FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » [wydzielony] Dlaczego imprezy gotyckie to umc umc umc :P
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2004, 15:41    Post subject: [wydzielony] Dlaczego imprezy gotyckie to umc umc umc :P Quote selected Reply with quote

Quote:
no i mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie: dlaczego gotyk jest tak często mieszany z elektro...ilekroć chce pójść do jakiejś knajpy na imreze, która sie nazywa gotycką to od progu wita mnie dobitne "umc umc umc", do którego dołożyli gitakre i wokal
bardzo ładnie prosze - czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić ??

Dlatego ze "gotyk" idzie w tym kierunku i baaardzo dobrze :] Popatrz na to co robil np. Clan of Xymox kiedys a co robi teraz :]


Last edited by Ergo on 23-09-2004, 19:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 23-09-2004, 16:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Dlatego ze "gotyk" idzie w tym kierunku i baaardzo dobrze :]

to zalezy dla kogo :/
powinno sie zaczac robic osobne imprezy
gotyk to gotyk, a nie elektro
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2004, 16:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
to zalezy dla kogo :/
powinno sie zaczac robic osobne imprezy
gotyk to gotyk, a nie elektro

co to znaczy ze zalezy dla kogo ? chyba wlasnie grupy tworzace muzyke wiedza najlepiej co chca grac i dlaczego.. jak juz totalnie zaczna grac pod publiczke to ja dziekuje... nie mam juz czego sluchac.... muzyke ewoluuje. niech oni graja to co lubia a nie to co ma sie podobac wam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 23-09-2004, 16:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm robiąc imprezy zauważyłam jedno ze ludzie chcą czegos nowego ciagle... lubia mieszanki... ale takze lubia starocie... ktore były kiedys grane :P takze bestio .... :) jak pochodzisz na takie imprezy sama zobaczysz jak jest... ze ludzie lubia mieszac.... dlatego takie imprezy sa...
Mnie osobiscie sie to podoba :P hehehe poza tym fajnie jest cos z czyms polaczyc.... musi sie cos dziac na imprezie... jakby caly czas lecialo w kólko to samo ... to ludzie by sie znudzili :P ja juz wiem cos o tym :D....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 23-09-2004, 16:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

dokładnie...nie mam pojęcia co, oprócz gitar (i to nie zawsze bo sporo utworów nie ma nawet gitarki) i dołączonego wokalu odróżnia elektro od techno ??? ten sam jednostajny rytm, który żadko kiedy sie zmienia, ciągłe (jak już wcześniej napisałam) umc umc...:/
a to że gotyk idzie właśnie w tym a nie innym kierunku jest dla mnie totalną pomyłką - niedługo zamiast naprawde fajnej muzyki wszędzie bedzie sie słyszeć monotonne, elektroniczne baso-bity
...swoją drogą jednego nie rozumiem: dlaczego wszyscy jak jeden mąż na tym portalu odrzegnują sie od techno (bo to be i fuj) a całkiem spory procent szaleje wręcz za muzyką, która sie niewiele od poprzedniej różni ??
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 23-09-2004, 16:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
dokładnie...nie mam pojęcia co, oprócz gitar (i to nie zawsze bo sporo utworów nie ma nawet gitarki) i dołączonego wokalu odróżnia elektro od techno ??? ten sam jednostajny rytm, który żadko kiedy sie zmienia, ciągłe (jak już wcześniej napisałam) umc umc...:/

jak posiedzisz w tej muzyce troche to bedziesz widziala roznice:p to calkiem co innego... poczawszy od wokalu skonczywszy na muzyce :P hehehe posluchaj sobie hocico...psyclon nine... suicide commando i inne takie a potem techno zobaczymy czy zobaczysz roznice....

