FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Achaja
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 30-08-2004, 14:22    Post subject: Achaja Quote selected Reply with quote

Powieść pana Andrzeja Ziemiańskiego, na którą dłuuuuugo czekałam (aż pojawi się w bibliotece, bo nie mam kasy jak zwykle). Czy ktoś jeszcze miał tę niewątpliwą przyjemność czytać ?
W tym nie ma cienia ironii, uważam, że książka jest świetna......jak się już dorwałam, to dwa opasłe tomiszcza zajęły mi 3 dni.....przypłaciłam to wydatkiem na krople do oczu, ale warto było 8 )

bardzo podoba mi się konstrukcja świata, bohaterów i ..... hmmmm w ogóle :))))

czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest już ciąg dalszy ? no i opinie na temat książki oczywiście ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Dragoria


Offline 



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 11

PostPosted: 30-08-2004, 14:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ach, najlepsza ksiązka jaką w tym roku przecztałem, niestety, trzecia część niby miała się pojawić na początku lipca, później termin uległ zmienie na jesień, a w międzyczasie Ziemiański wydał inną książkę.. Cóż, trzeba, bo warto, czekać;)
A tak notabene, "Achaja" to tytuł drugiego utworu z nowego albumu jaki nagraliśmy w te wakacje z zespołem;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 30-08-2004, 19:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmmmmm......interesujące zaiste.... ;) a gdzie was można posłuchać (najlepiej za darmo )?
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 30-08-2004, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

mozna ich posluchac chociazby tutaj .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 27-10-2004, 17:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmm...nie czytałam i (wstyd sie przyznać) nawet nie przypominam sobie zebym znała tego autora, jednak skoro tak zachwalacie tą powieść to pedze lece ściągać z neta :)
...o ! i już sie ściąga :]
Back to top
View user's profile Send private message
SeeMoon


Offline 



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 31
Location: W-Wa

PostPosted: 29-11-2004, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
hmm...nie czytałam i (wstyd sie przyznać) nawet nie przypominam sobie zebym znała tego autora, jednak skoro tak zachwalacie tą powieść to pedze lece ściągać z neta :)
...o ! i już sie ściąga :]


"gratulacje" Ćma, nie ma to jak wspierać polskich piasrzy ;(

A co do książki to jest świetna, tom 3 ma być 30 listopada ;)))))))))))
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 29-11-2004, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
"gratulacje" Ćma, nie ma to jak wspierać polskich piasrzy ;(


wiesz...jak się nie ma co się lubi...
gdybym miała kasy na tego typu przyjemności to z przyjemnością bym ją na to wydała :] ...i wierz mi - jeśli mi się spodoba kilka pierwszych rozdziałow to pewnie uciułam i sobie kupię (albo od kogoś pożyczę) bo nie lubię czytać książek w wersji elektronicznej ;P
Back to top
View user's profile Send private message
SeeMoon


Offline 



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 31
Location: W-Wa

PostPosted: 15-12-2004, 16:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
Quote:
"gratulacje" Ćma, nie ma to jak wspierać polskich piasrzy ;(


wiesz...jak się nie ma co się lubi...
gdybym miała kasy na tego typu przyjemności to z przyjemnością bym ją na to wydała :] ...i wierz mi - jeśli mi się spodoba kilka pierwszych rozdziałow to pewnie uciułam i sobie kupię (albo od kogoś pożyczę) bo nie lubię czytać książek w wersji elektronicznej ;P


a to przepraszam.
Dlaczego to cudo ma tylko 3 tomy. buuuuuuuuuuuuuuuu.
Bardzo fajna trylogia, czytał ktos Zapach Szkła - zbiór opowiadań - dobry a miejscami zaj... .
Back to top
View user's profile Send private message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 08-05-2005, 19:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Achaja" to świetna trylogia. Chyba najlepsza jaką dotąd czytałam. Serdecznie ją wszystkim polecam. Też żałuję, że są tylko 3 tomy tego cuda. Trzeba by było dossać się do innych książek Ziemiańskiego. Musze powiedzieć, że po "Achaji", spodobał mi się ten pisarz. Pozdro dla wszystkich którzy czytali "Achaję", a tym którzy nie czytali z całego serca tą książkę polecam. AVE
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 11-05-2005, 21:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

bardziej mnie zachęcić nie mogliście... wszystkie trzy tomy leżą już z pół roku u mnie na półce i jakoś nie miałam czasu żeby się za nie zabrać, ale po takich rekomendacjach... grzechem byłoby nie czytać :-)))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jarsson


