FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Infamis - Upiór ::Qualis Rex, Talis Grex:: (2005)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zortan (Kaos Ex Machina)


Offline Joined: 17 Nov 2009
Posts: 33

PostPosted: 20-11-2009, 09:45    Post subject: Infamis - Upiór ::Qualis Rex, Talis Grex:: (2005) Quote selected Reply with quote

Infamis - Upiór ::Qualis Rex, Talis Grex::
Wydawca: Beast of Prey
Numer katalogowy: BOP 2.0
Rok wydania: 2005
Nośnik: CDr (limit 333 szt.)

Twórczość Infamisa zawsze w jakimś stopniu kojarzyła mi się z pierwszymi płytami pewnego norweskiego trolla, chlubiącego się wielkim przyrządem do wymiany powietrza. W przypadku albumu "Upiór" porównania te nieco bledną. Nie uświadczymy tutaj quasi-folkowych wstawek, znanych z poprzedniego albumu. Muzyka ma tym razem w większości bardziej "sakralny" charakter. Nadal podstawą konstrukcji utworów są klawisze, jednak w muzyce Infamisa nastąpiło kilka zmian.

Jedną z nich są wokale. Poprzednio zajmował się nimi sam twórca, głównie skrzecząc, co nie wychodziło moim zdaniem muzyce na dobre. Tym razem pojawia się głos męski - śpiewający na gregoriańską "modłę" (w pewnym momencie, przez chwilę nasunęły mi się skojarzenia z tym znanym z twórczości Raison d'Etre) oraz żeński i męski - utrzymane w operowej stylistyce. Autor również i tym razem użycza swego głosu, ogranicza się w tym jednak tylko do dwóch utworów i na szczęście nie skrzeczy. Jest to zdecydowanie dobry zabieg, pozytywnie wpływający na odbiór muzyki.

W ramach urozmaicenia, w tle usłyszeć możemy od czasu do czasu ambientowo - industrialne dźwięki, w większości dobrze komponujące się z klawiszami. Swoistym novum jest również pianino (a dokładniej jego syntetyczna imitacja) pojawiające się w kilku miejscach.

Skupiając się przez chwilę na nieco sztucznym brzmieniu - jest to częsta bolączka tego typu zespołów \ projektów. Zdaję sobie sprawę jak ciężko jest uzyskać prawdziwe, naturalne brzmienie niektórych instrumentów, tak więc nie traktuję tego jako wady. Z resztą nie przeszkadza to znacząco przy słuchaniu płyty.

Ostatni jak dotąd album Infamisa jest dziełem dużo dojrzalszym i bardziej spójnym od swoich poprzedników. Mimo, że nie jestem zwolennikiem tego typu muzyki, lubię od czasu do czasu "Upiora" posłuchać. Miłośnicy nieco ponurego, klawiszowo - "symfonicznego" grania powinni być tą płytą usatysfakcjonowani.

Lista utworów:
1. Upiór
2. Adoratorzy Bezmocy
3. Iluzjonista Krwi
4. Melodia Z Ostatniej Epoki
5. Czarci Róg
6. Babilon
7. Upiór II
8. Batailles Nocturnes...

www.beastofprey.com

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.infi.jpeg
 Description:
 Filesize:  29.5 KB
 Viewed:  270 Time(s)

infi.jpeg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Infamis - Upiór ::Qualis Rex, Talis Grex:: (2005)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group