FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Vernal Crossing Revisited (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-09-2013, 18:41    Post subject: Rapoon - Vernal Crossing Revisited (2013) Quote selected Reply with quote

RAPOON - "Vernal Crossing Revisited"
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 043-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: 2CD (dipipack)

To już czwarte wydawnictwo Rapoon pod skrzydłami gdańskiej wytwórni Zoharum. Tym razem to nie składanka a reedycja na 20-lecie wydania trzeciej płyty Storeya "Vernal Crossing". Polskie wydanie to nowa nazwa albumu „Vernal Crossing Revisited” i dwie płyty CD. Jedynka to oryginał, który został zremasterowany przez Łukasza Miernika. Drugi dysk to nowa interpretacja stworzona przez samego autora. Muszą przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł na reedycje. Intersujące jest posłuchać jak sam autor potraktował po tylu latach jeden ze swoich klasycznych albumów.
Zerknąłem na swoje poprzednie wypociny na temat Rapoon, znalazłem tylko same „ochy i achy” i tym razem nie mogę się wyrwać z szeregu ;).
Nie będę kolejny raz oryginalny gdyż wydawnictwo bardzo mi przypadła do gustu. W ostatnim czasie to kolejne moje spotkanie z Robinem, muszę przyznać, że chyba najłatwiejsze w odbiorze. To dzięki temu, że główną role odgrywa tutaj rytm. Hipnotyczno-etniczne dudnienia stworzyły sztywne ramy w rytualnej konstrukcji całego albumu. Samo wypełnianie uderzeń to niezwykła dawka krótkich plemiennych melodii polanych ambientowym sosem. Podoba mi się tutaj nietypowa lekkość i nie nachalność samej muzyki. Wszystko płynie powoli i konsekwentnie celnie trafia w moje receptory słuchowe. Kawał porządnie skrojonego klimatycznego etnicznego ambientu.
Smakołyk numer dwa to „Vernal Crossing” w nowej wersji. Interpretacja jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Podoba mi się samo podejście autora. Nie poszedł na łatwiznę tworząc muzykę, która brzmi jak zupełnie nowy krążek. Oczywiście jest podobny nastrój i klimat, ale sama struktura muzyki mocno się różni. Sam nie wiem, który krążek podoba mi się bardziej, choć pisząc tą recenzją bardziej skłaniam się przy dwójce. Zdecydowanie warto posłuchać „Vernal Crossing Revisited” i samemu wybrać swojego faworyta. ;)

Lista utworów:
CD1
Vernal Crossing (1993 Original)
1. the same river once
2. sonol
3. yi
4. rains
5. bol baya
6. dahina ta
7. anatapurrah
8. vernal crossing
9. yi-tun

CD2
Vernal Crossing (2013 Remake)
1. again we see
2. blue green
3. the waters edge
4. where stars reflect
5. we hear the sun
6. in murmured tones
7. deep held
8. in marked walls
9. the clouds pass quickly
10. to end

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.the-edge.ws/pretentious/rapoon/
www.discogs.com/artist/Rapoon



rapoon.jpg
 Description:
 Filesize:  45.48 KB
 Viewed:  307 Time(s)

rapoon.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Vernal Crossing Revisited (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group