FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter(2008)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zortan (Kaos Ex Machina)

PostPosted: 24-11-2009, 09:22    Post subject: The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter(2008) Quote selected Reply with quote

The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter
Wydawca: Abelian Groups Records
Numer katalogowy: AG-15
Rok wydania: 2008
Nośnik: MC (limit 50 szt.)

Jako, że należę do osób, które zimna nie tolerują, wizja przedłużającej się zimy jest dla mnie doświadczeniem mocno nieprzyjemnym. Dlatego też, gdy ledwo żywy, z pierwszymi oznakami przeziębienia wróciłem z pracy i w czekającej na mnie paczce znalazłem kasetę o wymownym tytule "Endless Winter" miałem złe przeczucia. Jak łatwo się domyślić włożenie nośnika do odtwarzacza i wciśnięcie play wymagało ode mnie w tej sytuacji sporo samozaparcia.
Już przy kilku pierwszych minutach odsłuchu nie musiałem wyglądać za okno aby ujrzeć ulice pokryte brudną, zanieczyszczoną breją, mocno na wyrost zwaną śniegiem oraz poczuć przenikliwe ukłucia lodowatego wiatru. Zima w tym roku jest brzydka i zniechęcająca. Odradzam przy tym wyjście z przyjaciółmi na sanki, nieustająca zawieja sprawia, że każda chwila nieuwagi grozi złamaniem karku.
Paradoksalnie jednak, wraz z każdą minutą robiło mi się coraz cieplej. Myśl o tym, że w tą mroźną wieczorową porę siedzę w przytulnym pokoju a grzejnik przyjemnie bucha żarem dodawała otuchy. Ponadto 'ciepłe' brzmienie analogowej taśmy, tak różne od lodowatych, ostrych zer i jedynek wprowadza w sentymentalny nastrój. Może to tylko moja wyobraźnia, ale wbrew tytułowi, dla mnie ten materiał brzmi ciepło i dzięki temu pozwala przetrwać dwudziestominutową śnieżycę przeciskającą się przez szczeliny w głośnikach.

Pewną wadą wydawnictwa jest nienajlepsza jakość taśmy (miałem możliwość porównania utworu The Sleep Sessions przed i po zgraniu na taśmę) przez co materiał jest dość mocno przytłumiony. Jednak z drugiej strony ma to jakiś swój urok i być może właśnie tu należy upatrywać 'ciepła', o którym wspomniałem wyżej.

Ze względu na format w jakim został wydany oraz limit 50 egzemplarzy, materiał ten trafi prawdopodobnie tylko do wybranej garstki szczęśliwców. Ale też z założenia kierowany jest on raczej do maniaków gatunku niż do przypadkowego słuchacza. Jeśli miły jest Wam brudny, analogowy hałas a przy tym nie wyrzuciliście jeszcze wysłużonego magnetofonu, nie czekajcie z zakupem aż zrobi się cieplej gdyż wtedy może być już za późno.

Lista utworów:
A) The Sleep Sessions - Excess
B) Cauchy Riemann - Black Boots

www.myspace.com/cauchyriemann

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.

split.JPG
 Description:
 Filesize:  15.29 KB
 Viewed:  309 Time(s)

split.JPG

Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » The Sleep Sessions/Cauchy Riemann - The Endless Winter(2008)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum