FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » perwersja a gotyk
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 20-11-2004, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skuld wrote:
mnie to tam zwisa ubieram sie tak jak chce i co w danej chwili mi sie podoba.....

szczerze.... to mi tez to zwisa co inni powiedza na temat tego jak sie ubieram...mam swoj styl..lubie inaczej wygladac niz inni... zreszta mi sie to podoba jak sie ubieram
Quote:
moim zdaniem nie powinno się wyznaczać danego wzoru jak ma się wyglądać słuchając danego rodzaju muzyki czyż nie?

podpisuje sie pod tym...kazdy lubi to co lubi ;P i nikt nikomu nie powinen nic wyznaczac
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Skuld


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Pisces
Joined: 06 Oct 2004
Posts: 114
Location: Slavland :P

PostPosted: 21-11-2004, 13:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

mnie wkurza to, że ktoś nadaje jakiś wzór i potem twierdzi, że osoba słuchająca gotyku wygląda tak a nie inaczej (mam tu na myśli sanguine, którą i tak z resztą mam w głębokim poważaniu :/ ) jak chce to niech to sobie tak tłumaczy ale innych zostawi w spokoju, nie chce zostać zaszufladkowana i przyszpilona do jakiegoś rodzaju muzyki, ja sobie cenie wolność i swobodę w ubiorze, a włosów nie przefarbuje i nigdy farbować nie będę bo jakiejś powalonej paniusi się tak umaiło, mam bardzo ładny kolor włosów ( taką ciemną wpadającą w czerwień miedź)
rzekłam........ :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 11-01-2005, 21:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

wyglad liczy sie bardzo, choc wszyscy wkolo pieja, ze najwazniejsze jest wnetrze czlowieka - szczytne to i prawe, niestety bardzo rzadko wcielane w zycie [przynajmniej w polsce]. a co gorsza - ludzie operuja etykietkami 'ziomal', 'metal', 'satanista'. jako, ze lubie kolor czarny i tak tez sie przyodziewam na codzien uwazana jestem za to ostatnie x] a ci co 'inteligentniejsi' operuja jeszcze nazwami typu 'czarna dziewica', 'czarna wdowa' [mogliby sie zdecydowac ktore ;p], 'nazgul' czy inne kwiatki. a nikomu nie przyjdzie do lba, ze ktos po prostu moze taki kolor lubic i nie nalezec do zadnej subkultury, ani nie byc wcieleniem tolkienowskich postaci ;p

wracajac do tematu, to po prostu wystarczy zachowac umiar - sexi moze byc wszystko, ale odpowiednio podane ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kitana


Offline 



Joined: 06 Jul 2004
Posts: 12
Location: Pomorze

PostPosted: 12-01-2005, 01:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim zdaniem ważne jest to co się nam podoba, a zdania innych można owszem wysłuchać ... z przymrużeniem oka ;)
Ja osobiście agresywnie reaguję na słowo "true", które jest tak popularne wśród młodzieży.
Też chodze w czarnych ciuchach i też często słyszę, że jestem powiązana z sektą jakąś.. dżisys ...
Ciuchy gotyckie bardzo mi sie podobają ...makijaż również, ale ja jakoś woję "swoje" ciuszki ;P
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 13-01-2005, 15:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehehehe, ja za nazgula bym się nie obraził :]
Ale widział ktoś białe nazgule?
Back to top
View user's profile Send private message
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 13-01-2005, 17:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

alez ja sie nie obrazam - mi to po plecach, a czasem nawet i posmiac sie mozna ;p

ja widzialam.
a rozowych to juz w ogole zatrzesienie :p
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 14-01-2005, 14:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja także spotkałam się z ludźmi, którzy uważają, że jeśli ktoś ubiera się na czarno to zaraz jest satanistą. Co prawda nie chodzę w czarnych sukniach, bo za nimi nie przepadam, ale czarne dżinsy i koszulki to u mnie norma. Już nieraz zauważyłam, że ludzie widząc mnie postanawiają obejść mnie szerokim łukiem. A kiedyś w tramwaju jak siedziałam to weszły dwie zakonnice. Zobaczyły mnie i powiedziały: "O Boże, satanistka. Wychodzimy". Myślałam, że wybuchnę śmiechem. Można się z tego śmiać, ale po jakimś czasie to może to zacząć przeszkadzać. Np. jak wchodze do sklepu, a sprzedawca patrzy się na mnie jak na demona, wampira, czy coś jeszcze gorszego. Na szczęście już się to tego przyzwyczaiłam i nie zwracam na to takiej uwagi. AVE wszystkim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-01-2005, 14:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mabh wrote:
Ja także spotkałam się z ludźmi, którzy uważają, że jeśli ktoś ubiera się na czarno to zaraz jest satanistą. Co prawda nie chodzę w czarnych sukniach, bo za nimi nie przepadam, ale czarne dżinsy i koszulki to u mnie norma. Już nieraz zauważyłam, że ludzie widząc mnie postanawiają obejść mnie szerokim łukiem. A kiedyś w tramwaju jak siedziałam to weszły dwie zakonnice. Zobaczyły mnie i powiedziały: "O Boże, satanistka. Wychodzimy". Myślałam, że wybuchnę śmiechem. Można się z tego śmiać, ale po jakimś czasie to może to zacząć przeszkadzać. Np. jak wchodze do sklepu, a sprzedawca patrzy się na mnie jak na demona, wampira, czy coś jeszcze gorszego. Na szczęście już się to tego przyzwyczaiłam i nie zwracam na to takiej uwagi. AVE wszystkim.

