Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 10354
Rozpoczętych wątków : 6192
Odpowiedzi : 24072

Tomasz :: OLD CASTLE - Artwork 51

Artwork 51” to drugi album dla Zoharum grupy, powołanej przez muzyków znanych z projektów Rapoon, Pas Musique i Promute (również wydawanych wcześniej przez nasze wydawnictwo).
Międzykontynentalne trio konsekwentnie kontynuuje i rozwija swoją formułę psychodelicznej elektroniki, posługując się dość podobnymi środkami. Tak samo, jak na płycie „Welcome to Graceland”, słychać tutaj echa muzyki, bliskiej dokonaniom Cluster, Deuter czy Neu. Tutaj wszystko wydaje się być jeszcze bardziej spójne, dopracowane pod względem brzmienia i kompozycji, choć momentami potrafiące zaskoczyć słuchacza pomysłowością i otwarciem na międzygatunkowe eksperymenty… Album to w sumie 7 kompozycji, rozpisanych na blisko 40 minut tripu, opartego na krautowej formule, realizowanej podczas improwizacji, które w pełni wybrzmiewając potrafi wprowadzić słuchaczy w swoisty trans.
Wydanie limitowane do 300 kopii CD w digipacku.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 09.12.22 - 12:57

Tomasz :: SYNTA[XE]RROR - element [OFF] crime

Nieco ponad rok temu, a 14 lat po świetnie przyjętym „Final” (ABM 2007) duet SYNTA[XE]RROR przerwał długie milczenie, by opublikować w Zoharum album „[.] DOT”, niepublikowany dotąd materiał, zarejestrowany w dość krótkim czasie od debiutu, stając się w naturalny sposób następstwem poprzedniego krążka z licznymi nawiązaniami, uwidaczniającymi się w warstwie kompozycyjnej, w podobnym brzmieniu i budowaniu klimatu. Mieliśmy tam do czynienia z ciekawą, nieco połamaną elektroniką, utrzymaną w stylistyce IDM,o nieco industrialnym zabarwieniu. Nowy materiał przynosi wiele zmian. Dalej mamy do czynienia z elektroniką w duchu IDM, jednak bardziej masywną, bo położono nacisk na budowanie struktur, opartych na ciężkiej stopie i mocno zdehumanizowanej, wręcz mechanicznej rytmice. Wielowarstwowe perkusjonalia, przeplatające się z emocjonalną melodyką, wypełniające przestrzeń, z którymi kojarzona jest muzyka z „[.] DOT”, zastąpione zostały tutaj szorstkim, wręcz metalicznym brzmieniem, gęstniejącym z każdą minutą powoli rozkręcającej się machiny, wieszcząc nieuchronny kataklizm, zbrodnię czy może apokalipsę.
Album dostępny na CD w ekopacku w limicie 300 szt. oraz w wersji cyfrowej.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 09.12.22 - 12:53

Tomasz :: Castle Party 2023 - pierwsza część składu!

Na oficjalnej stronie Castle Party jest informacja o pierwszych potwierdzonych zespołach. W pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie zaprezentowana drugą część lineupu, która zamknie skład festiwalu ;)
Na Castle Party 2023 zagrają między innymi:

Therion
Deine Lakaien

Alien Vampires
Ariadne’s Thread
Decadent Fun Club
Dolch
Entropia
Forced To Mode
Frank The Baptist
Girls Under Glass
Golden Apes
Grendel
Her Own World
Hiroszyma
Las Trumien
Lyrre
Popiół
Psychoformalina
Runika
Suicide Commando
Undertheskin
The 69 Eyes
The Beauty of Gemina
The House of Usher

Druga pula biletów jest dostępna tutaj > https://castleparty.com/bilety.html

Komentarzy: 0 25.11.22 - 20:26

Tomasz :: Królówczana Smuga - Sport Patriotyzm Militaria

Sport Patriotyzm Militaria to antywojenna manifestacja, muzyczny pakt o nieagresji, to reakcja na strach i bezradność, na niepokój i nie pokój. To symboliczny akt przeciwko genezie wojny - przeciwko stereotypom, mitom, kompleksom, nacjonalizmowi, ksenofobii, nałogom, demonom przeszłości – przeciwko ogniwom wojennego łańcucha przyczynowo-skutkowego.