Quote:
a to że gotyk idzie właśnie w tym a nie innym kierunku jest dla mnie totalną pomyłką - niedługo zamiast naprawde fajnej muzyki wszędzie bedzie sie słyszeć monotonne, elektroniczne baso-bity

:] hehehe totalna pomyłka?? przeciez nie wszystkie zespoly graja jak to nazywasz "umc umc".. poza tym sa zespoly typowo gotyckie i typowo electro....

Quote:
...swoją drogą jednego nie rozumiem: dlaczego wszyscy jak jeden mąż na tym portalu odrzegnują sie od techno (bo to be i fuj) a całkiem spory procent szaleje wręcz za muzyką, która sie niewiele od poprzedniej różni ??

bo to calkiem inna muzyka :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2004, 16:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

bez przesady nie pokazujcie ignorancji... bo jakby ktos " z zewnatrz " powiedzial ci ze w metalu kazdy utworek jest taki sam to juz sobie wyobrazilbym swiete oburzenie.

Quote:
nie mam pojęcia co, oprócz gitar (i to nie zawsze bo sporo utworów nie ma nawet gitarki) i dołączonego wokalu odróżnia elektro od techno ???

eee.... to wlasnie w tym co leci na vivie sa debilne teksciki rodem z przedszkola...chociaz ostatnio u mnie konkurs na najbardziej beznadziejny tekst utworu wygrala Sui Generis Umbra... ale i tak nadal prowadzi S.P.O.C.K :P Yeah star trek rulez :P


Quote:
ten sam jednostajny rytm, który żadko kiedy sie zmienia,

Zabawne bo ja lubie wlasnie "polamany" rytm posluchaj sobie troche roznych wynonawcow z tych kregow... i moze dojdziesz do ciekawych wnioskow, szczegolnie ze nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze takie grupy jak Apoptygma Berzerk, In strict Confidence wspieraja sie gitarkami na koncertach i jest swietnie...

Quote:
a to że gotyk idzie właśnie w tym a nie innym kierunku jest dla mnie totalną pomyłką

Dopoki nie tworzysz sama w tym nurcie nie masz najmniejszego prawa do tego zeby mowic co jest pomylka a co nie w ksztaltowaniu sie tej muzyki...

Co do techno to ja sam kiedys duzo sluchalem roznych odmian elektronicznej muzyki na przemian z metalem. Moze dlatego wlasnie sporo z nas wlasnie lubi te umc umcowe grupy wlasnie poniewaz te dwa rozne kierunki sie czesto zakleszczaja :]
np: "Wumpscut - Womb " - album "Embryodead - Evil Is Ruling Over My Existence"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 23-09-2004, 17:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Dopoki nie tworzysz sama w tym nurcie nie masz najmniejszego prawa do tego zeby mowic co jest pomylka a co nie w ksztaltowaniu sie tej muzyki...


hmm..być może, przepraszam jeśli kogoś uraziłam; owszem nie tworze takiej ani też żadnej innej muzyki, ale wydaje mi sie, że jako postronny słuchacz mogę wyrazić wsoją opinię
nie znam zespołów elektro, ale zarzyło mi sie być na kilku imprezach tego typu więc miałam okazję usłyszeć kilka różnych i, prawde mówiąc, tylko kilka było dla mnie znośnych, których sie w miare fajnie słuchało...pozostałe utwory po prostu męczyły chociaż naprawde bardzo chciałam dostrzec w nich coś pozytywnego, choćby jakiś sympatyczny motyw...no ale cóż
nie chce sie bardziej w tą muzykę zagłębiać jak mi doradzaliście, bo mnie ona po prostu nie kręci...są gusta i guściki :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-09-2004, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
pozostałe utwory po prostu męczyły chociaż naprawde bardzo chciałam dostrzec w nich coś pozytywnego, choćby jakiś sympatyczny motyw...

