FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - to west and blue (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 23-12-2013, 17:09    Post subject: Rapoon - to west and blue (2013) Quote selected Reply with quote

RAPOON - "to west and blue"
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 054-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD

Pięćdziesiąty album w dyskografii to brzmi naprawdę dumnie. Szczerze mówiąc z całego dorobku Rapoon znam niewielką tylko jego część, ale wydaje mi się, że jubileuszowy krążek na pewno znajduje się wśród najlepszych. Cieszy mnie polski wkład w to wydarzenie, czyli niestrudzone w propagowaniu ambitnej elektroniki gdańskie Zoharum.
Jako że rocznica jest słuszna to spodziewałem się trochę innego wydawnictwa. Myślałem, że z głośników usłyszę jakieś nieprawdopodobne wygibasy dźwiękowe, nieprzeciętne zmiany tempa i rozszalałe improwizacje. Tymczasem „To west and blue” jest zupełnie inny niż się spodziewałem. To stonowany i spokojny album także trzeba go słuchać w skupieniu by dać się zawładnąć. Krążek zawiera 7 ambientowych kompozycji, które leniwie i powoli się rozwijają przyjemnie otulając mnie swym nieprzeciętnym klimatem. Ja czuję w tych dźwiękach niesamowitą zadumę i nostalgię za przeszłością i miejscami, za którymi tęsknimy. Cały czas pędzimy w szalonym tempie goniąc za pieniędzmi zapominając o przeszłości, która nas ukształtowała. „To west and blue” to krążek do zatrzymania się i oglądania starych fotografii. Warto pozostawić gdzieś daleko szarą rzeczywistość i dać się ponieść wspomnieniom i emocjom. Robin Storey jest jak wino, im starszy tym lepszy. W tym nietypowym przypadku z ilością idzie w parze jakość. Ależ mnie ta płyta przyjemnie zaskoczyła! Rekomendacja.

Lista utworów:
01. east window lights
02. solace
03. the gold of salvation
04. a heavy door locked
05. broken eagle, broken sunset
06. an angels breath
07. to west and blue

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.the-edge.ws/pretentious/rapoon/Rapoon/home.html
www.lastfm.pl/music/Rapoon
www.discogs.com/artist/Robin+Storey



rapoon.jpg
 Description:
 Filesize:  52.79 KB
 Viewed:  333 Time(s)

rapoon.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - to west and blue (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group