FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » Of The Wand and the Moon, Sieben, Irfan - 15.04.2011, Opole
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Faust66


Offline Joined: 24 Apr 2006
Posts: 6
Location: Zgorzelec/Goerlitz

PostPosted: 01-03-2011, 10:14    Post subject: Of The Wand and the Moon, Sieben, Irfan - 15.04.2011, Opole Quote selected Reply with quote

co: Koncerty
kto: Ot The Wand and the Moon, Sieben, Irfan
kiedy: 15.04.2011
gdzie: Opole
czyli: neofolkowa uczta

Serdecznie zapraszamy na strony Narodowego Centrum Polskiej Piosenki i do Kiosku Kulturalnego!

http://www.ncpp.opole.pl/index.php?c=news_details&id_news=293

Ilość wydrukowanych biletów: 500 sztuk!

Ulica Kultury: Soundwave! Jest integralną częścią organizowanej przez Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych ULICY KULTURY v.3 i za zadanie ma zaprezentowanie w Opolu unikalnych projektów i zespołów z całej Europy, które nie boją się eksperymentów, bawiąc się i fascynując nas jednocześnie nieoczywistą muzyczną formą. To swoista podróż do krainy dźwięków często nieokiełznanych i awangardowych, trudnych do sklasyfikowania – ale przy tym niebywale zajmujących i intrygujących.

W Opolu wystąpią:

OF THE WAND AND THE MOON

Legendarny już projekt neofolkowy wystąpi w kwietniu po raz pierwszy w Polsce! Of The Wand And The Moon - niezwykły twór duńskiego muzyka Kima Larsena - zadebiutował w 1999 roku albumem „Nighttime Nighthymnes”, łącząc ze sobą w intrygujący sposób neofolkowe elementy z dark ambientowymi pasażami, wzbogaconymi o mocną, plemienna rytmikę. Przez lata wypracował swój unikalny styl - porównywalny nieco do dokonań Death In June - stając się jedną z ikon neofolku i jednym z najważniejszych zespołów germańskiej oraz skandynawskiej „frakcji” tego nurtu (u boku takich zespołów jak Forseti, czy Sonne Hagal). W Opolu Of The Wand And The Moon pojawi się na niezwykłym koncercie w specjalnym czteroosobowym składzie (między innymi w towarzystwie perkusisty Johna Murphy`ego).

www.ofthewandandthemoon.dk
www.myspace.com/ofthewandandthemoon

IRFAN [Bułgaria]

Irfan to bułgarski zespół z pogranicza world music, etheral, ambient, czy folk z elementami muzyki średniowiecznej. Jego nazwa zapożyczona jest z terminologii sufickiej i oznacza mistyczną wiedzę, gnozę. Jest to zaproszenie w niezwykłą podróż po Bałkanach i Azji Mniejszej. Poprzez problem z zaklasyfikowaniem ich muzyki często przyczepia im się również łatkę muzyki sakralnej, czy neoklasyki. Najodpowiedniej chyba będzie jednak porównać twórczość Irfan z dokonaniami Dead Can Dance. Opolską publiczność zachwyci elektryzującą mieszanką etnicznych tradycji muzycznych (Bułgarii, Bałkanów, Persji, Kaukazu, a nawet Północnej Afryki), poruszających i niezwykle silnych damsko-męskich wokaliz oraz przestrzennych ambientowych pasaży - a wszystko przy akompaniamencie niezwykle bogatego instrumentarium world music (min bodhran, oud, saz, darbuka, bendir, duduk, kaval). Zespół z powodzeniem koncertował we Francji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, a nawet w Polsce - na słynnym festiwalu Castle Party w Bolkowie.

www.myspace.com/irfantheband

MATT HOWDEN / SIEBEN

Sieben to projekt muzyczny autorstwa Matta Howdena, muzyka związanego z neofolkową grupą Sol Invictus. Matt, genialny wirtuoz skrzypiec i multiinstrumentalista, z każdą kolejną swoją płytą stopniowo ograniczał wykorzystywane instrumentarium, by skupić się w końcu na swym ukochanym instrumencie - skrzypcach. Jego technika twórcza opiera się na wyprowadzeniu frazy, którą następnie zapętla i wzbogaca o kolejne, precyzyjnie dobrane szczegóły (w tym kontekście mówi się często o Howdenie, jako o Dub FX`ie neoklasyki). Efekt końcowy jest zaskakujący - słuchając utworów Howdena trudno uwierzyć, iż stanowią one pracę wyłącznie jednej osoby. Howden otwarcie przyznaje się do inspiracji muzycznych wyniesionych z klasycznej angielskiej muzyki, zaraz obok wymienia jednak takie zespoły jak Joy Division, Echo and the Bunnymen, czy Bauhaus. Całość okraszona jest niesamowitym wokalem Matta.

www.matthowden.com
www.myspace.com/matthowden7

Bilety na koncert Ulica Kultury : Soundwave! w sprzedaży od 16 lutego za pośrednictwem strony www.ncpp.opole.pl - do nabycia również w Kiosku Kulturalnym w Opolu przy ulicy Piastowskiej 17.

Wjazd: 40 pln (przedsprzedaż) / 50pln (dzień koncertu)

http://www.lastfm.pl/event/1831414
Back to top
View user's profile Send private message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2525
Location: Bolesławiec

PostPosted: 03-03-2011, 08:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapowiada się wspaniałe wydarzenie ;-)

Szkoda że mam tak daleko do Opola ;(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » Of The Wand and the Moon, Sieben, Irfan - 15.04.2011, Opole

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group