FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Pia Fraus (Lux Mundi Act II) (2008)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 10-06-2010, 18:20    Post subject: Paranoia Inducta - Pia Fraus (Lux Mundi Act II) (2008) Quote selected Reply with quote

Paranoia Inducta – Pia Fraus (Lux Mundi Act II)
Wydawca: Beast Of Prey [BOP 5.8]
Rok wydania: 2008
Nośnik: CD (wydanie nietypowe)

Gdy słuchałem pierwszej, bardzo dobrej zresztą części trylogii Lux Mundi „Gloria Laus” zarzekałem się że jeśli dwójka będzie miała podobny charakter to spisze ją na straty. Podświadomie oczekiwałem mocno hałaśliwego i kąśliwego materiału. Tymczasem autor A. Destroyer ni jak nie spełnił moich oczekiwań i stworzył album bardzo podobny. Nawet gości zaprosił tych samych – eLL z nieodżałowanego projektu Sui Generis Umbra i Roberta Marciniaka z Rukkanor/Rage In Eden Records.
Właściwie już po pierwszych minutach w towarzystwie „Pia Fraus” byłem pewne że będę musiał zweryfikować swoje wcześniejsze postanowienia. Druga cześć trylogii to kolor czerwony i została ona dedykowana wszystkim ofiarom którzy zginęli i byli szykanowani z rąk kardynalskich.
Mamy tutaj swoistą muzyczną kontynuacje pierwszej części. Destroyer ponownie udowadnia niedowiarkom że ma ogromny potencjał w kreowaniu dusznych, dark ambientowych, niezwykle klimatycznych struktur. Trudno jest się do czegoś przyczepić. Świetnie dobrane sample – odgłosy ptaków, śpiewy, tajemnicze odgłosy (śmierci?) oraz niezwykle trafnie wzbogacające industrialne elementy. eLL tradycyjnie „zawyła” w swoim stylu doskonale potęgując jakże specyficzną, trupią atmosferę. W zasadzie to nie ma sensu więcej się rozwodzić. Paranoi Inducta to jeden z moich murowanych faworytów z katalogu labelu z Grudziądza i mam wrażenie że tak już pozostanie. Jeśli ktoś zabierze się za kolejną filmową adaptację kultowej książki "Imię róży" Umberto Eco to ścieżkę dźwiękową ma już praktycznie gotową.
Jeśli w trzeciej części ”Lux Mundi” ponownie gościnie pojawi się eLL I Robert Marciniak ja już zacieram ręce z radości. „Pia Fraus” - satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy? Ale o to musicie zapytać już Infamisa ;-). Limit tylko 444 sztuk, także warto się pospieszyć z zakupem.

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
1. Pia Fraus
2. Peccatum Mortale
3. Malleus Maleficarum
4. Caritas Et Pax
5. Mysterium Magnum
6. Vox Mortis
7. Anima Damnata
8. Limbus Fatuorum

www.beastofprey.com
www.myspace.com/beastofpreycom
www.paranoia-inducta.com
www.myspace.com/paranoiainducta
www.myspace.com/adestroyer



pia fraus.jpg
 Description:
 Filesize:  10.92 KB
 Viewed:  4665 Time(s)

pia fraus.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Paranoia Inducta - Pia Fraus (Lux Mundi Act II) (2008)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group