FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Accomplice Affair - Samotny Horyzont (2009)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-06-2009, 16:09    Post subject: Accomplice Affair - Samotny Horyzont (2009) Quote selected Reply with quote

Accomplice Affair - Samotny Horyzont
My Hands Music 2009

”Samotny Horyzont” to już trzecie wydawnictwo Przemysława Rychlika twórcy projektu Accomplice Affair. Wcześniej ukazał się nakładem izraelskiej wytwórni The Eastern Front album ”Art Of Creation” oraz wydane własnym sumptem w 2007 roku ”Jezioro Wspomnień. ” Trudno mi ocenić jak muzyka Przemka brzmiała na poprzednich płytach gdyż nie miałem okazji jej dotychczas posłuchać. Od dobrze poinformowanych wiem że debiut nie był tak łagodny jak recenzowany przeze mnie materiał.
”Samotny Horyzont” należy właściwie słuchać jedynie wieczorem ze słuchawkami na uszach. W dzień, podczas wykonywanie domowych czynności muzyka kompletnie nie przekonuje, potrafi nawet zirytować i wytrącić z równowagi. Potrzebny jest spokój, wyciszenie i nastrój. Osiem utworów wypełniających album opiera się na oszczędnych motywach zagranych na gitarze i generowanych przez nią mniej lub bardziej wyrazistych efektach. Te prawie 50 minut z muzyką Accomplice Affair tworzy bardzo marzycielską i senną atmosferę dosyć dobrze odzwierciedlającą obrazy przyrody, szczególnie pasuje mi do tutaj widok ogromnego wąwozu w lesie – tak ja to czuje. Jak już wspomniałem choć sama muzyka ma wybitnie marzycielski nastrój, to w mojej głowie generuje ona raczej ilustracje nienapawające optymizmem. Na których próżno zobaczyć świecące słońce i łatające ptaki, raczej niebo jest mocno zachmurzone i zanosi się na intensywną i długą burzę.
Z informacji której dostałem wraz z płytą wynika iż album został zarejestrowany w P.P.R Studio w Ostrowie Wielkopolskim i tutaj jest mocno rozczarowany. Gdyż muzyka nie brzmi zbyt czysto i mam wrażenie że dużo na tym traci. Być może jest to świadome zamierzenie samego twórcy ale uważam że z lepszym, bardzie selektywnym brzmieniem ”Samotny Horyzont” posiadałby większą siłę rażenia. Dla pełnego zadowolenia wolałbym by album był nieco krótszy. Przy 50 minutach mam czasem wrażenie powtarzalności niektórych użytych patentów. Podsumowując: nie mam pojęcia z jakim odzewem ze swoją twórczością spotyka się Przemysław Rychlik ale myślę że warto dać mu szansę. Będę miał na uwadze Jego dalsze poczynania...

Ocena:
6,5/10

Lista utworów:
1. Szkliste wspomnienia
2. Tam od dawna pada deszcz
3. Samotny horyzont
4. Skrytość
5. Szepty
6. Cień w oddali
7. Kamienny dom
8. Obraz kobiety we mgle

www.accompliceaffair.za.pl



samotny.jpg
 Description:
 Filesize:  35.91 KB
 Viewed:  770 Time(s)

samotny.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Accomplice Affair - Samotny Horyzont (2009)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group