FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Filmy o nas czyli Wampirach.
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 15-09-2004, 23:06    Post subject: Filmy o nas czyli Wampirach. Quote selected Reply with quote

Co myslicie o takich filmach? Jest ich bardzo duzo ale ciekawych zdecydowanie mniej. Mi najbardziej podobały sie Norferatu z 1922 (probuje dorwac wersje z 1979), Cien Wampira, Dracula (Coppoli) i oczywiscie Wywiad z Wampirem. Takie filmy jak Underworld, Krolowa Potepionych czy Draculla 2000 to pogwalcenie tematu. :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 15-09-2004, 23:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja ogolnie nie lubie, ale Wywiad z Wampirem jest bardzo bardzo dobrym filmem.
a Underworld sie mi swietnie ogladalo jako dodatek do piwa z kumplami. duzo akcji, fajne efekty, zero fabuly.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 16-09-2004, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

pepe, ja jedynie moge podpisac sie pod twoim postem, bo tak samo mysle o tych filmach ktore wymieniles :)
moge dodac jedynie ze uderwold jako sam film byl nawet ok, ale jako film o wampitrach... :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 19-09-2004, 16:48    Post subject: Re: Filmy o nas czyli Wampirach. Quote selected Reply with quote

PePe wrote:
Takie filmy jak Underworld, Krolowa Potepionych czy Draculla 2000 to pogwalcenie tematu. :)


Jakby robili cały czas takie klasyczne filmy o wampriach ("Wywiad z wampirem" itp.) to by nudne było. Moim zdaniem unowocześnienie wampirów jak np. w Underworld czy Queen of the damned to bardzo fajny pomysł. W tej kwesti jestem liberalny i lubię innowację ;)

Oby było więcej filmów o wampriach - i klasycznych i nowoczesnych.
Back to top
View user's profile Send private message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 19-09-2004, 17:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

ztcp bylo jeszcze jakies "Dracula 2000" i nawet sie wyrabialo
Back to top
View user's profile Send private message
piasekwoczy


Offline 



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 31
Location: Z Ciemności

PostPosted: 24-09-2004, 15:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Wywiad z wampirem" czy "Królowa Potempionych" - bez dyskusji : książki są lepsze!
Cała trylogia Pani A.Rice ,czyli "Kroniiki wampi... itd." - lektura obowiązkowa dla maniaków panów ciemości...
"Wywiad..." piękny film - bo w/w autorka książek ingerowała w scenariusz - ale "Królowa.." - trochę fajnej muzy i ... reszta bleee.
"Dracula" Copolli -do tego filmu można się modlić - chociaż z bólem oświadczam ,że durni amerykanie wycieli ponad 20 min. filmu z orginału - bo nie spodobały się pewne sceny tzw. testerom.
Podobna sprawa była z D.Lynch"Twin Peaks:Ogniu..." -ale to inny rodzaj kina( inny temacik ,ale też bardzo ciekawy,piękny...).
Kolejne filmy:"Dracula 2000"potem "Dracula jakaś tam", "Underworld" i ostatni "Van Hellsi-dupa" - nie ma słów...Nie podobały mi się te filmy - i to naj-delikatniejsze słowa jakie mogę teraz wyklikać.
B. lubię wampiry - ale jak ktoś kręci film gdzie główną rolę gra wiaderko ślepaków, a wampiry są tylko po -to- by -film- się -sprzedał - ja pierdolę...
Norferatu z 1922 ( bardzo !!!)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Wierzba


Offline 



Joined: 13 Oct 2004
Posts: 9

PostPosted: 13-10-2004, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie ma to jak starsze filmy o wampirach (Nosferatu z Maxem Schreckiem czy Klausem Kinskim..).. z ostatnich lat co raz mniej dobrych filmow nagrywaja (wspomniany Dracula Coppoli)...reszta jakby opowiada tylko o wampirach..ale brak im duzo klimatu, tego co nadaje sens calemu filmowi... bardziej filmy o wampirach zdarzaj w kierunku kiczu (dracula 2000)... wymyslanie historii na siłę (niezmoznosc twórców, czy krecenie filmow o tej tematyce poniewaz jest to popularne??)...
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 16-10-2004, 10:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Kolejne filmy:"Dracula 2000"potem "Dracula jakaś tam", "Underworld" i ostatni "Van Hellsi-dupa" - nie ma słów...Nie podobały mi się te filmy - i to naj-delikatniejsze słowa jakie mogę teraz wyklikać.


