FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » News » ATOMINE ELEKTRINE "Laniakea"
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2508
Location: Bolesławiec

PostPosted: 17-10-2015, 08:43    Post subject: ATOMINE ELEKTRINE "Laniakea" Quote selected Reply with quote

Laniakea oznacza bezkresne niebo: głębokie, przestrzenne, mroczne i pozornie puste, ale jednocześnie pełne energii, materii, struktur i jasnych obiektów. W ten sam sposób możemy opisać dźwięk na nowym albumie studyjnym Atomine Elektrine. Co więcej, album „Leniakea” charakteryzują również reakcje molekularne, erozja cząsteczek, nuklearne fraktale, rozproszone fale świetlne i multiwersalne orbity. Stare analogowe syntezatory modularne połączone z nowoczesną obróbką cyfrową stanowią punkt grawitacyjny „Laniakei”. Utwory w większości składają się z narracji sekwencera z warstwami ambientalnymi, łącząc klasyczne elementy w stylu retro i zaawansowany, przetworzony nowocześnie dźwięk.

Koncept albumu 'Laniakea' oparty jest na dwóch zdarzeniach: odkryciu supergromady galaktyk Laniakea w 2014 roku i i śmierci Edgara Froese, współtwórcy Tangerine Dream, w 2015. 'Laniakea' to po prostu hołd złożony ogromowi przestrzeni i pochwała kosmische musik, która pojawiła się na początku lat siedemdziesiątych.

Wersja albumu na CD (czas trwania 76 minut) zawiera trzy utwory bonusowe (szkice), które nie znalazły się na wersji cyfrowej albumu (czas trwania 62 minuty). Album wydany został na 6-panelowym digipacku, a zdobią go oryginalne prace Hypsis (hypsis.net).

Atomine Elektrine to jeden z projektów pobocznych Petera Anderssona, znanego przede wszystkim z darkambientowego projektu raison d'etre. Atomine Elektrine tematycznie obraca się wokół ogromnej przestrzeni, ale także małego świata atomów. Nazwa została zaczerpnięta od elektrowni atomowej i częściowo zainspirowana elektroniczną muzyką przestrzenną lat siedemdziesiątych. Peter Andersson, który obrał ten kierunek z początkiem roku 1992, wydał pod tym szyldem kilka albumów, między innymi 'Archimetrical Universe' (1999), 'Nebulous' (2007) i 'The Deep Invisible' (2008).

www.wrotycz.comat.jpg
 Description:
 Filesize:  149.38 KB
 Viewed:  198 Time(s)

at.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » News » ATOMINE ELEKTRINE "Laniakea"

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group