FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Aquavioce - Early Recordings 2 CD (2015)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 26-02-2016, 08:17    Post subject: Aquavioce - Early Recordings 2 CD (2015) Quote selected Reply with quote

AQUAVOICE "Early Recordings"
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 106-2)
Rok wydania: 2015
Nośnik: 2CD


Często jest tak że lubimy się pochwalić znajomością różnych starach płyt ale prawie zawsze wspominamy o zagranicznych artystach. Nie wiem skąd się to bierze ale uważam że nie potrafimy docenić rodzimej muzyki ślepo patrząc jedynie poza granice kraju. Recenzowany materiał „Early Recordings” zawiera materiał z pierwszej płyty „Water Music” która ukazała się na płycie cdr w 2000 roku. Teraz po 16 latach Zoharum w 20-stą rocznicę działalności artystycznej Tadeusza Łuczejki pod szyldem Aquavoice, prezentuje nam ponownie klasyka polskiej muzyki elektronicznej. Niedostępny już od dawna album teraz doczekał się nowego dzięki i bogatego wydania z bonusami.
Od samego początku słuchania rzuca się w uszy świetne brzmienie, album został poddany masteringowi, którego podjął się Marcin Bociński i muszę przyznać że gdybym nie wiedział za nic nie zgadłbym że te nagrania zostały stworzone prawie dwie dekady temu. Słuchając pierwszego krążka od początku słychać jest że nie tylko w Berlinie tworzono wysokiej klasy elektronikę syntezatorową. Krzepiąca ponad godzina spokojnej i relaksującej ambientowej elektroniki przy której na pewno nie będziecie się nudzić.
Drugi dysk z 'Early Recordings' to zbiór najciekawszych utworów z także niedostępnych płyt cdr: "Soundch aser" i "Dreamdesigner" oraz jeden dodatkowy niepublikowany numer gdzie gościnnie zaśpiewała śpiewaczka łemkowska Julia Doszna. Na dwójce Tadeusz Łuczejko prezentuje swoje bardziej ambientowe, krajobrazowe oblicze. Zamiast charakterystycznych rytmów i melodii dostajemy w zamian więcej ambientowego wolnego oddechu. Nie mogę nie wspomnieć o utworze „Tam na Łemkowynie” który ze świetnym kobiecym śpiewem zrobił na mnie duże wrażenie. Utwór przypomina mi niektóre dokonania Michała Jacaszka i muszę przyznać że mam ochotę na więcej. Fajnie by było posłuchać całej płyty w takim klimacie.
Mam nadzieję że wystarczająco Was zachęciłem do zakupu. Czekam na kolejne wznowienia Zoharum z rodzimego podwórka, a mi nie wypada nic innego jak życzyć kolejnych tak udanych 20-stu lat Aquavioce. Dobre, bo polskie. :)

Lista utworów:
CD One
"WATER MUSIC"
01. Osiris
02. Dagobach System
03. Lothlorien
04. Underwater Flight
05. I Opened the Door and...
06. Melancholy

CD Two
"OTHER EARLY WORKS"
01. Emptiness
02. Others
03. Welcome to the Space Station
04. Soundchaser - part 6
05. Soundchaser - part 8
06. The End
07. Tam na Łemkowynie

www.zoharum.bandcamp.com/album/early-recordings
www.zoharum.com
www.alchembria.pl
www.facebook.com/AquavoiceArt
www.lastfm.pl/music/Aquavoice



aq.jpg
 Description:
 Filesize:  66.57 KB
 Viewed:  440 Time(s)

aq.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Aquavioce - Early Recordings 2 CD (2015)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group