Hehehehe dla mnie te akurat filmy to bajeczki byly dla przedszkolakow, co nie zmienia faktu ze przy Van Helsingu sie bawilem tez jak dzieciak hehehe spider-man w swiecie wampirow tak bym to nazwal zas co do Draculi 2000 to zenada totalna, ktos chcial stworzyc wybitny film na postawie seriali pokroju buffy postrach wampirow.

Dla mnie najwybitniejszy film z tego gatunku to Dracula Copolli z muzyka w tle Wojciecha Killara, poprostu zajefajny i brak mi slow.... film biblia dla wampira:]
Back to top
View user's profile Send private message
piasekwoczy


Offline 



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 31
Location: Z Ciemności

PostPosted: 18-10-2004, 12:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Rucok-San"]
Quote:

Dla mnie najwybitniejszy film z tego gatunku to Dracula Copolli z muzyka w tle Wojciecha Killara, poprostu zajefajny i brak mi slow.... film biblia dla wampira:]
Tak! Tak! Tak! Tak! Tak! Tak! Yesss...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
n4ncy


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 49
Location: rzeszow

PostPosted: 22-10-2004, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak tak tak .....! brak słów :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Douvena


Offline 



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 139

PostPosted: 11-02-2005, 10:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh "Cradle of Fear"- najgorszy film gore jaki widziałam :/
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 24-03-2005, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dracula Coppoli bije wszytskie inne na głowę, ale Shadow of the Vampire też bardzo mi się podobał (tylko końcówkę ma mocno odjechaną). Wywiad z wampirem...fabuła fajna i ogląda się też nieźle, ale Banderas jako wampir? Pitta i Cruisa też niezbyt lubię ale we filmie wypadli nieźle chociaż jestem zdania że najlepiej zagrała Kirsten Dunst. Co do Draculi 2000 i Królowej potępionych to zgadzam się, że są to straszne gnioty.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Villema (vamp.)


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 14
Location: z Otchłani Nocy

PostPosted: 30-03-2005, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

,,Beauty slept and angels wept.
For Her immortal soul
In this repose, all evil chose
To claim her for, their very own...''

Oczywiście że najlepsze filmy o vampirach to; Dracula(Coppoli), Nosferatu Wampir, Wywiad z wampirem. W tych klasykach ukazany jest najprawdziwszy świat i egzystencja wampirów. Filmy jak Underwold, Królowa Potępionych to zaprzeczenie prawdzie!.Ahh...mam tylko nadzieje że nakręcą jeszcze kiedyś coś godnego każdego Vampira!;)=
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
villemo69


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 33
Zodiac: Taurus
Joined: 31 Dec 2004
Posts: 19
Location: Wołów

PostPosted: 01-06-2005, 18:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Królowa Potępionych uwolniła mnie od ( mimowolnego) słuchania Techno na prawie 2 miesiące! Moja siostra po obejrzeniu tego filmu zaczęła słuchać Linkin Park ( też nie przepadam, ale z dwojga złego wolę ich). Dlatego ten film dobrze mi się kojarzy.
Back to top
View user's profile Send private message
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 01-06-2005, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

dla mnie czołówka filmów o wampirach to:
"Nosferatu – symfonia grozy" z 1922 roku z rewelacyjną rolą Maxa Schrecka
"Dracula" - z 1992 Francisa Forda Coppoli
"Nosferatu Wampir" z 1979 roku z niezłą grą aktorską Klausa Kinskiego
no i "Wywiad z Wampirem", o którym się nie trzeba rozpisywać

ale są też takie filmy jak "Uzależnienie" (słyszałam też inne tłumaczenie na Polski - Głód) z niezłą rolą Christophera Walkena. Film może nie jest arcydziełem ale ma ciekawy klimat.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Filmy o nas czyli Wampirach.

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group