FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Job Karma - Punkt (2010)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2508
Location: Bolesławiec

PostPosted: 20-05-2010, 17:32    Post subject: Job Karma - Punkt (2010) Quote selected Reply with quote

Job Karma – Punkt
Wydawca: Obuh Records [obuh 026]
Rok wydania: 2010
Nośnik: CD (digipack)

Jak sobie dobrze ostatnio policzyłem to kibicuje już Job Karmie od prawie 10 lat. Szmat czasu, ale pokładane w niej nadzieje zawsze były potwierdzane jakże wysoką jakością. Trochę obawiałem się nowego krążka gdyż poprzedni album ustawił bardzo wysoko poprzeczkę. Na początku zaskoczenie – wydawca. Kilka miesięcy temu widziałem zapowiedzi ”Punktu” gdzie widniało logo włoskiej oficyny Ars Benevola Mater, nakład miał mieć formę tradycyjnej płyty CD oraz płyty winylowej. Tymczasem wydawcą okazał się Wojcek Czerń i Jego legendarny już label OBUH Records. Edytorsko digipack prezentuje się bez zarzutu: zdobią go grafiki Arkadiusza Bagińskiego które stały się już znakiem rozpoznawalnym wrocławian.

Dla mnie najnowszy album Job Karmy stanowi najbardziej dostępny i wpadający w ucho z dotychczasowego dorobku. Czy to zarzut? Absolutnie nie, te dźwięki po prostu wchodzą w głowę od pierwszych minut. Nie wiem czy ”klasyk polskiej sceny postindustrialnej” to właściwe określenie dla dokonań wrocławian. Tym albumem Job Karma zwyczajnie ugruntowała swoją wysoką pozycje i jestem pewien że poszerzy grono wiernych słuchaczy.

Wydaje mi się że nie ma sensu rozwodzić się nad każdym utworem z osobna. Trzeba to chłonąc jako całość: niezwykle melodyjną, wciągającą i potrafiącą zaskoczyć. Ja najbardziej lubię w niej te niepowtarzalne podskórne uczucie niepokoju, wyraźnie zaznaczam że jest ono bardzo odprężające. Ogromnym również plusem płyty jest wyraźnie zaznaczona rytmiczność i różnorodność poszczególnych utworów, także nie sposób jest się nudzić. Panowie posiedli umiejętność mieszania różnych stylistyk: od dark ambientowych, oszczędnych plam, zgrabnie przechodząc w mocniejsze, bardziej rozbudowane industrialne rytmy do melodyjnych wpadających w ucho melodii i bitów. Czy muszę Was jeszcze zachęcać do zakupu?

Nie będę się już więcej rozpisywał, na zakończenie dodam jedynie tylko, że "Punkt" to bezwzględny obowiązek i mus dla każdego dotychczasowego fana. Innym również polecam. Zakładając słuchawki na uszy, szykujcie się na duże wrażenia. Jeśli szukacie w muzyce oderwania się od szarej codzienności, to szczerze polecam ten krążek. Job Karma nadal utrzymuje wysoki poziom, dla wielu nigdy nie będzie on dostępny!

Ocena:
9/10

Lista utworów:
1. RAF
2. Brain's Processing
3. HydroxizinumCity 2
4. Hel
5.You are the Key
6. Gustav's Dream
7. TerrorVizja
8. Brontë

www.jobkarma.pl
www.myspace.com/jobkarma
www.obuh.comjobkarma.jpg
 Description:
 Filesize:  169.4 KB
 Viewed:  556 Time(s)

jobkarma.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Job Karma - Punkt (2010)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group