FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » In Scissors - Orbis Terrarum Requiem (2009)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz

Zodiac: Cancer

PostPosted: 08-01-2010, 16:52    Post subject: In Scissors - Orbis Terrarum Requiem (2009) Quote selected Reply with quote

In Scissors ”Orbis Terrarum Requiem”
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 008-2]
Rok wydania: 2009
Nośnik: CD (digipack)

Z pośród trzech recenzowanych przeze mnie w ostatnim czasie wydawnictw z Zoharum te prezentuje się najlepiej. Po dobrze przyjętym debiucie ”The Veratrine Evangelicum” w No Angels Productions i jego wznowieniu, grecki projekt In Scissors powraca z bardzo dojrzałym drugim krążkiem. Na początku, w zalewie przeróżnej muzyki którą miałem przyjemność posłuchać płyta nie zrobiła na mnie większego znaczenia. Po kilku tygodniach odpoczynku i paru nocnych przesłuchaniach coraz bardziej się do nie przekonywałem. Wyraźnie słychać że twórca - Vincent Andelmoth poczynił spore postępy.

”Orbis Terrarum Requiem” to koncept album - requiem dla destrukcji. Muzyka końca świata – gdy wokół jest pustka i panuje globalna zagłada. Czuć tutaj trochę klimat z ostatnich dokonań Mateja ze słowackiego Phragments, choć zdecydowanie materiał Vincenta oparty jest na bardziej oszczędnych i transowych strukturach. ”Orbis Terrarum Requiem” to przede wszystkim świetny klimat: pustka, lęk, niepokój - destrukcyjny nastrój zbliżającej się niedalekiej przyszłości?

Technicznie jak na dark ambient dosyć bogato prezentują się aranżację: ładne elektroniczne smyki, częste zmiany rytmów, orientalne melodie, niskie tony, rasowe mroczne dudnienia... Każdy z dziewięciu utworów opowiada inną historię, dzięki temu nie ma czasu na nudę i z każdym kolejnym przesłuchaniem odkrywa się kolejne podkłady dźwięków. Zastanawiam się czy to wina braku promieni słonecznych, czy jest to moje zwyrodnienie że w każdej płycie się tego doszukuje, gdyż ja odebrałem ”Orbis Terrarum Requiem” jako materiał bardzo smutny i przygnębiający.

Dla fanów gatunku to smakowity kąsek, inni pewnie i tak pewnie sobie odpuszczą. W moim odtwarzaczu, wieczorem gości w ostatnim czasie bardzo często. Jedna z najmocniejszych pozycji z katalogu Zoharum. Warto!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
01. Attic-An Introduction (4:55)
02. Hypogeum Dweller (8:48)
03. Vierte Ritter (3:42)
04. Sealed Writings (6:48)
05. Wandering Gnome (4:11)
06. Orbis Terrarum Requiem (11:46)
07. Autumnal Asperges (7:22)
08. ... of Ancient Galleries (7:50)
09. Outro (1:05)

www.myspace.com/inscissors
www.zoharum.com

in.jpeg
 Description:
 Filesize:  104.29 KB
 Viewed:  486 Time(s)

in.jpeg

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » In Scissors - Orbis Terrarum Requiem (2009)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum