FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Accomplice Affair - The Zone of Silence (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 25-12-2013, 09:32    Post subject: Accomplice Affair - The Zone of Silence (2013) Quote selected Reply with quote

ACCOMPLICE AFFAIR - The Zone of Silence
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 055-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD

W mojej recenzji poprzedniej płyty Accomplice Affair „Cienie” narzekałem na poziom muzyki i brak nowych pomysłów. Nie wiem czy Przemek Rychlik wziął sobie do serca moje uwagi, ale nowy album przynosi duże, pozytywne zmiany. Dobre wrażenia zaczynają się od samego wyglądu okładki. Wcześniej ich twórcą był Przemek, teraz za wykonanie odpowiada Sławomir Wawrowski. Ciemne przygnębiające grafiki wyglądają dużo ładniej i dobrze wprowadzają w klimat „The Zone of Silence”. Dobre wiadomości dotyczą także brzmienia, muzyka brzmi lepiej, bardziej przestrzennie, nie tracąc przy tym mrocznego klimatu. Polecam słuchanie na dobrych słuchawkach ;).
„The Zone of Silence” to soundtrack ukazujący świat, widziany oczami skrzywdzonych dzieci, które często ukrywają się gdzieś we własnych samotniach, piwnicach bez okien… Temat bardzo trudny, coraz częściej głośno się o tym mówi a co jakiś czas media opowiadają różne przeraźliwe historie, co najgorsze niestety oprawcami dzieci są najczęściej ich najbliżsi...
Atmosfera na płycie dobrze oddaje klimat zniewolonej i nieszczęśliwej młodej duszy. Dużą rolę ogrywa teraz perkusja, która tworzy trzon utworów nadając muzyce odpowiednie ramy. Jest to teraz bardzo waży składnik muzyki, wokół którego buduje się resztę instrumentów: gitarę, instrumenty klawiszowe i różnego rodzaju sample. Drugi ważny element to wokale autorstwa Meres, które budują emocje i trafnie potęgują złowrogi nastrój. Podobają mi się same kompozycje, muzyka jest dobrze przemyślana i urozmaicona podnosząc w górę wartość muzyki tworzonej przez Przemka, która przybrała teraz formę bardziej piosenkową. Aż chciałoby się powiedzieć "Przemku i Accomplice Affair idźcie tą drogą" :). Muzyka jest ciężka, ale ja mimo wszystko uchwyciłem w niej momenty nadziei i szansy na lepsze jutro. Trochę światełka możecie usłyszeć choćby w ładnej partii gitary w tytułowym, czwartym utworze.
Podsumowując na koniec by nie było tak słodko Accomplice Affair nadal nie jest w mojej rodzimej czołówce, ale jest na właściwej drodze by się tam znaleźć. Czekam na potwierdzenie na następnej płycie. Pierwszy mój album AA, który mnie tak mocno przekonał i zainteresował.

Lista utworów:
1. Loneliness
2. Him-A Complete Stranger
3. In The Dungeon Of Your Own Feelings
4. The Zone Of Silence
5. Fear
6. Lullaby

www.accompliceaffair.glt.pl
www.facebook.com/AccompliceAffair?ref=stream&hc_location=stream
www.discogs.com/artist/Accomplice+Affair
www.zoharum.bandcamp.com/album/the-zone-of-silence
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl



accompl.jpg
 Description:
 Filesize:  66.82 KB
 Viewed:  539 Time(s)

accompl.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Accomplice Affair - The Zone of Silence (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group