FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hoarfrost - Anima Mundi (2016)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 08-10-2017, 09:18    Post subject: Hoarfrost - Anima Mundi (2016) Quote selected Reply with quote

Hoarfrost - Anima Mundi
Wydawca: Reverse Alignment (RA-27)
Rok wydania: 2016
Nośnik: CD

Gdy zobaczyłem w Internecie że ta płyta ukazała się przeszło rok temu byłem zaskoczony że to tak szybko minęło. W tym czasie miałem trochę bardziej i mniej poważnych trosk życiowych na koncie ale „Anima Mundi” często słuchałem głownie podczas leśnych spacerów z moim psem. To ostatnio często moje miejsce spotkań z muzyką, zresztą w okolicznościach przyrody smakuje mi jakoś lepiej.
Tym razem Rafał Kopeć tak dla urozmaicenia postanowił wydać album nakładem Szwedów z Reverse Alignment, ale album jest dostępny w sklepie www.alchembria.pl który należy do macierzystej wytwórni Zoharum. Na okładce od razu poznałem piękną „znajomą” z fejsa czyli Paulinę „Selene” Mieczkowską którą możecie zobaczyć także na klipie do utworu „Refracted In Illusion”.
Od pierwszego mojego spaceru z „Machina Mundi” od razu byłem na tak. Lubię ponure i trochę szalone historię a tutaj każdy utwór przynosi nowe doznania. Dużą rolę odgrywa tutaj wokal Hekte Zaren, która atakuje szalony wokalizami, świetnie opowiadając te wszystkie stare i nawiedzone historie. Drugi ważny element to partie wiolonczeli autorstwa Katarzyna Bromirskiej (Percival Schuttenbach.) Dźwięk wiolonczeli nadał muzyce wyrafinowania i kunsztu. Dużo smutku kreują jej dźwięki i bez jej partii muzyka dużo by straciła na swym ponurym pogańskim kimacie. Na płycie możemy usłyszeć jeszcze trzech gości - Dawid Chrapla (Synapsis), Tomasz Twardawa z legendarnego projektu Genetic Transmission oraz Valdi Rzeszut (Ratatam). Dwaj pierwsi panowie odpowiednio celnie odcisnęli swoje hałaśliwe industrialne piętno. Natomiast Valdi zagrał na gitarze. Całość fajnie i co ważne bez przesytu zaaranżował i okrasił ambientowo-indstrustrialnym podkładem Rafał Kopeć. Atmosfera w każdym utworze jest na odpowiednim poziome a ostatni prawie siedemnastominutowy kolos odpowiednio dopełnił całość.
Płyty słucha się z dużą przyjemnością, nie jest to raczej muzyka do słuchanie we dwoje w sypialni ale samotności wchodzi bez problemu. Bardzo ciekawy i odważy album, gdyby kiedykolwiek Hoarfrost w takim składzie zagrał koncert to wyroby było się wybrać. Minął rok a ja co jakiś czas włączam „Machina Mundi”. Czy to nie jest wystarczająca rekomendacja w czasach gdy tak wiele fajnych płyt odkładamy po paru przesłuchaniach na półkę? Czekam na więcej!

Lista utworów:
1.Ages of Gaia 06:10
2.Perception Primordial 05:24
3.Mimesis 06:05
4.Refracted in Illusion 06:18
5.In Hopeless Mazes 08:27
6.Medeaeternum 16:52

www.hoarfrost.darknation.eu
www.reversealignment.bandcamp.com/album/anima-mundi
www.facebook.com/officialwebsitehoarfrost



11.jpg
 Description:
 Filesize:  73.46 KB
 Viewed:  435 Time(s)

11.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hoarfrost - Anima Mundi (2016)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group