FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » Bisclaveret - 01.10.2004 - Gdańsk (TOG, Forty)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 02-10-2004, 19:36    Post subject: Bisclaveret - 01.10.2004 - Gdańsk (TOG, Forty) Quote selected Reply with quote

Czwartą rocznicę działalności Bisclaveret uświęciło koncertem w małej sali gdańskich Fortów w ramach cyklicznej imprezy "Temple Of Goths". Gabaryty, tego niewielkiego pomieszczenia zostały wykorzystane do granic możliwości. Już przy wejściu do ww dało się zauważyć projektor, zapalone świeczki i znicze i wyścieloną białym płutnem podłogę w cześci dla widzów. Uwagę przykuwały też trzy bose postacie ubrane w białe stroje - członkowie grupy "TNP". którzy wspomagają występy Bisclaveret swoim visual performance, które omówię szerzej w dalszej części tej relacji.

Była ok. 22:00 kiedy z gośników pleciało intro obwieszczające początek koncertu. Po 15-20 minutach mała sala zapełniła się widzami oczekującymi na występ. Muzycy zajęli swoje pozycje, projektor, obługiwany przez niejakiego Amorfiza, zaczął wyświetlać przygotowane "mroczne" czarno-białe obrazy. Białe postacie zajęły się witaniem zebranej publiki chlebem i winem (nie wnikając za bardzo, była to Sophia połwytrawna). Wręczyły także pamiątkową stylizowaną księge gości z nadpalonymi stronami, żeby każdy obecny na koncercie mógł zostawić po sobie ślad.

Koncert rozpoczął się... Na pierwszy ogień poszedł kawałek z dema "Aegri Somnia" - "Sukkubus". Niepokojący, przesterowany dźwięk Dragosa, który również wystepował boso, przebrany na dodatek w szarą spódniczkę, mógł brzmieć dziwnie dla kogoś, kto usłyszał muzykę Bisclaveret po raz pierwszy, jednak w połączeniu z obrazami z projektora, wyświetlanymi za plecami wokalisty i trzema białymi postaciami (w proporcjach żeńsko-męskich 2:1) wijącymi się przed publicznością, robił niezłe wrażenie. Przyznam się, że nie byłem na żadnym wcześniejszym koncercie zespołu od momentu jak ich szeregi zasilili wizualiści, wpierw z "One" teraz z "TNP". Tak więc jako, że było to moje pierwsze zetknięcie z taką teatralizacją wystepu przyznam, że poczułem się dziwnie a jednocześnie wywołało to u mnie dość specyficzne wrażenie.

Bisclaveret zagrali utwory z obu swoich wydawnictw starając się wprowadzić słuchaczy w transowy, podniesiony nastrój. Osławione postacie pod sceną, człapiąc tam na początku każdego utworu i odczłapując po jego skończeniu, oprócz wspomnianego "wicia się" wykonywały także inne czynności używając do tego odpowiednich teatralno-rytualnych rekwizytów, zaś swój wystep zakończyli wymazując się jakąs oleista substancją (albo może krwią?). Chwilę poźniej koncert zakończył się, muzycy zostali nagrodzeni oklaskami i swoje sety rozpoczęli: Artur Olejarczyk (kultura industrialna) oraz muzycy zespołu. Warto nadmienić, że występ Bisclaveret został zarejestrowany i zostanie wydany w formie płyty CD, jako kolejna część serii wydawniczej E4E francuskiej wytwórni "Cynfeirdd". Czwarta rocznica działalności została więc uczczona należycie, zaś Bislaveret życzymy Sto Lat!!!

W galerii będziecie mogli zobaczyć foty zrobione i umieszczone na portalu za zgodą wrony i Magdy. Podziękowania również dla Dragosa za dopisanie do listy. Umówiłem się już z nim na wywiad, z którego napewno dowiecie się więcej o twórczości zespołu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Relacje » Bisclaveret - 01.10.2004 - Gdańsk (TOG, Forty)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group