FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » News » NAGAMATZU "Neural Interval" 2CD
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2515
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-10-2014, 20:10    Post subject: NAGAMATZU "Neural Interval" 2CD Quote selected Reply with quote

Dzięki miłośnikom muzyki z całego świata zapomniane perełki z czasów analogowych ukryte w piwnicach są przypominane się w epoce cyfrowej. Byliśmy już świadkami (ponownego) odkrycia i (ponownego) docenienia new age, library music, acid house'u, post-punka i wielu innych. Jednym z tych ukrytych skarbów z lat 80tych jest Nagamatzu Stephena Jarvisa i Andrew Lagowskiego (znanego z ambientowo-elektronicznych wydawnictw w m.in. Zoharum). W swojej 10-letniej historii opracowali swoją własną instrumentalną wersję tzw. dark wave, mieszankę post-punka podszytego nieco gotykiem z pulsującą, taneczną elektroniką.
Nagamatzu wydali 3 taśmy i i jeden 12-calowy winyl w czasach swojego rozkwitu. Zbierali dobre recenzje, niewielką, choć oddaną grupę fanów, ale gdy się rozpadli, ich muzyka przepadła. Na szczęście, nie dla wszystkich. Po pierwsze, niektóre utwory pojawiły się na stronie internetowej Andrew Lagowskiego. Później Josh Cheon z wytwórni Dark Entries z San Francisco wznowił ich dwie kasety na winylu. Teraz nadszedł czas, aby przedstawić całość ich analogowych dokonań na CD.
"Neural Interval" zbiera wszystkie trzy kasetowe albumy z Nagamatzu: ”Shatter Days” (1983), ”Sacred Islands of the Mad” (1986) i ”Igniting the Corpse” (1991). Dodatkowo mamy tutaj 12-calowy maxi-singiel"Space Shuttle Shuffle" (1987) oraz niepublikowaną wersję ”Lift Off”. Daje one wgląd w wciąż mało znane nagrania tego znakomitego duetu (przez pewien czas tria ), który powinien był być ostoją 4AD, Beggars Banquet lub Factory w latach 80tych. Mamy nadzieję, że dzięki winylowym reedycjom Dark Entries i antologii Zoharum zespół osiągnie ten rodzaj uznania, na który naprawdę zasługuje.
Podwójny album został wydany w digipaku z dodatkową wkładką w formie plakatu i jest on ściśle limitowany do 500 sztuk. Za mastering odpowiada Łukasz Miernik i George Horn.Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

www.zoharum.com
www.alchembria.plnag.jpg
 Description:
 Filesize:  6.08 KB
 Viewed:  2893 Time(s)

nag.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » News » NAGAMATZU "Neural Interval" 2CD

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group