FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Proceed - Neusprache (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 31-05-2009, 22:07    Post subject: Proceed - Neusprache (2006) Quote selected Reply with quote

Label: Out Of Line, Premiera: 28 I 2006

1. Intro (Room 101)
2. Identität
3. Trippin`
4. Engpass
5. Autark
6. Kontrolle
7. Koma
8. Widerstand
9. Silent Choir
8. Re|gest
9. Formation
10. Reaktion (Endtrance)
11. Kein Zurück
12. Re|gest (Neuzeit)
13. Identität (Detuned by Spetsnaz)

Minęły niecałe dwa lata od wydania świetnego „Fehlgesteuert”. Po tamtym albumie można sobie było i po drugim wiele obiecywać, ale panowie Andre S. i Daniel P. jakoś stracili impet. Zmienili w międzyczasie wytwórnię na Out Of Line, nie zmienili sposobu grania, ale jakby trochę pomysłów zabrakło tym razem. Słucham „Neusprache” od kilku dni, i chociaż nadal jest to bardzo dobra rzecz od strony produkcji (dzieło Pontusa St&aring;lberga /Spetsnaz), ładnie utrzymująca się w konwencji rasowego smakowitego EBM, ze świetnym wokalem, nie znajduję na niej rewelacji w rodzaju „Geächtet”, „Schuldig” czy „Dik|ta|tur” z pierwszej płyty. (Chociaż co do „Schuldig” to nie do końca...;]). Po prostu choć cały album jest dobry w swojej niszy, nie ma na nim wyrazistych wymiataczy.

Zaczyna się trochę nietypowo – pierwszy kawałek to „Intro (Room 101)” - dziwny jakby mantrowy zaśpiew z oddali „room one-o-one, room one-o-one”. I już po chwili charakterystyczne, typowe EBM-owe wejście w postaci „Identität”, rozpoczynające kilkadziesiąt minut muzyki, której się w sumie słucha jak jednego długiego kawałka. Najbardziej wyróżniają się: „Autark“, „Trippin`”, „Koma” i „Kontrolle”, ale nie są to jakieś wielkie przeboje, dość podobne numery lecą sobie sprężyście jeden po drugim, a potem budzimy się dopiero przy ostatni kawałku, „Identität (Detuned by Spetsnaz)” a raczej po nim, bo po mixie Spetsnazowym następuje chwila ciszy, a po niej bonus w postaci „Schuldig” w wersji angielskojęzycznej, pokazujący dobitnie, że jednak język niemiecki jest chyba najlepszy dla tego rodzaju „zmilitaryzowanej” muzyki. I przypominający, że Proceed potrafi nagrać też bezapelacyjnie doskonałe rzeczy. No i cóż...? - Oby więcej takich właśnie nagrań znalazło się na następnym albumie.


Przyjemna płyta, której blisko 50-ciu minut słucha się jako całość, bez szczególnie przełomowych, łatwo rozpoznawalnych momentów, i choć kawałki nieco się zlewają, nie ma na „Neusprache” słabych miejsc, wszystko jest na dobrym poziomie i nie obraża ucha. I tak w tej chwili wygląda ta młoda grupa, grająca stary EBM w nowoczesny sposób.


5 września 2005
(Tekst pierwotnie opublikowany na ebm.stu.pl)proceed.jpg
 Description:
 Filesize:  109.87 KB
 Viewed:  374 Time(s)

proceed.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Proceed - Neusprache (2006)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group