FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Piotr Kolecki & Molok Mun - The Spices (2012)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-06-2013, 07:41    Post subject: Piotr Kolecki & Molok Mun - The Spices (2012) Quote selected Reply with quote

Piotr Kolecki & Molok Mun – The Spices
Wydawca: Noisen Records [D004]
Rok wydania: 2012
Nośnik: CD

Bardzo fajna płyta. Na początku wypada pokrótce przedstawić Wam głównych bohaterów. Piotr Kolecki to były gitarzysta niezwykle cenionej w naszym kraju grupy Atman, niestety dla mnie ich twórczość jest bardzo mała znana. Pamiętam tylko że grupa był często omawiana w Brumie i słyszałem ich muzykę w audycji „Trzecia fala” w radiowej Trójce.
Molok Mun to rodzima formacja którą tworzą byli i obecni muzycy z Hati oraz ich przyjaciele. „The Spices” to zbiór utworów z działalności gitarzysty Atman (1993-2012), które zostały odpowiednio przyprawione dźwiękami przez toruńskich muzyków z Molok Mun.
Na płycie znajduje się 9 elektroakustycznych improwizacji, których słucha się z dużą przyjemnością. Każda kompozycja to fajny kolaż przeróżnych brzmień z całą masą instrumentów i miłych dla mojego ucha folkowych akcentów.
Ja mam na płycie swoich dwóch faworytów. Bardzo podoba mi się przyjemnie dynamiczny i orientalny kawałek „Curcuma”. Następny z kolei ósmy utwór „Thyme” to świetna ambientowa improwizacja. To moje ulubione kompozycje. Myślę że Wam może się spodobać pozostała siódemka, gdyż każda z nich posiada swój indywidualny i nietypowy charakter. Na okładce obok tytułów utworów jest podana data ich powstania, także jeśli macie ochotę możecie sami ustawić kolejność chronologicznie. Ja tego nie robiłem ale myślę że to może być ciekawy pomysł.
Jeśli szukacie czegoś więcej w muzyce to nie muszę Was specjalnie zachęcać do zakupu. Ja na pewno będę wracał do „The Spices” jeszcze nie raz.

Lista utworów:
1. The Spice
2. Salt
3. Pepper
4. Chili
5. Curry
6. Rosemary
7. Curcuma
8. Thyme
9. No Sugar, No Meat

Skład:
Piotr KOLECKI - cytra, fisharmonia, gitara akustyczna, gitara elektryczna, akustyczna gitara basowa, drumbas, kornet, drumla, perkusja, instrumenty perkusyjne, głos
Henryk SKUP - instrumenty perkusyjne
Dariusz BRZOSTEK - głos, udu, bendir, sipsi, dzwonki, shruti box, elektroniczna tampura, elektroniczna tabla, elektryczna shahi baaja, Korg, dzwony, grzechotki
Dariusz WOJTAŚ - gongi, bęben ramowy, buddha machine, sub siren, metalophone, metalowe sprężyny, dan moi, flety, grzechotki
Rafał KOŁACKI - gongi, konga, bęben basowy, flety, grzechotki, instrumenty perkusyjne
Robert ZALEWSKI - trąbka
Witold BARGIEL - śpiewające muszle, gongi
Leszek BOLEWSKI - gitara elektryczna
Xavier BAYLE - głos



kolecki_molok.jpg
 Description:
 Filesize:  37.8 KB
 Viewed:  361 Time(s)

kolecki_molok.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Piotr Kolecki & Molok Mun - The Spices (2012)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group