FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hybryds - Music for Rituals 2CD (2014)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 26-08-2014, 08:04    Post subject: Hybryds - Music for Rituals 2CD (2014) Quote selected Reply with quote

HYBRYDS 'Music for Rituals' 2CD
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 059-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: 2CD

"Music for Rituals” jest już trzecim krążkiem Hybryds w Zoharum. Wcześniej ukazały się reedycje „Music From the 21st Century” oraz „Soundtrack for Antwerp Zoo Aquarium”. Wytwórnia kolejny raz pozwala słuchaczom zapoznać się z klasycznymi albumami wielu znaczących projektów i chwała jej za to. Pewnie nie jestem w odosobnieniu ale ja mam okazję usłyszeć ten album po raz pierwszy w życiu. Tym razem mam szczęście posłuchać wypasionej edycji dwupłytowej zapakowanej w gruby, ładny digipack.
Pierwszy dysk to szesnaście utworów i ponad siedemdziesiąt minut muzyki która powstała w latach 1988-1992 w czterech różnych miejscach z udziałem kilku muzyków (np. znany twórca dark ambientu Vidna Obmana ). Materiał został zarejestrowany na 4-śladowej taśmie, później odpowiednio całość potraktował swoimi dźwiękami Sand Nys. Album jest umiejętnie zróżnicowany i nie znużył mnie co jest bardzo łatwe w tak długim czasie. Podoba mi się od zawsze muzyka która bazuje na etnicznym fundamencie a tutaj mam tego bez liku. Pojawiają się oczywiście marszowe, bardziej industrialne rytmy ale zdecydowanie nie psują one nastroju a dodają element transu i surowości całego materiału. Na pewno ci którzy kochają różne plemienne śpiewy i korzenny surowy klimat powinni być zadowoleni. Mi najbardziej spodobała się niezwykła autentyczność tej muzyki. Nie ma tutaj udawania z komputera, słychać jest czas i miejsce w którym została nagrana przez co brzmi on niezwykle autentycznie.
Druga płyta to 5 rarytasów i również ponad siedemdziesiąt minut muzyki z lat 1983-1988. Wydaję mi się że są one nieco lżejsze gatunkowo, są klimaty z jedynki ale dużo więcej słychać jest improwizacji i eksperymentu. Na pewno na uwagą zasługuje współpraca z brytyjskim saksofonistą Barry Edgarem Pitcherem oraz kończące orientalny piąty numer z ciekawym dźwiękami zagranymi na japońskim instrumencie o nazwie koto. Pozostałym numerom bliżej jest stylistycznie do rytuałów z pierwszego dysku.
Otwartym i poszukującym słuchaczom „Music for Rituals” na pewno przypadnie do gustu. Dla gówniarzy takich jak ja płyta myślę że płyta ma nie tylko ma wymiar historyczny ale przede wszystkim geograficzny. Muzycznym podróżnikom nie może się ona nie spodobać!

Lista utworów:
CD 1
MUSIC FOR RITUALS
1.A Door to Perception
2.The Garden at the Sea
3.Dark Ages
4.Aquahypno
5.Maneater
6.Apas
7.Ritual for Quetzal Coatl
8.Le Crie D'enfer
9.La Voix Qui Prononce Mon Propre Nom
10.The Man with No Shadow
11.Agape
12.Vayu
13.Drifting Moon
14.Introspection
15.Ros Caelestis
16.Coda
CD 2
RARITES AND UNRELEASED
1.Crowds of People
2.Azjemz
3.Saxapulations
4.Soundpainting Part2
5.Girl hunter: Dabide on hoshi: Bishojo-gari

www.zoharum.bandcamp.com/album/music-for-rituals
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.hybryds.be
www.myspace.com/hybryds1
www.soundcloud.com/hybryds
www.lastfm.pl/music/Hybryds



hybr.jpg
 Description:
 Filesize:  102 KB
 Viewed:  342 Time(s)

hybr.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hybryds - Music for Rituals 2CD (2014)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group