FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Machinefabriek - Dubbeltjes (2014)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 03-06-2014, 15:17    Post subject: Machinefabriek - Dubbeltjes (2014) Quote selected Reply with quote

MACHINEFABRIEK – Dubbeltjes
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 063-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Machinefabriek to jednoosobowy projekt za którym stoi holenderski artysta multimedialny Rutger Zuydervelt. Ruther tworzy muzykę już od ponad dekady, na stronie projektu możecie zobaczyć jego ogromny dorobek wydawniczy. Pojęcia nie miałem że aż tyle tego wyszło, ja w swojej kolekcji posiadam jedynie jedno, bardzo fajne wydawnictwo zatytułowane „Daas”, które w 2010 roku wydało Cold Spring. Przeglądając niedawno pocztę elektroniczną zauważyłem iż „Dubbeltjes” nie jest już najnowszym krążkiem holendra, gdyż pojawiała się kolejna nowość, tym razem nakładem Glacial Movements.

Krążek dla Zoharum to kolekcja rzadkich i trudno dostępny numerów z lat 2008-2013. W Machinefabriek podoba mis się nie tylko fajnie brzmiąca nazwa ale przede wszystkim własne podejście do ambientu. Myślę że tutaj także możemy je odpowiednio usłyszeć. Zaczynamy od „gitarowych” dwóch pierwszych subtelnych utworów z 2008 roku pt. „Huiswerk”. Trójka i czwórka czyli „Hilary” i „Jeffery” zaskoczył mnie dźwiękiem puzonu który zabrzmiał dostojnie, wprowadzając atmosferę powagi i zadumy. Kolejny trzy numery z siedmio-calówki „Ontrafelde Tonen”, wprowadzają więcej mroku. Szczególnie spodobała mi się druga część z ładnym żeńskim chórem. To jeden z najmocniejszych momentów na płycie. Dalej w kolejnych utworach też jest ciekawie, by na końcu dostać wisienkę na torcie czyli mój ulubiony, ładny ambientowy „Danse Des Loops”.

Muszę przyznać że trochę zapomniałem o Machinefabriek i po posłuchaniu „Dubbeltjes” mam apetyt na więcej. Dzisiaj w tak ogromnym zalewie muzyki z Internetu trudno jest znaleźć płytę do której będzie się wracać. Jestem pewny że to nie jest mój ostatni raz z Rutherem ;). Warto się zatrzymać i posłuchać.

Lista utworów:
01. Huiswerk1 (Huiswerk, 7", 2008)
02. Huiswerk2 (Huiswerk, 7", 2008)
03. Hilary (The Hilary Jeffery Tape, MC single, 2010)
04. Jeffery (The Hilary Jeffery Tape, MC single, 2010)
05. Ontrafelde Tonen 1 (Ontrafelde Tonen, 7", 2012)
06. Ontrafelde Tonen 2 (Ontrafelde Tonen, 7", 2012)
07. Ontrafelde Tonen 3 (Ontrafelde Tonen, 7", 2012)
08. My Funny Valentine (Gareth Davis & Machinefabriek - Jazz Standards Volume 1, 5", 2011)
09. Oh Doctor Jesus (Gareth Davis & Machinefabriek - Jazz Standards Volume 1, 5", 2011)
10. Ax (Nerf, MCDR, 2010)
11. Eeuw (Mind The Gap #100 compilation, 2CD, 2013)
12. Danse Des Loops (Villa Fiasco compilation, CD, 2012)

www.zoharum.bandcamp.com/album/dubbeltjes
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.machinefabriek.nu
www.machinefabriek.bandcamp.com
www.facebook.com/Machinefabriek



machinefabriek-dubbeltjes.png
 Description:
 Filesize:  438.88 KB
 Viewed:  297 Time(s)

machinefabriek-dubbeltjes.png


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Machinefabriek - Dubbeltjes (2014)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group