Offline 



Joined: 02 Oct 2004
Posts: 7

PostPosted: 19-06-2005, 23:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm....pierwszy tom pożyczyłem i przeczytałem. Jakoś nie mogłem się przekonać do tej książki i w sumie moje obawy sie potwierdziły - ot kolejna lekka książka którą sie czyta szybko, nie trzeba przy niej myśleć, postacie całkowicie płaskie.... Najśmieszniejsze jest to ze pomimo tego, że imho książka niewiele ma do zaoferowania z ciekawością sięgnąłem po tom drugi i zapewne przeczytam też trzeci, jakoś dziwnie wzbudza zainteresowanie czytelnika,a w sumie chyba o to głównie w tym wszystkim chodzi :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 20-06-2005, 13:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja właśnie zaczęłam czytać trzeci tom :-) jarsson ma trochę racji - niby nic wielkiego, a jednak wciąga... i chyba o to chodzi :-) czasem książka ma niesamowicie ciekawą fabułę, a czytanie jej to galery; tymczasem styl Ziemiańskiego jest lekki, potoczysty i przejrzysty, książki mają po 500 stron, a w ogóle nie czuje się upływającego czasu podczas lektury

zdecydowanie polecam :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 25-04-2006, 18:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

no i się doczekałam :)
Właśnie niedawno skończyłam czytaći...szczerze mówiąc trochę się zawiodłam :| Histaria bardzo ciekawa, ale jakby trochę nieudolnie napisana (przynajmniej na początku...miałam wrażenie, że facet miał pomysł na historię, ale nie wiedział jak to zacząć i w rezultacie do połowy pierwszego tomu byłam lekko zniesmaczona; np. chyba z 5 czy 6 razy "coś się w niej przełamywało i już nie była taka jak dawniej")
Całe szczęście, że reszta nadrobiła złe wrażenie początków ;)
Ciekawe przedstawienie religii. Trochę zmarnowany wątek kotołaka. Ogólne wrażenia dobre ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 29-06-2007, 09:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odkopuję temat, ale właśnie jestem świeżo po lekturze. Pierwsze dwa tomy czytało mi się bardzo dobrze, pomijając wątek czarownika Mereditha, który mnie znużył, zdrażnił i moim zdaniem był w ogóle niepotrzebny. Książka jako całość opiera się na akcji przede wszystkim, a tu autor wtrynił jakieś filozoficzne rozważania, bez których powieść mogłaby doskonale się obejść. Pomimo tego, jak już wspomniałam, pierwsze dwa tomy czytało mi się szybko i przyjemnie, gorzej było z tomem ostatnim, który dłżużył mi się niemiłosiernie i szczerze mówiąc trochę się przy nim namęczyłam. Po zawrotnym tempie akcji w poprzednich częściach spodziewałam się, że będzie ono utrzymane do końca, niestety nie udało się. O ile pierwsze tomy oparte były głównie na akcji, o tyle tom ostatni opiera się głównie na gadaniu, planowaniu, snuciu domysłów i filozofowaniu. Brakowało mi, tym razem już we wszystkich tomach, powalającej na kolana sceny, jakiegoś żywego opisu bitwy, który zapadłby w pamięc, ale nic takiego nie znalazłam. Jedyną sceną, która naprawdę zasługuje na uznanie i przy której dostałam gęsiej skórki była scena pojedynku z Virionem, która, muszę przyznać, zwaliła mnie z nóg. I tak na dobrą sprawę to by było wszystko.
Śmiać mi się chciało z opisu dwóch wojsk - armii Troy i armii Arkach, po których od razu możnaby się zoreintować, że książka jest dziełem faceta. ;] To pierwsze to wojsko właściwe, takie jakie jest ono naprawdę - bezsensowne zadania, głupi dowódcy i brak możliwości nabycia przydatnych umiejętności. Drugie to wojsko z męskich marzeń - lasencje w króciutkich spódniczkach (tłumaczenie, że dzięki temu mogły dosiadać konia jakoś mnie nie przekonuje, w końcu zawsze mógł ubrać je w spodnie, które do jazdy są niewątpliwie praktyczniejsze ;)), z braku facetów dogadzające sobie nawzajem. ;]
Reasumując, jak dla mnie "Achaja" to fajne czytadło, które jednak niczym specjalnym się nie wyróżnia. Faktycznie wciąga, nie powiem, że nie, ale nie jest to książka, którą bezwarunkowo chciałabym mieć na półce. Przeczytałam raz i jak dla mnie raz w zupełności wystarczy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
chal45oye


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 08 Nov 2014
Posts: 1

PostPosted: 08-11-2014, 08:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

wszystkie trzy tomy leżą już z pół roku u mnie na półce i jakoś nie miałam czasu żeby się za nie zabrać, ale po takich rekomendacjach... grzechem byłoby nie czytać :-)))
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Achaja

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group