FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Sutcliffe Jügend - The Victim As Beauty (1999)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
remik


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 52
Zodiac: Cancer
Joined: 21 Apr 2011
Posts: 27
Location: Wrocław

PostPosted: 23-04-2011, 11:36    Post subject: Sutcliffe Jügend - The Victim As Beauty (1999) Quote selected Reply with quote

Sutcliffe Jügend - The Victim As Beauty
Wytwórnia: Death Factory
Format: CD
Kraj: Szwecja
Rok wydania: 1999

Coś więcej niż zgiełk.

Jaki jest najbardziej ekstremalny zespół muzyczny świata? Wbrew pozorom to nie Whitehouse tylko Sutcliffe Jugend z szalonym liderem Kevinem Tomkinsem na wokalu. Jeśli komuś wydawało się, że po "We Spit On Their Graves" nie spotka go za życia już nic gorszego pomylił się. Materiał "The Victim As Beauty" z 1999 w pewnym sensie jest jeszcze ostrzejszy! Ciężko mi znaleźć jakieś superlatywy oprócz banalnego stwierdzenia, że ta płyta niszczy słuchacza. W porównaniu z chorymi wrzaskami Tomkinsa i syntezatorowym tornado w tle najmocniejsze grind-core'owe przeboje zdają się być tylko kołysankami. I śmiem twierdzić, że tu nawet Merzbow wymięka i pochyla głowę z szacunkiem a przecież jest to gość szczycący się wynalezieniem efektu, który nazwał "śmiertelnym wrzaskiem elektroniki".

Na "Victim As Beauty" Tomkins zabiera nas w przerażającą wycieczkę śladami zbrodni w dwóch odsłonach: samochód i dom. Najpierw następuje porwanie ofiary a później cztery akty dramatu, który oprawca przeprowadza już stacjonarnie a są to: strach i oczekiwanie (ofiara nie wie jeszcze, co się z nią stanie). Upokorzenie (Tomkins wyzywa ofiarę od ostatnich żeby ją zdeprecjonować przed dalszym etapem), tortury i śmierć (bez komentarza) oraz zimne następstwa (z trupem można zrobić jeszcze kilka ciekawych rzeczy). Tylko pięć kawałków, ale takich, co mogą uszkodzić słuch na zawsze (w "Act I:Fear And Anticipation" oraz "Act V:Cold Aftermath" Kevin daje odpocząć zarówno ofierze jak i słuchaczowi (w sumie na jedno wychodzi...) Serwując profesjonalny, ale bardzo niepokojący, ambient). Cóż z tego, że ulubioną kwestią wokalisty jest fuck lub fucking bitch w różnych intonacjach? I tak nie słychać, co on wrzeszczy. Może to i lepiej.

Jedna z najostrzejszych płyt w całej historii power electronics. To jest Sutcliffe Jugend w najwyższej życiowej formie i nikt nigdy nawet nie zbliżył się do takiego apogeum obelg, bezeceństw i darcia mordy, jakie prezentuje Tomkins. Na kolana gnojki przed mistrzem Kevinem! Jak dla mnie na płycie powinno być ostrzeżenie- nie słuchać przez słuchawki! Grozi śmiercią!- Ja niestety słuchałem i łeb bolał mnie przez pół nocy. Ale nie żałuję. Nic mnie już chyba nie zaskoczy w podziemnych lochach muzyki radykalno-elektronicznej. A dodać trzeba, że nie jest to zwykły zgiełk. Wśród morderczego rumoru elektronicznej maszynerii można odnaleźć bogactwo różnorakich efektów i to jest nagroda dla tych desperatów, którzy nie boją się słuchać Sutcliffe Jugend.

Tracklist:
Scene One: The Car
1. Act I: Abduction 6:29
Scene Two: The House
2. Act I: Fear And Anticipation 5:03
3. Act II: Humiliation 4:31
4. Act III & IV: Torture & Death 13:26
5. Act V: Cold Aftermath 10:45



204958.jpg
 Description:
 Filesize:  6.02 KB
 Viewed:  3902 Time(s)

204958.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Sutcliffe Jügend - The Victim As Beauty (1999)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group