FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Corona Barathri & Paranoia Inducta - Atra Mors (2019)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 06-05-2020, 15:47    Post subject: Corona Barathri & Paranoia Inducta - Atra Mors (2019) Quote selected Reply with quote

Corona Barathri & Paranoia Inducta ‎– Atra Mors
Wydawca: Speculum Diaboli Records
Rok wydania: 2019
Nośnik: CD

Paranoia Inducta nie zamierza zwalniać tempa w 2020 roku. Jak wieść gminna niesie projekt planuje wypuścić w świat 3 pełne albumy. Nie tak dawno doczekaliśmy się 2 kasetowych wznowień pierwszych wydawnictw („The Unholy Place” oraz „Sanctified Destruction”), także który hipster pierwszy ten lepszy, a limit jest malutki.

Tak sobie myślę że żyjemy w tak dziwnych czasach, gdzie dobrobyt z dostępem do muzyki jest tak duży że ja kupując płyty nie bardzo mam czas je dogłębnie wysłuchać. Liczy się od zawsze jakość ale coraz trudniej wyłuskać coś wartościowego, do czego będzie się wracać. Oczywiście nie zwalnia to z oczywistego obowiązku i przyjemności kupowania płyt. Tutaj na szczęście nie musicie się o jakość martwić!

Tym razem Anthony Armageddon zaprosił do swojej czarciej krucjaty rosyjski projekt Corona Barathri. Szczerze przyznam że nigdy go wcześniej nie słyszałem, posłuchałem trochę jego muzyki na profilu na bandcamp i na stosunkowo krótki czas działania jest on dosyć płodny.

Muszę przyznać że oba projekty fajnie się uzupełniły. Dla mnie muzycznie każda dobra black metalowa płyta powinna mieć taką atmosferę jak „Atra Mors”. Diabłem daje tutaj od pierwszych sekund no i jakże przyjemne uczucie zniszczenia i braku szansy na lepsze jutro. Fani horrorowatych klimatów na pewno będę zadowoleni. Dźwiękowa pożoga zbudowana na dark/industrialno/ambientowym, mocnym fundamencie wchodzi bez przeszkód w przewody słuchowe, Destroyer w swoich utworach używa mniej bogatych środków wyrazu, wydaje mi się że nasz rodzimy Hannibal Lecter ma na tyle charakterystyczny styl że potrafiłbym go rozpoznać w gąszczu setek dark ambientowych projektów. Corona Barathri swoim poziomem bardzo miło mnie zaskoczył, jego utwory brzmią piekielnie mrocznie i są dojrzale skomponowane. Aż strach pomyśleć ile jest jeszcze tak dobrych nowych projektów w czeluściach Internetu.

Czy to muzyka na ciężkie czasy? Na pewno tak, całość przyjemnie przytłacza, jest gęsta i złowroga a przy tym z niespotykaną łatwością się jej słucha. Trudna tematyka na jakże chore i popieprzone czasy. Warto poznać nie tylko w czasach kwarantanny! Album wydany nakładem piekielnej wytwórni Speculum Diaboli Records.

Lista utworów:
Corona Barathri
Act I:
1347: Memoria (feat. Paranoia Inducta)
Gingrina Tartari
Elegia Pestilentiae (feat. Hekte Zaren)
Spiratio Atra, Mortifera (feat. Aesthetic Meat Front)
Hymnus Mortuorum [Melek-Tha cover] (feat. Erszebeth)

Paranoia Inducta
Act II:
Signum Mali
Dies Irae
Pestis Magna
Peccationes Mundi

Teaser: www.youtube.com/watch?v=_I5v79ctBWA
Teaser II: www.youtube.com/watch?v=_bPN1GWHvNA
www.corona-barathri.bandcamp.com/album/atra-mors
www.paranoia-inducta.com
www.pl-pl.facebook.com/paranoiainducta/
www.facebook.com/corona.barathri
www.soundcloud.com/user-155708743



1.jpg
 Description:
 Filesize:  115.45 KB
 Viewed:  310 Time(s)

1.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Corona Barathri & Paranoia Inducta - Atra Mors (2019)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group