FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » All Sounds Allowed - All Sounds Allowed (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zortan (Kaos Ex Machina)


Offline Joined: 17 Nov 2009
Posts: 33

PostPosted: 17-11-2009, 19:47    Post subject: All Sounds Allowed - All Sounds Allowed (2007) Quote selected Reply with quote

All Sounds Allowed - All Sounds Allowed
Wydawca: wydanie własne
Rok wydania: 2007
Nośnik: CDr

"Wszystkie Dźwięki Dozwolone" - nazwa tego zespołu to nie jedynie chwytliwe hasło reklamowe ale przede wszystkim swoista definicja ideologii jaką muzycy All Sounds Allowed się kierują. Blachy, metalowe rury, młotki, łańcuchy, beczki, plastikowe kanistry, szlifierki i piły - to tylko część "instrumentarium" tej wrocławskiej ekipy robotniczej. Do tego dodajmy bas, wokal i szczyptę elektroniki. Czyżby z tego całego ekwipunku wyrastał polski następca Einsturzende Neubauten? Do tak dalekich wniosków może się nie posuwajmy, jednak nie da się ukryć, że w muzyce All Sounds Allowed wyraźnie czuć inspiracje najbardziej znanym przedstawicielem niemieckiej muzyki przemysłowej (zwłaszcza jego "środkowym" okresem działalności). Cała frajda polega jednak na tym, iż nasi rodacy nie kopiują wiernie zachodnich sąsiadów, ale kreują swój styl i charakter, dodając sporo własnych pomysłów i rozwiązań oraz wplatając również elementy właściwe dla innych gatunków muzycznych.

Płyta składa się z sześciu utworów z czego trzy zawierają partie wokalne, pozostałe zaś to kawałki instrumentalne. Wszystkie teksty śpiewane są w języku angielskim. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć All Sounds Allowed na żywo pamiętają zapewne, iż zespół w swoim repertuarze posiada również utwory z polskimi tekstami - często "autobiograficznymi" czy będącymi krytyką polskich warunków polityczno - religijno - społecznych, nie stroniącymi jednocześnie od poczucia humoru. To właśnie podczas koncertów widać, że muzyka jest dla All Sounds Allowed przede wszystkim dobrą zabawą (choć niejednokrotnie niesie ze sobą jakieś przesłanie).

Wracając jednak do zawartości płyty. Osobiście najbardziej podobają mi się utwory z wokalem. Numery instrumentalne wydają mi się pewną zabawą - eksperymentem, stanowiącym "przerywnik" pomiędzy właściwymi utworami. Na szczęście układ kawałków <wokal - instrumental - wokal itd.> sprawdza się w praktyce i całego albumu słucha się z przyjemnością. Jeśli musiał bym zaklasyfikować muzykę All Sounds Allowed do konkretnego gatunku byłaby to muzyka rockowa, przy czym większość tradycyjnych instrumentów, takich jak chociażby perkusja, zastąpiona została przez wszelkiej maści odpady przemysłowe.

Biorąc pod uwagę fakt, że materiał ten został zarejestrowany samodzielnie przez zespół, płyta brzmi bardzo przyzwoicie. Jedynie momentami nie do końca odpowiada mi korekcja "blach" i "bębnów" jednak jest to tylko kwestia osobistych preferencji.

Polecam zainteresować się All Sounds Allowed i nabyć (za symboliczną kwotę) opisywaną tutaj płytę, zwłaszcza, że osobiście nie potrafię wymienić żadnych krajowych zespołów, które tworzyły by podobną muzykę. Życzę zespołowi powodzenia i mam nadzieję, że wytrwa w swoim podejściu do muzyki.

Lista utworów:
1. Rust
2. Morning Rush
3. Mothertown
4. Improstalation 1 (Construction Site - Wroclaw)
5. Second Me
6. Improstalation 2 (Trip To Industrial Park - Wroclaw)

www.allsoundsallowed.com
www.myspace.com/allsoundsallowedband

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.okładka.jpg
 Description:
 Filesize:  17.75 KB
 Viewed:  427 Time(s)

okładka.jpg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » All Sounds Allowed - All Sounds Allowed (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group