Cma .... slonce moje najpiekniejsze... kurde.... one maja wlasnie takie byc..... ciezkie, brutalne... zle ... i czesto tez trudne do strawienia... ta muzyka z zalozenia ma byc "zla i negatywna"... ( a przynajmniej wieksza czesc ).
Jak chesz poznac troche tych zespolow to zacznij sluchac naszego radia :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 23-09-2004, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ech, ja np wolę electro od dzwięków typu Moonspell czy Artrosis, dla mnie jest to muzyka dużo lepiej oddająca nasze czasy - twarde, szybkie, mroczne i ciężkie, często brutalne i zmuszjące do zastanowienia się nad sobą...

Co nie znaczy, że "klasyki" nie lubię - jak już zaznaczyłem gdzie indziej "wszedłem" w gotyk via cold wave i dla mnie jest to też pewien element rozwoju, dosyć logiczny nawet, zważywszy na to, że słucham też brzmień elektronicznych z gotykiem nie powiązanych raczej zupełnie (Goldfrapp, Plaid, Ladytron, Air, Old Time Radio, czasem Prodigy i Moby). Ech... Poza tym na imprezach electro po prostu sprawdza się, jest dużo bardziej energetyczne od smęcących muzyków stricte gotyckich ;) - szczególnie gdy grane jest GŁOŚNO :]

Wiem jedno - de gustibus... I raczej pewnie Ćmy nie przekonam ;)
Ale byłoby nudno, gdyby wszyscy lubili to samo ;P
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 24-09-2004, 00:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Wiem jedno - de gustibus... I raczej pewnie Ćmy nie przekonam ;)
Ale byłoby nudno, gdyby wszyscy lubili to samo ;P


Mucho święte słowa - byłoby nudno...ale prawdą też jest, że mnie nie przekonasz, bo widzisz, ja zdecydowanie wolę właśnie dżwięki Artrosis o Moonspellu nawet nie wspominając ;)
...poza tym właśnie przed chwilą wróciłam z klubu z imprezy, która tylko w nazwie miała gotyk bo leciało tylko elektro (nie licząc jednej piosenki Rammstein'a) i pomimo, że siedziałam i wsłuchiwałam sie w każdy utwór przez bite cztery godziny z drobnym haczkiem to wszystkie brzmiały mniej więcej tak samo i nie zauwarzyłam, żeby były mroczne i skłaniające do refleksji (?)...szkoda :(

[ Dodano: 24-09-04, 01:24 ]
a tak właściwie co jest mrocznego w tej muzyce ?? :>
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 24-09-2004, 00:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
bo widzisz, ja zdecydowanie wolę właśnie dżwięki Artrosis o Moonspellu nawet nie wspominając ;)

A ja bardzo niesmialo sie wtrace ze obydwie te kapelki chociaz tez slucham nie maja z gotykiem za wiele wspolnego wiec czemu twierdzic ze jesli poleci moonspell na imprezce to juz gotycka jest a jak poleci elektro to nie jest ? :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 24-09-2004, 00:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie twierdze, że jak poleci na imprezie Moonspell to, że impreza już jest gotycka...ja powiedzałam tylko, że o wiele bardziej wolę dźwięk ich utworów niż elektro, ale nigdzie nie wspomniałam o imprezie z ich udziałem :D
...naiwasem mówiąc to gdyby sie zdarzyła taka impreza (niegotycka oczywiście, żeby nie było że Kasia zła) to wcale ale to wcale bym nie narzekała ;)
Back to top
View user's profile Send private message
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 24-09-2004, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bestia, gotyk to po prostu fala muzyczna łącząca kilka gatunków muzycznych, jest tam i rock, jest electro i kilka innych mniej lub bardziej "gotyckich" gatunków muzycznych :)

Zresztą kokretnej definicji nigdzie nie ma więc każdy ma swoją :)
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 24-09-2004, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

moze i tak
ale ja nadal twierdze ze gotyk i elektro to zupelnie inne bajki
dla mnie az zabardzo sie roznia
rock do gotyku jeszcze da sie przezyc ;)
ale elektro...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » [wydzielony] Dlaczego imprezy gotyckie to umc umc umc :P

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group