FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Slogun - We Human Animal (2011)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
remik


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 48
Zodiac: Cancer
Joined: 21 Apr 2011
Posts: 27
Location: Wrocław

PostPosted: 30-12-2011, 11:44    Post subject: Slogun - We Human Animal (2011) Quote selected Reply with quote

Slogun - We Human Animal
Label: Circle Of Shit
Format: CD, Album, Limited Edition
Country: US
Released: Feb 2011


LUDZKIE ZWIERZĘTA

Nie bądź zdziwiony brzydotą tego świata. Jesteś tym, kim jesteś- ludzkim gó...em. Tylko i wyłącznie jesteś ludzkim gó...em. Jesteśmy ludzkimi zwierzętami. Niczym więcej tylko zwierzętami. Śmieci! Zwierzęta!

To fragment mojego wolnego (i nieudolnego) tłumaczenia finałowej sekwencji najnowszej płyty Sloguna. Jak dla mnie to jedna z płyt roku i najlepsza płyta jaką wydał Slogun. John Balistreri vel Slogun (nazwa projektu zapożyczona z piosenki legendarnych pionierów industrialu SPK) działa już dość długo a swoją muzyczną edukację przeszedł u wujka Solotroffa (Intrinsic Action, BLOODYMINDED). Nagrywał w tak "popularnych" wytwórniach jak Slaughter Productions ( szef- śp. Corbelii z Atrax Morgue), BloodLust! czy Dead Factory po czym wziął się za własną wytwórnię o wdzięcznej nazwie Circle Of Shit. Ciekawa jest strona internetowa artysty gdzie reklamuje swój styl jak True Crime Electronics. To by się zgadzało, że jest to styl kryminalny, bo w początkowym okresie działalności Johnny poświęcił się tak popularnej w postindustrialnym podziemiu modzie na seryjnych zabójców, co widać zarówno na okładkach jak i tytułach wczesnych płyt (The Will To Kill, Hunting Humans, The Glory Of Murder, Chronicie Of Serial Murder itd.). Również na stronie internetowej mamy zakładkę gdzie można zapoznać się z dokonaniami gości, którzy załatwili minimum dwie osoby, czym zasłużyli sobie na miano zabójców seryjnych. Oprawa graficzna strony internetowej Sloguna jest bardzo profesjonalna co przypomina, że artysta w wolnych chwilach zajmuje się graffiti.

A teraz do rzeczy. "We Human Animal" to wielki manifest mizantropii i delikatnie rzecz ujmując marnej kondycji moralnej gatunku homo sapiens. Balistreri wytyka w każdej kolejnej piosence wady ludzkości. Oszukujemy, kłamiemy, jesteśmy okrutni, w końcu zabijamy. W sensie czysto muzycznym ten album odzwierciedla moim zdaniem pewną ogólną ewolucję, jaką przechodzą radykałowie z kręgu power electronics a mianowicie fakt, że "na starość" wchodzą w ambient. Tyle, że jest to dość ciężki ambient. Głuche dudnienia, piski, skrzypienie nienaoliwionych drzwi i przede wszystkim donośne darcie mordy. Podobny ambient zaserwował np. Sutcliffe Jugend na "This Is The Truth" (bez darcia mordy). "We Human Animal" to klasyka, na której można usłyszeć echa wszystkich najważniejszych dokonań PE w historii gatunku, że wspomnę tylko "Twice Is Not Enough" Whitehouse'u. Muzyka sączy się powolnym strumieniem, w głowie huczy a w tle mamy coś w rodzaju imitacji perkusji, co nadaje jej posępny industrialny rytm. Slogun wrzeszczy, jego słowa odbijają się echem a koneserzy gatunku osiągają pełną satysfakcję (spokojnie- nie seksualną...).Wielka płyta wielkiego artysty i ważna rzecz- teksty Sloguna. To wcale nie są prymitywne kwestie, że ktoś kogoś załatwił, urwał mu łeb albo dźgnął nożem kilkadziesiąt razy. Owszem lecą bluzgi, ale to jest poezja. Twarda, bezlitosna, ale jednak poezja. Warto rzucić okiem na teksty Sloguna umieszczone na jego stronie internetowej. I ostatni kawałek zatytułowany po prostu "jesteśmy". Masz rację, co do mnie. Na swój własny sposób tez jestem gó...nem. Masz cholerną rację, co do mnie- mam to w du...ie. I nie cierpię powiedzenia, że świat jest taki jaki być powinien. Każdego dnia wszyscy oszukują, zdradzają i kłamią. Każdego jeba...go dnia oskarżasz zazdrościsz i atakujesz innych. My wszyscy jesteśmy zwierzętami. Tylko zwierzętami polującymi na siebie nawzajem.
Amen.

Tracklist:
1 We Hate 6:17
2 We Cheat 3:03
3 We Lie 2:45
4 We Accuse 5:12
5 We Betray 3:46
6 We Envy 2:59
7 We Justify 4:18
8 We Hurt 3:55
9 We Attack 4:35
10 We Crush 4:28
11 We Destroy 4:36
12 We Bury 4:11
13 We Are 6:35

www.slogun.comSlogun.jpg
 Description:
 Filesize:  44.55 KB
 Viewed:  401 Time(s)

Slogun.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Slogun - We Human Animal (2011)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group