FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » [wydzielony] Dlaczego imprezy gotyckie to umc umc umc :P
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 10-10-2004, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
jednak milo jest sie pobawic na imprezach przy takiej muzyce


owszem przy niektórych (zaznaczam bardzo niektórych) utworach miło...ale na dłuższą mete nudno tak samo jak na dłuższą mete było by nudno przy samym, czystym gotyku, no a jak sie idzie na zabawe gdzie leci samo elektro to już jest masakra :|
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 15-11-2004, 13:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

no dobra a jak sa imprezy w stylu gotyk.. lata 80te.. new romantic ?? to Tobie to sie nie podoba?? bo u mnie ludzie sie zajebiscie bawia na takich imprezach :D i sa czasami kawalki electro :P i powiem jedno wszyscy sie bawia i prosza o jeszcze ,... szczegolnie jak juz koniec imprezy jest
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 15-11-2004, 19:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
lata 80te

to co innego :>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
fc.My kingdom


Offline 



Joined: 18 Nov 2004
Posts: 2
Location: Ostrów Wlkp

PostPosted: 19-11-2004, 18:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm,nie znam się na gotyku,ale bardzo często robimy imprezy synth-pop ,na które przychodzi cała ekipa ludzi gotyku.Mało tego...świetnie się bawią przy takiej muzie jak:Depeche Mode,Mesh czy dość ciężkim Front line assembly itd.:]
Poza tym dużo ludzi myli prawdziwe electro z muzą nazywaną przez niektórych clectro a będących zwykłym techno.Prawdziwe elektro charakteryzuje się przecież cięższym brzmieniem i ciekawym wokalem,który diametralnie różni się od słodkich wokali w techno.
[nie mówiąc o tekstach]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 19-11-2004, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Poza tym dużo ludzi myli prawdziwe electro z muzą nazywaną przez niektórych clectro a będących zwykłym techno


skoro tak dużo ludzi myli te 2 nurtu to widocznie są one do siedie diabelsko podobne...wiem, że wtajemniczeni, słuchający namiętnie elektro burzą sie na taka zniewage i że są pewne różnice jednak dla przeciętnego zjadacza chleba są one niemal niedostrzegalne :/
...do Depeche Mode nic nie mam (ewidentnie różni sie od techno), lubie sbie czasem posłuchać :]
Back to top
View user's profile Send private message
fc.My kingdom


Offline 



Joined: 18 Nov 2004
Posts: 2
Location: Ostrów Wlkp

PostPosted: 19-11-2004, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

wiesz,jak robimy te nasze imprezy to do "Afery"[klub] przychodzi masa ludzi,którzy przeczytali na plakacie"elektro" i myślą ,że tak jak na dyskotece pobawią się przy techno...i już po pierwszym kawałku wychodzą zawiedzeni z klubu:]Ale nie mam zamiaru Cię przekonywać na siłę:]Cieszę się,że lubisz DM:]
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Douvena


Offline 



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 139

PostPosted: 10-02-2005, 16:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do tych, którym takie imprezy nie pasują:

Kiedyś też myślałam, że gotyk to gotyk. Jednak pod pojęciem gotyku kryja się wszystkie te "kilmaty" takie jak np. elektro. Tak już jest, używa się tych nazw i obawiam się, że nic na to nie poradzisz. Jak nie chcesz być brany za fana "klimatów" to mów, że słuchasz np. rocka gotyckiego, a nie gotyku. To pojęcie jest baaaaardzo rozległe i z rockiem gotyckim ma czasami bardzo mało wspólnego. Choć sama przyznam, że wolałabym, żeby zamiast mówić na to gotyk mówiło się np. Dark :]
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 10-02-2005, 17:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam na te klimaty nie mówię gotyk tylko "dark electro" - wtedy nawet ludzie nie związani z klimatem kumają o co chodzi. A do dark electro można wrzucić EBM, cold wave i masę innych jeszcze podgatunków.

Btw ostatnio sam robie za DJ na takich imprezkach :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Douvena


Offline 



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 139

PostPosted: 18-02-2005, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Ja tam na te klimaty nie mówię gotyk

Dlatego nie wypowiadam sie czym jest gotyk bo gotyku nie da sie dokladnie okreslic Duzo latwiej jest powiedziec co nie jest gotykiem niz co jest(okreslenie gotyk jest tutaj umowne;).
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 18-02-2005, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Douvena wrote:
czym jest gotyk bo gotyku nie da sie dokladnie okreslic Duzo latwiej jest powiedziec co nie jest gotykiem niz co jest(okreslenie gotyk jest tutaj umowne;).


w sumie masz racje - granice są bardzo płynne, jednak jak już mówiłam organizowane zabawy mogły by brać po trochu z każdego z rodzajów tzw. gotyku i byłby wilk syty i owca cała :]
...zamiast tego na większości da sie usłyszeć monotonny bit :| tylko wokal sie czasem zmienia
Back to top
View user's profile Send private message
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 01-03-2005, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

w black metalu tez jest monotonny rytm. podwojna stopa i do przodu. ;> a co do porownan techno z electro, to Cma, z technoem jest tak samo jak z gotykiem. techno to rowniez zbior wielu roznych gatunkow muzyki (trance, rave, house, d'n'b i inne). na upartego mozna by podciagnac niektore zespoly electro pod techno, ale to by bylo bardzo naciagane ;>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-03-2005, 18:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

blaine wrote:
w black metalu tez jest monotonny rytm. podwojna stopa i do przodu

Oszalałeś! Zalezy w jakim gatunku black metalu :) I tutaj można by wydzielić temat o black metalu i pisać na temat różnowrodności tego gatunku. Bo teraz już też łatwiej powiedzieć co nie jest black metalem, niż co nim jest.

No a takie podciągnięcie zespołów electro pod techno to rzeczywiście jak pięść do nosa, ponieważ jak ostatnio na moją imprezkę przyszli jacyś dresiarze-technomuły a ja zapuściłem akurat Funker Vogt to wyszli szybciej niż weszli mało nie dławiąc się piwem. W ogóle jakos tak technomaniacy niezbyt przepadają za electro, chociaż w zasadzie niewiele się to różni w warstwie muzycznej. Głównie różni się klimatem i przekazem, a to wyczuwa się bardziej niż słyszy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 01-03-2005, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

mam jakiegoś zwichrowanego czuja w takim razie hehehe :D ...owszem - niektóre utworki mi się podobają, ale jest ich zdecydowanie mniej niż więcej i nie zmienia to faktu, że według mnie przypominają techno :]
Back to top
View user's profile Send private message
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 01-03-2005, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Oszalałeś! Zalezy w jakim gatunku black metalu :)


Myst, to mialo byc ironiczne. ;] to takie same stwierdzenie, ze electro ma monotonny rytm. ludzie ktorzy tego nie sluchaja tak uwazaja. ;]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 02-03-2005, 12:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

blaine wrote:
Myst, to mialo byc ironiczne.

Wybacz, nie wyczułem ironii i sobie pojechałem za daleko...

Ale masz rację! Np. moja mama tak mówi, że to jest darcie ryja przy wtórze piły spalinowej. A kiedy mówię jej, żeby się wsłuchała w melodię to mi odpowiada, że nawet przy wielkich chęciach to ona tam melodii nie usłyszy... no cóż...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » [wydzielony] Dlaczego imprezy gotyckie to umc umc umc :P

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group