Dziwisz sie ze tak na ciebie patrza ? niejeden osobnik biegajacy na czarno bardzo usilnie udaje ze jest wampirem, pije krew i takie tam brednie. Czego wyrazem jest rozladowanie swojej frustracji na roznego rodzaju blogach, gazetach ( publikacja w fakcie :P odnosnie takiej jednej osoby ) itp. nie bez powodu ludzie patrza na gotow dziwnie bo to srodowisko bardzo czesto samo wystawia sobie negatywna opinie.

[ Dodano: 14-01-05, 14:45 ]
Skuld wrote:
(mam tu na myśli sanguine, którą i tak z resztą mam w głębokim poważaniu :/ ) j

Mam prosbe, mimo ze wlasnorecznie usunalem sanguine z tego forum, jaka by nie byla, mam dla niej w sumie szacunek, dlatego prosze was nie obrazajcie jej w momencie kiedy ona sie nie moze bronic... sa do tego inne miejsca gdzie ona tez by sie mogla wlaczyc do dyskusji, tak bedzie po prostu uczciwiej...
dzieki
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 14-01-2005, 16:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo, a ktora subkultura ma dobra, albo chociaz wzgledna opinie wsrod tlumow? zadna. metale to brudasy, goci to satanisci, hip hopowcy to huligani, punki to cpuny itd itd.. dlatego najlepiej nie przejmowac sie gadaniem ogolu i zyc sobie tak,jak nam jest dobrze, nie wadzac przy tym nikomu. i wszyscy beda szczesliwi ;>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 15-01-2005, 16:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Neo geisha - zgadzam się z toba. Najlepiej jest nie zwracać uwagi na zaczepki. Ale czasem się po prostu nie da. Wyobraź sobie sytuację, że idziesz przez miasto i nagle ktoś krzyczy: "O Boże satanista!!!!!!!" Wskazuje na ciebie i ucieka. Ja tam się tym nie przejmuję. Ale znam osoby, króre po czymś podobnym zaczęły słychać hip hopu. Kiedyś miałam taką sytuację na gg, że jakiś 13 może 14-latek połączył się ze mną, napisał "TY JEBANY BRUDZIE" i mnie zablokował. Dlaczego na świecie panuje taka nietolerancja? Nie mogę tego zrozumieć. Ja tam staram się być tolerancyjna i wcale nie jest to ciężkie. Mam sporo znajomychi skejtów imi to nie przeszkadza. Im zresztą też nie przeszkadza, że słucham metalu. Tak powinno być. A nie obrażanie się nawzajem na jakichś forach bądź na gg. Niestety jedna osoba świata nie zmieni. A szkoda, szkoda. AVE wszystkim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 15-01-2005, 20:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

jezeli ktos potrafi tak diametralnie zmienic swoje upodobania muzyczne, tylko dlatego, ze ktos przed nim uciekl, krzyczac, iz jest satanista, to powinien sie nad soba zastanowic. bo jesli ktos mu powie, zeby skoczyl z mostu, to on tak zrobi. to zle podejscie. trzeba byc soba, a nie probowac przypasowac kazdemu, bo to i tak nigdy nie wyjdzie.
a nietolerancja byla na swiecie zawsze i poki co - nie ulegnie to zmianie. bo ludzie sa jasy sa. ze tak zacytuje 'people=shit' .. niestety.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 16-01-2005, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim zdaniem gotyk z perwersja jest powiazany w takim samym stopniu jak hiszpanska inkwizycja z katolicyzmem. Ale to tylko moje zdanie. Lancuchy, pieszczochy jeszcze o niczym nie swiadcza, a po drugie tego typu bondage'owe manifedtacje troszeczke mnie bawia, bo nie trzeba byc nacwiekowanym i lateksowym zeby byc goth...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 16-01-2005, 21:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

to zalezy od tego jak kto postrzega 'bycie goth'. bo dla niektorych to wlasnie tylko i wylacznie lateks i cwieki. dla innych - jakis tam styl nie tylko ubierania sie, ale i zycia.