www.requiem-records.com

Komentarzy: 0 15.11.22 - 17:08

Tomasz :: NIMH - EARLY ELECTRONIC WORKS - CAUSTIC_COMPOSITE 2CD

Early Electronic Works – Caustic/Comositep” dwupłytowa publikacja wczesnych nagrań Giuseppe Verticchio aka NIMH. Materiał zawarty na obu krążkach został zarejestrowany w połowie lat 90. i dotąd mie został opublikowany na żadnym nośniku. Włoski muzyk od początku eksperymentował z dźwiękiem przy użyciu elektronicznych syntezatorów, efektów, oprogramowania, instrumentów etnicznych i różnego rodzaju źródeł dźwięku. Na „Early Electronic Works” zebrano dwa nieopublikowane prace: „Caustic” i „Composite”, zarejestrowane w różnym czasie, lecz przy wykorzystaniu podobnego instrumentarium,
Nagrania zarejestrowano na żywo, bez dogrywek i późniejszych manipulacji, wykorzystując jedynie brzmienie wydobyte w czystej formie z elektronicznego instrumentarium, a tym samym prezentujące jego potencjał i dynamikę.
Niniejsza publikacja pozwala również na głębszy wgląd w twórczość włoskiego artysty, z uwzględnieniem również wczesnych eksperymentów Giuseppe Verticchio.Dzięki tej publikacji, przynajmniej dwie z takich sesji ujrzą światło dziennie, by zostać odkryte na nowo i pokazujące twórczość włoskiego artysty w pełniejszym wymiarze.
Album 2CD wydany w 6 panelowym ekopacku. Nakład 300 szt.

www.alchembria.pl
www.zoharum.com

Komentarzy: 0 19.07.22 - 17:21

Tomasz :: DÜSSELDORF - AMOK

Pionierzy polskiej sceny EBM powracają z nowym albumem. „AMOK” to sześć premierowych utworów, blisko 40 minut muzyki nagranej w nowym składzie. Adam Radecki zaprosił do współpracy Jacka Sokołowskiego (Rigor Mortiss, That’s How I Fight), co niewątpliwie wpłynęło nowy charakter muzyki DÜSSELDORF. Wciąż wyczuwalna jest tutaj motoryka EBM, ale elektroniczne brzmienie, niekiedy nawiązujące do szkoły berlińskiej, wzmocnione żywą perkusją, wprowadza twórczość zespołu w nowe obszary stylistyczne. Wychodząc poza ramy gatunku, sięgają po nową falę i zaszczepiają na własnym gruncie post-rockową nutę. Przy tym ani na moment nie tracą energii i ze swym beatem narzucają taneczny rytm. Płyta zarówno dla starych fanów jak i tych, którzy zetkną się z tym zespołem po raz pierwszy.

CD wydane w limitowanym nakładzie 300 szt CD w 6-panelowym digipacku.

www.alchembria.pl
www.zoharum.com

Komentarzy: 0 19.07.22 - 17:17

Tomasz :: ORD - WITHERED BONES

ORD to kolejny artysta z Rosji, który zagościł w katalogu Zoharum. Za projektem stoi Alexey Shipilov, właściciel labelu Status Prod. Muzyk może pochwalić się już dość sporym dorobkiem fonograficznym, którym niewątpliwie ugruntował swoją pozycję na rosyjskiej scenie eksperymentalnej, z czasem wychodząc szerzej poza jej granice.
Materiał zawarty na "Withered Bones", krążku ukazującym się w Zoharum to wynik kilku sesji zarejestrowanych między jesienią a zimą 2020 w Centrum Muzycznym "Yunost" i zmiksowanych latem 2021 w studiu przez Andreya Volkova.
Mamy tutaj do czynienia z muzyka rytualną o silnie medytatywnym oddziaływaniu, opartą na tradycyjnych instrumentach akustycznych (misy grające, flety, dzwonki rurowe, karatały, tamburyn i inne perkusjonalia) przy wsparciu nagrań terenowych, sampli i efektów. ORD poprzez własną muzykę, oprawę graficzną i występy na żywo demonstruje swoje przywiązanie do buddyjskiej tradycji rytualnej oraz poprzedzających ją praktyk szamańskich, co nadaję pewnego kolorytu i może stanowić atut. Jednak niewątpliwie z powodzeniem może zaistnieć w świadomości odbiorcy, nie mającego zbytnio styczności z buddyjskimi praktykami medytacyjnymi. Warto sięgnąć po ten album, by eksplorować nowe obszary muzyczne.
CD opublikowane w nakładzie 300 szt.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 28.01.22 - 20:44

