FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » His Divine Grace - Le Grand Secret (2006)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Stark (Kaos Ex Machina)


Offline Joined: 18 Nov 2009
Posts: 6

PostPosted: 01-12-2009, 11:04    Post subject: His Divine Grace - Le Grand Secret (2006) Quote selected Reply with quote

His Divine Grace "Le Grand Secret"
Wydawca: Reue Um Reue
Numer katalogowy: RUR 03
Rok wydania: 2006
Nośnik: CD

Tajemnicza płyta tajemniczego projektu. HIS DIVINE GRACE to oczywiście dość znana nazwa - płyty wydawane w Dark Vinyl i HauRuck!, współpraca z NOVY SVET czy WERMUT... Mimo to pewna niezwykła otoczka wokół projektu Moonchild Erika istnieje.
Wydana w 2006 roku przez Reue um Reue płyta "Le Grand Secret" dedykowana jest Sekensowi Murdockowi i Leontinowi Voigt-Abilgaardowi. Ten pierwszy według legendy został zaszlachtowany przez miliony słów wypływających z księgi, podczas studiów nad "wielkim spiskiem kropek i kresek". Z kolei według doniesień policyjnych Leontin Voigt-Abilgaard (także lider niesławnego TACITURNE) podciął sobie żyły podczas kąpieli czytając zapiski Murdocka na temat "kropek i kresek"... Czy koncept ów brzmi intrygująco, czy pretensjonalnie, tę kwestię pozostawiam do indywidualnego osądu. W każdym razie ja zostałem kupiony. Tymczasem pora zająć się muzyką.
Dark ambient... tym razem jednak bez jakichś sakralnych, rytualnych czy kosmicznych naleciałości. Klimat jest jakby bardziej "przyziemny", lecz nie znaczy to wcale, że robiący mniejsze wrażenie. Wręcz przeciwnie. Spektrum emocji z jakimi mamy tu do czynienia jest naprawdę szerokie. Od budzących grozę głębokich dronów, przez intrygujące, nęcące tajemnicą dźwięki, na smutku i melancholii skończywszy. Gdzieniegdzie wkradnie się trochę głośniejszych, industrialnych stukotów. Czasem nawet można usłyszeć coś w rodzaju rytmu (jak w GENIALNYM czwartym "Le Voile Levé (La Mort De Sekens Murdock)"). Dodatkowo w niektórych utworach przewijają się sample głosów w języku francuskim, potęgujące wspomniany niesamowity klimat.
Trzeba też wspomnieć o ostatnim, szesnastominutowym utworze zatytułowanym "Le Principe Immuable". Tym razem nie jest tak mrocznie czy melancholijnie jak w dziewięciu poprzednich numerach, bardziej za to sennie, hipnotycznie i transowo, trochę w podobnym tonie jak numery na "Eurydice". Doskonałe podsumowanie "Le Grand Secret".
To jak na razie chyba najlepsza płyta jaką słyszałem w tym roku. Nie znajduję na niej żadnego zbędnego elementu. Jest dosyć "skromna" w porównaniu z np. produkcjami CMI - jak wspominałem - żadnych sakralnych uniesień ani kosmicznych wojaży. Jest za to niezwykły nastrój. I Wielka Tajemnica.

Lista utworów:
1. Les Chevaux De Feu
2. Les Gardiens Du Grand Secret
3. Verbum, Lux Et Vita
4. Le Voile Levé (La Mort De Sekens Murdock)
5. De La Nécessité De Se Taire
6. Frayeurs Initiatiques
7. Pourquoi... Toujours Pourquoi!
8. L'Opposition Tacite
9. Le Quatre-Heure De Cristal (La Mort De Leontin Voigt Abilgaard)
10. Le Principe Immuable

www.mondenkind.online.fr/

Pierwotnie recenzja ukazała się w internetowym magazynie Kaos Ex Machina.his.jpeg
 Description:
 Filesize:  48.22 KB
 Viewed:  332 Time(s)

his.jpeg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » His Divine Grace - Le Grand Secret (2006)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group