FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Moda na bycie goth wśród mas - o co kaman?
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
assalin1692


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 28 Dec 2008
Posts: 10

PostPosted: 09-04-2011, 18:04    Post subject: Moda na bycie goth wśród mas - o co kaman? Quote selected Reply with quote

Nie wiem czy ten topic był czy nie, szukać się mi nie chce, ale chciałabym wiedzieć co myślicie i czy wpływa na Was ogólnoświatowy trend na bycie mrocznym? Te wszystkie zmierzchy, tłumy nastolatek wyglądających na chętne na przelecenie przez wampira (oczywiście takiego dobrego!) i starsze osobniki obojga płci kierujące się modą na bycie ach mhrok? Bo np mnie osobiście denerwuje zainteresowanie modą, głupimi filmami o słitaśnych wampirkach i te wszechobecne głupkowate "dzieła" przez małe d czcionka 1 o różnych wampach, magach, czarodziejkach itp, itd. Człowiek nic nie znajdzie w księgarni oprócz tych głupot. Czy sami poniekąd się do tego przyczyniliśmy? Czy goci są na skraju upadku cywilizacyjnego przez to, że cała ta otoczka (nie mówię o muzyce, bo wydaje mi się, że ona dalej jest niszowa) związana z wyglądem, literaturą, filmem itp przestaje być undergroundowa? Mam nadzieję, że moda (jak każda inna) szybko przeminie i przestaną bezcześcić nasze imie? wiadomo, ryba psuje się od góry... A wy jak sądzicie? Bo jak się zabiorą za muzykę to już normalnie the end.
Back to top
View user's profile Send private message
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 17-04-2011, 03:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tego, co się zorientowałam, temat był na forum pod różnymi postaciami.
Jeśli o mnie chodzi, wampiryczne klimaty spływają po mnie jak woda po kaczce. Nie mam tu akurat konkretnie "Zmierzchu" na myśli, ale w ogóle mit wampira w jego symbolicznej odsłonie. Kiedyś lubiłam takie tematy i wiem, że takie zainteresowania nie są ani głupie, ani szkodliwe. Jedyne, do czego można mieć jakieś zastrzeżenia, to forma, jaką one przybierają...
Jednak co innego jest muzyka gotycka i okołogotycka z całą jej otoczką, a co innego książki o miłości ( mogą być nawet z wampirami w roli głównej).
Córki moich starszych koleżanek z pracy są na etapie "Zmierzchu", ale akurat gotyku nie słuchają, ba, nawet koło niego nie stały.
Ciekawi mnie natomiast, co właściwie jest w tych historiach takiego, że dzieciaki tak to lubią? I jak to się ma do pierwowzorów wampira?

Dodano po 9 minutach 1 sekundzie:

A swoją drogą, to byłby ciekawy widok - co druga osoba na ulicy - wiktoriańska kiecka, czy frak albo pelerynka... co czwarta, powiedzmy, cyberpunk...hehe...
Nie przypuszczam jednak, by gotyk był tak znaczący w świecie mody jak hippie czy punk. Jest chyba zbyt introwertyczny jako styl, by trafić na ulice. W każdym razie pożyjemy, zobaczymy.
Back to top
View user's profile Send private message
assalin1692


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 28 Dec 2008
Posts: 10

PostPosted: 26-05-2011, 20:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak, natomiast jesli chodzi o cala ta otoczke... kiedys bylo to fajne, jakis wyznacznik, wielkie galy, szok i wogole innosc, ze tak to ujme, z daleka wiadomo bylo czym sie czlowiek inspiruje i byl sobie tam jakis alternatywny. dzisiaj, zeby zaprezentowac alternatywe w wygladzie trzeba chyba chodzic nago+bodypainting. smieszne to troche, ale wiekszosci gotow itp nie kreca juz przebieranki (mnie tez), wole wskoczyc w dzinsy i swetr i myslec "o boze jakie dziwadlo, nie ma pojecia o co chodzi" wiem wolny swiat, ale stroj juz nie jest jakims sposobem wyodrebnienia i zamanifestowania swojej odmiennosci. czas znormalniec i sluchac muzyki tej ktora sie kocha. moda moda i przeminie, mam nadzieje, ale patrzac po kolezankach mojej znacznie mlodzej siostry to smiesznie to wyglada jak 15-stki chodza ubrane jak male wcielenia emowampirkow zalosne to ech a moze ja juz stara jestem i sie czepiam nie wiem =)
Back to top
View user's profile Send private message
GreenShadow


Offline 



Joined: 14 Jun 2011
Posts: 9
Location: Pod laskie'm se mieszkam

PostPosted: 14-06-2011, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moda jak moda...

Kiedyś była moda na punk, potem... disco-głąbo-polo, hip-hop... teraz jest widać moda na bycie mhrocznym i EMOcjonalnym :-P

I ta moda tez minie, zmieni się, ale nie pytajcie w co... to już spece od komerchy wymyślą :-p


(W sumie ciekawe czy kiedykolwiek będzie moda na industrial ;) Jakoś nie podejrzewam. )
Back to top
View user's profile Send private message
murder_pussy


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 31
Zodiac: Capricorn
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 4
Location: Jaworze/Bielsko-Biała

PostPosted: 24-09-2011, 18:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

gotyk modny? trudno mowic w ten sposob o kulturze, której nawet jej przedstawiciele nie rozgryzli. moze jakas latwoprzyswajalna wersja demo? tylko pierwszy poziom aby zmieściło się to w ich wąskich umysłach, level up jak zwykle wejda tylko nieliczni
Back to top
View user's profile Send private message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 02-11-2011, 09:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uwielbiam opowieści wampirze, sama kolekcjonuje tego typu powieści już od wielu wielu lat. Niestety ten cały wampirzy boom spowodował, że w księgarniach ciężko znaleść coś wartościowego. Po fascynacji ludzi Zmierzchem moja ukochana pisarka Anne Rice (autorka m.in Wywiadu z wampirem) zapowiedziałsa, że już nigdy przenigdy nie napisze książki o wampirach ;) hehe