Tomasz :: V/A - ZONA ELECTRONICA

V/A "Zona Electronica" to kompilacja, która powstała we współpracy Zoharum z CKiS "Wieża Ciśnień" (Wieża Ciśnień) w Koninie. Kuratorem projektu jest Rafał Iwański (HATI, X-NAVI:ET, ALAMEDA5). Na kompilacji znalazły się utwory przygotowane specjalnie na to wydawnictwa autorstwa artystów: DID, Jeff Gburek, Aquavoice, Fischerle, Mammoth Ulthana, Ab Intra, Mike Majkowski, Joanna John i innych. Wydanie na CD ukaże się już niedługo.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 28.01.22 - 20:42

Tomasz :: (THETA) - VISION OF ONE CD

Po dobrze przyjętym "Total Division" THETA powraca do Zoharum z jego następcą, krążkiem "Vision of One", na którym Themistoklis Altintzoglou konsekwentnie rozwija formułę swojej muzycznej ekspresji, balansując pomiędzy stylistykami drone i ambient. W tym przypadku stanowi to wyłącznie punkt wyjścia do dalszych wycieczek w inne i nie tak oczywiste w tym gatunku rejony.
Grecki artysta z niebywałą swobodą żongluje dość skromnymi środkami wyrazu tak, aby wydobyć z nich nowe, niekiedy zaskakujące, a przynajmniej nie tak oczywiste struktury, oparte na zimnym, masywnym, wręcz szorstkim i metalicznym brzmieniu. Na tym rdzeniu osadzone zostały poszczególne kompozycje, które w naturalny dla siebie sposób rozwijają się w różnych kierunkach, mimo to, tworząc spójny aczkolwiek wielobarwny i intrygujący album, gdzie z każdą minutą gęstnieje atmosfera, gdzie wyraźnie wyczuwa się skandynawski chłód, a zewsząd spowija się aura tajemniczości, doprawiona szczyptą post black metalowego ducha. Jeżeli doceniliście "Total Division", pokochacie "Vision Of One" -młodszego, bardziej dojrzałego następcę.
Album wydany na CD w 6 panelowym ekopacku w nakładzie 300 szt

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 28.01.22 - 20:39

Tomasz :: Mariusz Duda "Interior Drawnings KASETA/MC"

"Interior Drawings” to trzecia i ostatnia już część pandemicznej trylogii, którą Mariusz Duda zapoczątkował wydanym w czerwcu 2020 albumem „Lockdown Spaces” i kontynuował wydanym w kwietniu 2021 „Claustrophobic Universe”.
Na albumowy cykl „Lockdown Trilogy” składa się minimalistyczna instrumentalna elektronika, wzbogacana jedynie przez sample i fragmentaryczne użycie głosu.
„Interior Drawings” to płyta zainspirowana... pracą, pasją, procesem twórczym, „lockdownem” na własne życzenie.
Zostawiamy już temat zamknięcia spowodowany czynnikami zewnętrznymi, jaki miał miejsce na „Lockdown Spaces” oraz chęci ucieczki przed chaosem rzeczywistości, jaki miał miejsce na „Claustrophobic Universe”. „Interior Drawings”, to przede wszystkim album o... tworzeniu albumu. To opowieść o tym jak wygląda proces przepływu myśli i co dzieje się w głowie osoby, która postanawia stworzyć jakiś projekt. Symboliczne sample „rysowania”, które pojawiają się w trakcie słuchania albumu, mogą być wszystkim: pisaniem powieści, malowaniem obrazu, reżyserią filmu, tworzeniem projektu architektonicznego, wymyślaniem albumu z muzyką, czy jakimkolwiek innym procesem twórczym zaczynającym się od przysłowiowej „czystej kartki”.
„Interior Drawings” dostępny będzie od 10 grudnia na Bandcampie artysty, a od 17 grudnia na wszystkich platformach cyfrowych, w serwisach streamingowych oraz dzięki tradycyjnie na... kasetach magnetofonowych (Mystic Production).

www.mystic.pl

Komentarzy: 0 17.12.21 - 16:12

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture