazwyczaj jest dla najlepszych... Nawet ten komercyjny chłam z MTv - najwięcej zarabia ten, kto najlepiej trafi w gusta masowej publiki - czyli jest najlepszym... managerem, producentem etc.... tylko że to może i jest muzyka, ale na pewno nie sztuka... O podstawionych laluniach nie będę się wypowiadał, bo gwiazdą jest ta, która odpowiedniej osobie dupy dała i tyle...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 12-09-2004, 07:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
Bo wg mnie w MUZYCE przez duże M być komercyjnym to zaszczyt nie obelga.
I oczywiście że każdy gra dla kasy, ale kasa zazwyczaj jest dla najlepszych... Nawet ten komercyjny chłam z MTv - najwięcej zarabia ten, kto najlepiej trafi w gusta masowej publiki - czyli jest najlepszym... managerem, producentem etc.... tylko że to może i jest muzyka, ale na pewno nie sztuka... O podstawionych laluniach nie będę się wypowiadał, bo gwiazdą jest ta, która odpowiedniej osobie dupy dała i tyle...


dokładnie... nic dodać nic ująć:) a lalunie to inna sprawa - masz racje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 12-09-2004, 10:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

w uwczesnym swiecie temat komercji jest bardzo powszechny, ja wyjasnie jak ja to widze... lubiue tak samo jak wy dimmu, kredki czy rammsteina (ten zespol jak widac to moj ulubiony:-P) ale powiem co sadze po latach obserwacji dimmu zaczynalo od zera nie bylo swiatowej klasy kapela, ot zaczeli jako podworkowa kapela i chcieli cos swtorzyc co im sie udalo w melodic black metalu sa niedoscignionym kunsztem, zas kredki mialy podobna historie tez nic w swiecie muzyki nie znaczyli gdzie varg na scenie blackowej byl pierwowzorem dla innych gatunkwo podobnych kapel co takie kredki znaczyly?? ano nic wybily sie za sprawa ciezkiej pracy, wiele starych krazkow nie ma sobie poprostu rownych a covery anathemy czy iron maiden bija na kolana.... rammstein heh to jest bardzo kontrowersyjny zespol, zaczolem sie nim interesowac gdy wydali swoj drugi pelny album Sehnsucht dokladnie to byly swieta 1997 kiedy to szaleli z videoklipem "Du Riechts So Gut" potem siegnolem dalej czy przypadkiem nie mieli czegos jeszcze... kupilem sobie "Herzeleid" i normalnie znowu sie mnie zaskoczylem ta kapela, poprostu chlopaki 3maja fason... na poziomie nie bylo tak aby na jakiejs ich plycie nie spodobal mi sie jakis utwor wszystkie sa miodzio... i teraz powiem tak w momencie gdy poznalem rammsteina nikt nawet metalowa brac nie wiedziala co to za kapela, az glupio bylo im tlumaczyc bo zawsze to aj sie pytalem co to za kapela ktora leci teraz Wydaje mii sie ze mowienie o czyms komercyjne zalezy od tego czy zespol wychodzi na scene zeby cos grac czy tylko po to aby zaistniec na piec minut, ot chociazby takie The 69 Eyes albo HIM, a nawet taki Evanescence, te kapele maja 2-3 utwory na krzyz ktore powstaly w studio aby promowac zespoly i tyle a tak poza tym to nic nie wnosza i sa wtorne....
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 12-09-2004, 11:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Wydaje mii sie ze mowienie o czyms komercyjne zalezy od tego czy zespol wychodzi na scene zeby cos grac czy tylko po to aby zaistniec na piec minut, ot chociazby takie The 69 Eyes albo HIM, a nawet taki Evanescence, te kapele maja 2-3 utwory na krzyz ktore powstaly w studio aby promowac zespoly i tyle a tak poza tym to nic nie wnosza i sa wtorne....


dobrze napisane :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 12-09-2004, 13:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmm, padło wiele słów, a ja może leciutko podsumuję:
a) komercyjne jest to, co przynosi pewne dochody
b) komercyjny nie oznacza chłamu
c) chłamem najczęściej zaś jest to, co powstaje celem spełnienia bądź wylansowania pewnej mody bądź też celowego drenażu róznego rodzaju niszy, a dokładniej młodzieży usiłującej się z nią zidentyfikować i nie mającej jeszcze wyrobionego gustu i zbyt wielkiego pojęcia o danym typie muzyki (np Linkin Park - metal, Avril Lavigne - punk, czy Evanescence (o zgrozo!) gotyk)
d) od chłamu wyprodukowanego (czyli powyższego) należy odróżnić zespoły, które powstały same z siebie, ale potem "zeszły na psy" czyli postanowiły komercyjnie zdyskontować modę na coś (HIM, 69 Eyes, Rasmus) i w sumie wychodzi na to samo.

Tak mi się nasunęło na myśl, gdy czytałem powyższe i porównywałem z tym, c sam uważam w tym temacie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group