A moda jak to moda minie...Ci co taki styl traktują czysto powierzchownie znudzą sie jeszcze szybciej niż się im samym to wydaje. A sam styl gotycki tak jak napisano powyżej jest zbyt introwertyczny, by trafić na ulice. Ja myślę, że za jakaś chwilę wszystko ucichnie i pojawi się nowa fala modowa i nikt na dłużej nie będzie pamiętał o tym, że był jakiś Zmierzch;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 01-09-2012, 23:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie tam ta moda na mroczność nie przeszkadza.

Gotyk to stan skupienia duszy, jak powiedziała Anja kiedyś, i tego się nie da podrobić. Albo człowiek się z tym rodzi, albo nie.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 12-12-2012, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie natomiast w ogóle nie przeszkadza moda jakakolwiek, a na mroczność to mi się wręcz podoba. Zresztą jest to też na zasadzie powracającej fali- przecież kiedyś tam, kiedy zaczynałam słuchać muzyki innej niż pop, to moda na inną, alternatywną muzykę i alternatywną postawę wobec życia inspirowała mnie w dużej mierze. I to nie było naśladownictwo. Czasem ludzie po prostu czegoś w danym momencie poszukują i akurat w tym samym momencie kultura podsuwa im to, jak na tacy. Tak, moim zdaniem rodzi się moda. Nie ma w niej nic złego, pod warunkiem ,że zezwala ona na wolność wyboru. Bierze się z niej to lub tamto i to służy rozwojowi, poszerzaniu horyzontów.
Btw. nie tak dawno byłam w gdańskim Starym Kadrze na "Draculi" Coppoli. Dziś ten film wydaje mi się naiwny. Jednak wampirze historie mają nośność rakiety. Przecież powieść Stokera nie jest jakimś wielkim dziełem. Chodzi o przekaz archetypowy.
Back to top
View user's profile Send private message
harry045


Offline 



Joined: 13 May 2013
Posts: 1

PostPosted: 13-05-2013, 07:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jednak co innego jest muzyka gotycka i okołogotycka z całą jej otoczką, a co innego książki o miłości ( mogą być nawet z wampirami w roli głównej).
Córki moich starszych koleżanek z pracy są na etapie "Zmierzchu", ale akurat gotyku nie słuchają, ba, nawet koło niego nie stały.
Ciekawi mnie natomiast, co właściwie jest w tych historiach takiego, że dzieciaki tak to lubią? I jak to się ma do pierwowzorów wampira? ???
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 13-05-2013, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja się zmusiłem, i jakiś czas temu obejrzałem "Zmierzch".
I aż żona przyszła do pokoju sprawdzić, z czego się tak histerycznie śmieję...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 17-05-2013, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam koleżanki, które twierdzą, że jest w "Zmierzchu" jakaś wartość. Mam takie , które twierdzą, że jest przeciwnie. A dla mnie jest to po prostu bezpłciowe i bezbarwne. Nie rozumiem fenomenu "Zmierzchu". Mnie to po prostu nie rusza w żaden sposób.
Back to top
View user's profile Send private message
chal3oye
Guest








PostPosted: 25-01-2014, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

I to nie było naśladownictwo. Czasem ludzie po prostu czegoś w danym momencie poszukują i akurat w tym samym momencie kultura podsuwa im to, jak na tacy. Tak, moim zdaniem rodzi się moda. Nie ma w niej nic złego, pod warunkiem ,że zezwala ona na wolność wyboru. Bierze się z niej to lub tamto i to służy rozwojowi, poszerzaniu horyzontów.
Btw. nie tak dawno byłam w gdańskim Starym Kadrze na "Draculi" Coppoli. Dziś ten film wydaje mi się naiwny. Jednak wampirze historie mają nośność rakiety.
Back to top
adilmalik


Offline 



Joined: 24 Sep 2014
Posts: 1

PostPosted: 24-09-2014, 06:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

To bardzo mroczne i intensywne dźwięki, ale niepozbawione melodii. Myślę, że to jedna z lepszych rzeczy, jakie udało mi
Back to top
View user's profile Send private message
faheem


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Sep 2014
Posts: 1

PostPosted: 24-09-2014, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

ie wiem czy ten topic był czy nie, szukać się mi nie chce, ale chciałabym wiedzieć co myślicie i czy wpływa na Was ogólnoświatowy trend na bycie mrocznym? Te wszystkie zmierzchy, tłumy nastolatek wyglądających na chętne na przelecenie przez wampira (oczywiście takiego dobrego!) i starsze osobniki obojga płci kierujące się modą na bycie ach mhrok? Bo np mnie osobiście denerwuje zainteresowanie modą, głupimi filmami o słitaśnych wampirkach i te wszechobecne głupkowate "dzieła" przez małe d czcionka 1 o różnych wampach, magach, czarodziejkach itp, itd. Człowiek nic nie znajdzie w księgarni oprócz tych głupot. Czy sami poniekąd się do tego przyczyniliśmy? Czy goci są na skraju upadku cywilizacyjnego przez to, że cała ta otoczka (nie mówię o muzyce, bo wydaje mi się, że ona dalej jest niszowa) związana z wyglądem, literaturą, filmem itp przestaje być undergroundowa? Mam nadzieję, że moda (jak każda inna) szybko przeminie i przestaną bezcześcić
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Moda na bycie goth wśród mas - o co kaman?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group