FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Archangelsk Jugend - Dokumenty (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zortan (Kaos Ex Machina)


Offline Joined: 17 Nov 2009
Posts: 33

PostPosted: 17-11-2009, 19:55    Post subject: Archangelsk Jugend - Dokumenty (2004) Quote selected Reply with quote

Archangelsk Jugend "Dokumenty"
Rok wydania: 2004
Nośnik: MP3

Album "Dokumenty" Archangelsk Jugend jest sonicznym odzwierciedleniem tragedii nękających ludność Rosji w dobie stalinizmu. Sam autor projektu określa swą twórczość jako "ambient music for post soviet melancholy" oraz "music for sad totalitarian youth memories" i są to określenia jak najbardziej oddające emocje zawarte w tych dźwiękach. Przemówienia, monologi, pieśni (głównie ludowe i patriotyczne ale pojawiają się też m.in. dziecięce piosenki) w języku rosyjskim (choć występuje również akcent polski) budują duszny i ciężki klimat komunizmu. Aby jeszcze bardziej przygnieść słuchacza, wspomniane archiwalne zapiski historii uzupełnione zostały o różnego rodzaju industrialno-ambientowe hałasy, trzaski, szumy, zgrzyty przeplatane melancholijnymi partiami instrumentów smyczkowych czy też klawiszowymi tłami. Elementów wpływających na atmosferę jest znacznie więcej, co po złożeniu w całość daje bardzo interesujący efekt.

Jest to muzyka smutna, przygnębiająca ale i na swój sposób podniosła, piękna. Nie nadaje się jako "podkład" do wykonywania zwykłych, codziennych czynności, wymaga pewnej dozy skupienia. Mniej wytrwałego słuchacza może jednak znużyć schematyczność utworów i monotonia, która wkrada się mniej więcej w połowie albumu.

Na koniec dodam, iż nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle) ukaże się ten materiał w formie CD. Autor postanowił więc umieścić prawie wszystkie utwory (z wyjątkiem 2 i 8) do pobrania za darmo ze swojej strony. Gorąco polecam zapoznać się z twórczością Archangelsk Jugend, gdyż jest to moim zdaniem jeden z ciekawszych, młodych projektów na tzw. scenie martial industrial.

www.archangelsk-jugend.da.ru

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.dokumenty.jpg
 Description:
 Filesize:  30.62 KB
 Viewed:  430 Time(s)

dokumenty.jpg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Archangelsk Jugend - Dokumenty (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group