FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Korinth - Sign Of Eternal Return (2007)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zortan (Kaos Ex Machina)


Offline Joined: 17 Nov 2009
Posts: 33

PostPosted: 20-11-2009, 09:51    Post subject: Korinth - Sign Of Eternal Return (2007) Quote selected Reply with quote

Korinth "Sign Of Eternal Return"
Wydawca: Construct.Destroy.Collective
Numer katalogowy: CDC.013
Rok wydania: 2007 (reedycja)
Nośnik: CD (digi pack limit 500 szt)

Pochodzący ze Słowacji Construct.Destroy.Collective to label niewielki lecz w pewnych kręgach cieszący się już pewnym uznaniem, skupiający się przede wszystkim na promowaniu tamtejszej sceny. Po około rocznej przerwie oficyna ta przypomniała nam o swym istnieniu za sprawą reedycji opisywanego tutaj wydawnictwa Korinth "Sign Of Eternal Return" (pierwsze wydanie pochodzi z 2006 roku i ukazało się w nakładzie 111 sztuk). Zmianie uległa okładka albumu a płyta zapakowana została w elegancki digi pack.

Dla tych, którym nie dane było obcować z pierwszym wydaniem "Sign Of Eternal Return" należy się kilka słów wyjaśnienia. Inspiracją przy tworzeniu materiału była nietzscheańska koncepcja wiecznego powrotu (dla ścisłości koncepcja ta wywodzi się z czasów starożytnych a Nietzsche jedynie zaadoptował ją i rozwinął pod kątem własnej filozofii).

"Sign Of Eternal Return" to jeden czterdziestominutowy utwór, który stylistycznie zaklasyfikować można jako dark ambient. Jednak poza typowymi dla tego gatunku dźwiękami usłyszymy również elementy neoklasyczne (takie jak chóry czy orkiestracje), marszowe rytmy i deklamacje. Całość jest na tyle spójna, że tego rodzaju 'misz-masz' nie męczy zbytnio słuchacza a czterdzieści minut wydaje się dla niego czasem optymalnym. Muzyka ma dość duży zakres dynamiki, sporo się w niej (jak na dark ambient) dzieje, napięcie raz rośnie a raz opada. Co się zaś tyczy tematyki obranej przez Korinth; szczerze mówiąc koncept albumu nie wpłynął zbytnio na moje postrzeganie muzyki na nim zawartej. Sądzę nawet, że gdybym nie znał zaplecza ideologicznego "Sign Of Eternal Return" w żadnym stopniu nie wpłynęło by to na odbiór dźwiękowy.

Jeżeli jesteście już posiadaczami pierwszej edycji płyty zakup wznowienia, poza ładniejszym opakowaniem, nic wam nie przyniesie. W przeciwnym wypadku, polecam zapoznanie się z muzyką Korinth jak również innymi wydawnictwami Construct.Destroy.Collective.

www.constructdestroy.com

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.korinth.jpeg
 Description:
 Filesize:  20.05 KB
 Viewed:  283 Time(s)

korinth.jpeg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Korinth - Sign Of Eternal Return (2007)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group