FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » In Scissors - Mnemosyne & The Structure Of Time (2011)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 27-02-2012, 17:45    Post subject: In Scissors - Mnemosyne & The Structure Of Time (2011) Quote selected Reply with quote

IN SCISSORS - Mnemosyne & The Structure Of Time
Wydawca: Zoharum Records [ZOHAR 021-2]
Rok wydania: 2011
Nośnik: CD

Poprzedni krążek greckiego projektu pt. “Orbis Terrarum Requiem” przypadł mi do gustu, także z ciekawości oczekiwałem jego następcy. W międzyczasie widziałem jedyny dotychczas koncert In Scissors w naszym kraju, na ubiegłorocznej edycji Intermediele w Legnicy i muszę przyznać że zrobił on na mnie duże wrażenie. Mam wreszcie najnowsze wydawnictwo w odtwarzaczu - nie zmienił się wydawca czyli rodzimy Zoharum. Za okładkę odpowiada natomiast znany artysta John Santerineross (np. okładki dla Atrrrition). Edytorsko album cieszy oczy i dobrze współgra z muzyką.
„Mnemosyne & The Structure Of Time” nie odbiega mocno od poprzedniczki czyli jak to nazwał sam Vincent Andelmoth jest to „Cinematic Ambient”. Dla mnie to ciekawa mikstura neoklasyki z klawisza, (słyszymy często fortepian i instrumenty smyczkowe) oraz szczątkowej mrocznej elektroniki i folku. Płyta bardzo fajnie się rozwija, każdy kolejno odtwarzany utwór jest lepszy od poprzednika przez co muzyka nie nudzi i potrafi fajnie wciągnąć w swój nietypowy świat. Przyznam się szczerze że najbardziej podobają mi się utwory gdzie pojawia się głos wokalistki Angel W. Black. Jej wokal i muzyka Vincenta brzmią jak Arcana ze swoich najlepszych płyt. Inne kawałki też są fajne: różnorodne, z częstymi zmiany rytmów, wyraźnymi melodiami i ładnie zaakcentowanym, orientalnym „baśniowym” nastrojem. Andelmoth ciągle się rozwija i czuję że „Mnemosyne…” to nie jest jeszcze jego szczyt możliwości. Zwracam zatem Waszą uwagę na „Mnemosyne & The Structure Of Time”. Warto!

Ocena:
8/10

Lista utworów:
01. Entrance - The Advent
02. Entering The Structure's Hallway (Remixed/Remastered Version)
03. Interlude I - The Carnival Of Maggots
04. Autumn Sonata - Silanus In Quieto Hortulo
05. Outer Circle: Ins Haus Der Hölle
06. Regina Tacita (Regium In Umbra) feat. Angel (Remixed & Remastered)
07. Interlude II - The Waltz And Pocessio Of A Depraved Race
08. Inner Circle: The Core Simulacrum
09. Hecate's Garden & Mnemosyne's Lake (feat. Angel)
10. The Synopsis Of Pressure

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.myspace.com/inscissors



on sc.jpg
 Description:
 Filesize:  171.7 KB
 Viewed:  536 Time(s)

on sc.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » In Scissors - Mnemosyne & The Structure Of Time (2011)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group