FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » 156=Musick - zapowiada się ciekawy projekt ;-)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2548
Location: Bolesławiec

PostPosted: 22-05-2011, 08:12    Post subject: 156=Musick - zapowiada się ciekawy projekt ;-) Quote selected Reply with quote

21 czerwca Zoharum wyda album projektu Orryelle Defenestrate-Bascule 156=Musick Babalon Kaos.Będzie to dość niezwykły twór: 33 muzyków, rytualne spiewy inkantacje i muzyka dedykowana thelemicznej Babalon.

Orryelle Defenestrate-Bascule
- pielgrzym, mag chaosu, malarz, muzyk, pisarz – jednym słowem artysta totalny.
Praktykuje Adinath tatrę, Aghori, Thelemę oraz Gnostyczne Voodoo.
Pochodzi z Australii, występuje jako muzyk oraz prezentuje swoje prace na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy zawita do Polski.
Dyrektor the Metamorphic Ritual Theatre Company. Nawet, gdy występuje solo podczas swoich podróży, jego muzyczne występy zawierają elementy tańca, teatru oraz rytuału, znanego z działalności niniejszego teatru.
Podczas koncertów posługuje się głównie głosem oraz grą na skrzypcach; czasem korzysta również z eksperymentalnych elektronicznych tracków z różnych kolaboracji z całego świata.
Jego występy to dynamiczne inwokacje, kombinacja struktur poszczególnych utworów i spontanicznych improwizacji.
Obecnie Orryelle pracuje nad 'The Tela Quadrivium'- czteroczęściową alchemiczną księgą, której kolejne części publikowane są przez Fulgur Limited (UK).
Do tej pory ukazały się: Conjunctio (2008) i Coagula (2011) - http://www.fulgur.co.uk
Jest również twórcą The Book of Kaos Tarot (iNSPiRALink. Multimedia Press).
Z jego publikacjami oraz obrazami będzie można zapoznać się również podczas rzeczonych występów.


Projekt 156 = Musick to eksperyment na polu magicznej muzyki nagranej przez członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK, zwykle wykorzystywanej przez nich w kontekście rytuału lub inwokacji, która następnie zostaje rozwinięta w dalszym procesie twórczym przez innych artystów pochodzących z różnych miejsc na globie.

Styl muzyczny zawarty na niniejszym albumie rozciąga się od neoklasycznego dark ambientu opartego na brzmieniach elektronicznych, eksperymentów z użyciem zróżnicowanego instrumentarium do prostych dźwięków, odwołujących się do pierwotnych rytuałów Hekate, bazujących na brzmieniach dzwonków, bębnów itp.

Na album składają się pojedyncze improwizacje z różnych występów członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK zarejestrowanych podczas przedstawień ‘She shall Ride He’ w Melbourne i zsynchronizowanych z innymi działaniami członków grupy w Stanach Zjednoczonych, Europie i Korei.

156 w żydowskiej Kabale jest numerem oznaczającym Babalon - Telemiczną Boginię miłości i pożądania, a także Kaos, siedmiogłową bestię, którą Bogini ujeżdża w seksualnym szale.


Orryelle przedstawiając koncept albumu powołuje się na tradycję Thelemy. Nadając albumowi tytuł 156=Musick Babalon Kaos odwołuje się do poematu składającego się ze 156 słów autorstwa A. Crowleya oraz do sanskrypcji słowa Magick (Magija) wydobywając z niego erotyczny aspekt magii seksualnej Fr. Perturabo. Gra liczb i słów jest nie bez znaczenia: 418 – Wielkie Dzieło realizowane poprzez dźwięk w kontekście 156 – Babalon, która była wielką inspiracją członków The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK, a której to inwokowane są w większości utwory znajdujące się na albumie, stanowią nawiązanie do eleuzyjskich misteriów…

Formuła 156=Musick w pełni została zaprezentowana w wydaniu limitowanym do 156 egzemplarzy, zawierającym bonusowy dysk CD-r.

The HermAphroditic ChAOrder of the SILVER DUSK – jest międzynarodową inicjatywą artystyczno-magiczną osób, parającących się muzyką, visual art.’em, teatrem, rytuałem oraz różnymi formami sztuk multimedialnych, jako czynnikami ziemskiej magii. Działanie grupy stanowić ma kontrapunkt do solarnej i strukturalnej magii Zakonu Złotego Brzasku. Srebrny Brzask eksploruje rdzenne intuicyjne, lunarne i artystyczne postrzeganie magii.

www.crossroads.wild.net.au/order.htm

LINKI:
Jego książki wydaje najsłynniejsza oficyna ezoteryczna na świecie Fulgur Press (m.in Kenneth Grant, Austin Osman Spare, Barry William Hale)
http://www.fulgur.co.uk/authors/orryelle-defenestrate-bascule/
http://www.youtube.com/watch?v=uiM311MgvBI
http://www.youtube.com/watch?v=J7FQaYUgaVU

Prowadzi teatr The HermAphroditic ChAOrder of the Silver Dusk
http://thelabyrinth111.blogspot.com/2008/10/orryelle-defenestrate-bascule-interview.html
http://www.caduceusbooks.com/orryelle/bio.htm
http://www.youtube.com/watch?v=w51xoAZFv8g
http://www.youtube.com/watch?v=tDa6aNcRpEY

Występuje na koncertach w całej Europie ze swoim solowym projektem
http://www.myspace.com/orryelle

www.zoharum.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » 156=Musick - zapowiada się ciekawy projekt ;-)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group