osobiscie uwazam, ze czarne blyszczace pantalony, to jakis chory wymysl 'nowoczesnych' gotow. dla mnie gotycki stroj kobiecy, to nic innego jak dlugie aksamitne suknie, peleryny i pantofle na wysokim obcasie oraz bizuteria wyasadzana drogimi kamieniami.. ale moze urwalam sie z choinki nie tej epoki co trzeba ;p
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mahiatyn


Offline 



Joined: 20 Jul 2004
Posts: 6
Location: Czluchowek

PostPosted: 16-01-2005, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie najbardziej pociaga w gotyku ta wrodzona profanacja Kosciola katolickiego z czasow jego dyktatury czyli wieki srednie :-))) Sprubuje opisac to w sposob bardziej jasny. Sredniowiecze okres w ktorym stworzono wiele pieknych budowli w architekturze gotyckiej jak i palono na stosach w imie Boga, nawracano innowiercow mieczem i ogniem, meczenskie zywoty i inne takie jak kazdy wie. W kazdym razie sek w tym ze gotyk kojazy sie z sredniowieczem a ono z KK. Skoro wiemy co sie pod tym stereotypem gotyckiej kultury kryje spojrzmy na wspolczesne czasy. Co mamy? .........mmmmmmm.....Ja to kocham tak jak WY. Przepiekna muza, strumienie dzwiekow melodii. Chory niebieanskie klawisze organy, na teledyskach mroczne sceny czesto z sredniowieczna inscenizacja. Teksty.....? nawet nie bede sie wypowiadal nad ich trescia. Fetysze, lateksy wyeksponowane kobiece biusty staly sie czescia wspolczesnej kultyry Gothow. Pewnie sie zastanawiacie o co tutaj chodzi? Wg. mnie wspoczesny obraz kultury gotyckiej w ktorego malowaniu i my mamy swoj udzial ma na celu sprofanowac utarty w ludzkich umyslach obraz gotyku jako sredniowiecznych zabobonnych czasow pelnych swietosci i umartwiania. Juz nie beda kojazyli go z czasami swietosci, wicznego modlenia sie, umartwiania ciala i wyrzekania sie swojej ludzkiej natury. Tam gdzie symbole KK przeplataja sie z mrokiem i bestiami (a to czesty obraz kreowany w muzie gotyckiej), niektorzy ludzie znajduja profanacje a niektorzy znajda w tym czynie laczenia tak przeciwnych wartosci zakletych w symbolice perwersyjna przyjemnosc kreacji nowego ladu, porzadku. Ktos moze nazwac obecny gotyk sztuka Szatana. A niegdys sztuka Boga. Jezeli chcesz zniszczyc swojego wroga i cale jego zycie. Zaloz jego twarz, opetaj cale jego cialo i dusze i czyn odwrotnie niz on a jgo zycie przewroci sie dogory nogami i oddaj mu wladze z powrotem. Czyz nie upadnie na kolana? I tak sie ma Nasza sprawa. Nie kazdy musi sie zemna zgadzac ale z pewnoscia doszuka sie podobnych przemyslen co ja.

[ Dodano: 17-01-05, 00:08 ]
Powyzej troszke namieszalem i nie kazd moze sie doszukac prawdziwej tresci tak wiec wyobrazcie sobie gotycka pieknosc z katolickim symbolem czyli krzyzykiem.. Na ustach ma krew a na ziemi lezy czlowiek (ja tutaj sobie wizualizuje zakonnice lub takiego speca petza;-)) Czy to nie jest profanacja krzyza? JEST!!! i oto chodzi glownie w gotyku. O znieksztacenie w ludzkich umyslach pewnych wartosci zawartych w symbolice krzyza. Ta podswiadomie dzialajaca scena zmienia skojarzenia. Pod nia kryje sie zemsta. Pewnie stwierdzicie ze jestem pojechany i ostro nawiedzony a na poczte dostane mnostwo maili od dobrych ksiezy ktorzy beda chcieli zemnie wypedzic zlo :-)) heh.... Wg. mnie w kazdym gocie siedzi dusza czlowieka ktory niegdys byl przesladowany przez KK. I terazw cielesnyc powlokach mamy szanse aby sie odegrac. To chora teoria bo aby ja zaakceptowac musisz wierzyc w reinkarnacje, demony, pieklo, niebo, i inne takie bzdury..... Dla mnie TO WALKA Z KK bardzo przyjemna walka, niszczenie, wypaczanie znaczen. AVE 93!!! Rownowaga w przyrodzie musi BYC!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 17-01-2005, 14:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
To chora teoria bo aby ja zaakceptowac musisz wierzyc w reinkarnacje, demony, pieklo, niebo, i inne takie bzdury


reinkarnacja nijak ma sie do piekla i nieba. sa to wrecz opozycyjne pojecia.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » perwersja a gotyk

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group