FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Mammoth Ulthana - Mammoth Ulthana (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 12-08-2013, 08:01    Post subject: Mammoth Ulthana - Mammoth Ulthana (2013) Quote selected Reply with quote

Mammoth Ulthana - Mammoth Ulthana
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 048-2] / Huta Artzine [HUTA_SND001]
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD (digipack)

Debiut Mammoth Ulthana to dla mnie jedna z najlepszych płyt tego roku. Gdy zobaczyłem zapowiedź wydawnictwa już wtedy wiedziałem że będzie to coś dla mnie. Pewnie nazwa projektu to będzie dla Was nowość ale duet który go tworzy jest Wam zapewne dobrze znany.

Rafał Kołacki znany jest mi głównie z Hati, ale warto wspomnieć także o Molok Mun, Fiki Miki Black Power Trio, Carate Cojak czy też bardzo ciekawy projekt audiowizualny o Toruniu „Tonoplis”. Rafał jest współorganizatorem festiwalu sztuki dźwięku CoCArt i współautorem radiowej audycji „Na falach Martenota”.

Jacek Doroszenko, artysta który stworzył logotyp Uniwersum Metro 2033 i oprawę graficzną książek Metro 2033 i Metro 2034. Doroszenko zajmuje się głownie sztuka multimedialną, projektowaniem graficznym i zjawiskami dźwiękowymi. Warto przytoczyć kilka Jego zrealizowanych projektów: Huta Artzine, Tonopolis, Sonorury, Chop&Tonic i Nocturnes Online.

Na Mammoth Ulthana Kołacki odpowiada za: gongi orientalne, misy tybetańskie, etniczne instrument perkusyjne, rogi zwierzęce, grzechotki, rury, dzwonki. Natomiast Jacek stworzył dzwięki za pomocą elektroniki, losowych przedmiotów dźwiękowych i cyfrowego pianina.

To czym mnie ujęła ta płyta to niesamowite przenikanie się elektroniki z tradycyjnymi często etnicznymi instrumentami akustycznymi. Główną rolę odgrywa tutaj improwizacja, ja jednak wyczuwam w niektórych utworach wyraźny dźwiękowy fundament. Choć tutaj pewnie daje znać o sobie duże doświadczenie obu muzyków. To co słychać od samego początku to ładne brzmienie gdzie udało się uchwycić świetny balans tradycyjnych instrumentów i subtelnej nienachlanej elektroniki. Oba style niezwykle fajnie tutaj ze sobą współpracują tworząc nietypową i zaskakującą jedność.

Czego możecie się spodziewać po krążku? Na pewno wspaniałej odskoczni od otaczającego nas pędzącego świata i gonitwy o chleb. Jeśli szukacie oddechu od dźwięków miasta zaręczam że nie będziecie zawiedzeni. Fanów ambientowych brzmień i postindustrialnych klimatów nie muszę dalej zachęcać. Inni otwarci słuchacze myślę że także będą zadowoleni. Nie wspomniałem wcześniej że koncepcja ideologiczna projektu jest zbudowana wokół wizji plemienia Mammoth Ulthana, prastarej społeczności szamanów, co zawodowo zostało uchwycone na oprawie graficznej albumu autorstwa Ewy Doroszenko. Polecam, świetna robota!

Lista utworów:
01 Prelude
02 Ballade
03 Impromptu
04 MINE
05 Interludium
06 Hybrid
07 Path
08 Nocturne

www.mammoth-ulthana.eu
www.rafalkolacki.com
www.doroszenko.com
www.hutartzine.com
www.zoharum.com
www.zoharum.bandcamp.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl



mammothulthana_front.jpg
 Description:
 Filesize:  85.86 KB
 Viewed:  381 Time(s)

mammothulthana_front.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Mammoth Ulthana - Mammoth Ulthana (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group