Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9435
Rozpoczętych wątków : 6069
Odpowiedzi : 23949

Tomasz :: Rage In Eden w natarciu!!!

Zapowiedzi wydawnicze Rage In Eden na 2018 rok!

RAGE123 Stahlwerk 9 ‎– "Die Schwarze Fabrik" BOXCD 2018 lim. 111
RAGE124 Stahlwerk 9 ‎– "Oradour" BOXCD 2018 lim. 111
RAGE125 Antikatechon - "The Sanctum of Saturation" CD 2018

www.rageineden.org

Komentarzy: 0 01.01.18 - 19:02

Tomasz :: STALOWA WOLA - "Stalowa Wola"

Stalowa Wola, debiut na scenie industrialnej, 40 minut muzyki bezpośrednio odwołującej się do stylu martial industrial.

Tracklista:

Intro
Aerial Warfare
Honor
Infantry
Stalowa Wola
Kruppstahl
Ferr Ignique
Hymn
Lament
Outro

www.waroffice.org

Komentarzy: 0 27.12.17 - 15:16

Tomasz :: COLD FUSION - "Cross my Heart"

Cold Fusion, po 5 latach ciszy mam przyjemność zaprezentować wam 6 album Cold Fusion. "Cross my Heart" to 11 zapisów składających się na 40 minut muzyki w kategoriach martial, industrial.

www.waroffice.org

Komentarzy: 0 27.12.17 - 15:13

Tomasz :: JUDE - Pigment

Najnowsza płyta legendy polskiego industrialu ! Osiem bloków osobistego kamieniołomu duszy.

Tracklista:
01. W.O.R.K
02. SHADES / NOTHINGS
03. IGNORE OR DESTROY
04. WARNINGS
05. AVAILABLE TRUTHS
06. BREATH OF GOLD
07. URGE TO ACT
08. ULTIMATUM
09. PRAXIS

www.requiem-records.com

Komentarzy: 1 27.12.17 - 15:10

Tomasz :: Rafał Kołacki - A'zan. Hearing Ethiopia

Płyta Rafała Kołackiego ‚Ā’zan. Hearing Ethiopia’ to kolejne wydawnictwo z nagraniami terenowymi tego artysty, w którym dogłębnie próbuje analizować audiosferę wielkiego miasta. Tym razem Adis Abeby, stolicy Etiopii, miejsca z niezwykle szeroką gamą dźwięków. Miasta wielokulturowego, różnorodnego pod względem etnicznym i religijnym, w którym niemal zewsząd słychać wiele rożnych języków oraz odmiennych form religijnej aktywności. Głos modlącego się w oddali Muezzina, chrześcijańskich pieśni śpiewanych na żywo w kościele czy puszczanych z głośników w ciągu dnia. To wszystko przypomina o otwartości i tolerancji Etiopczyków, umiejętności funkcjonowania we wzajemnej symbiozie, ponad religią i polityką.

Płyta została wydana w 3-panelowym ekopacku w ściśle limitowanym nakładzie 300 szt. Za okładkę odpowiada Mirt. Masteringiem zajął się Łukasz Miernik. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 27.12.17 - 15:07

Tomasz :: RAPOON - Seeds in the Tide Volume 5

To już piąta część serii ‚Seeds in the Tide’ prezentującej rzadkie i niepublikowane nagrania z katalogu Rapoon. Kolejny etap historii projektu Robina Storeya prezentuje jego dokonania z lat 2008-2011. To aż siedemnaście różnorodnych kompozycji, które są doskonałym wprowadzeniem w twórczość Rapoona, a jednocześnie zadowolą wszystkich fanów wyszukujących każde nagranie projektu. Są tu utwory kolaboracyjne, remiksy dla innych projektów, pełna wersja ‚Human Energy Field’ (z wyprzedanej kompilacji ‚From Earth to Sirius’, która była zaczątkiem współpracy Zoharum z Rapoonem), niepublikowane fragmenty sesji do album ‚Stray’ i inne ciekawostki. Na pierwszy plan wybijają się trzy dwudziestominutowe kompozycje, choć wśród krótszych utworów jest mnóstwo ciekawostek.

Podwójny album został wydany w digipaku i jest on ściśle limitowany do 500 sztuk. Okładkę zaprojektował Maciej Mehring na podstawie obrazów Robina Storeya. Za mastering odpowiada Łukasz Miernik. Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 27.12.17 - 15:03

Tomasz :: RAPOON - Airstrikes

‚Airstrikes’ to pierwsze, w pełni premierowe wydawnictwo Robina Storeya w barwach Zoharum od czasu opublikowanego w 2015 roku ‚Blue Days’. W przeciwieństwie do tego ostatniego wydawnictwa ‚Airstrikes’ zawiera dłuższe kompozycje, w których splatają się różne wątki widoczne w muzyce Rapoon na przestrzeni ostatnich 25 lat. Są to zarówno inspiracje muzyką wschodu, jak i rytmiczne struktury wywodzące się wprost z muzyki tanecznej. Siedem kompozycji z tego krążka jest subtelną obserwacją procesów odbywających się we współczesnym świecie.

Strajk lotniczy ogłoszony w wiadomościach z takim samym poziomem obojętności, co wzrost cen paliwa…
Gra komputerowa… tańczące celowniki ponad celem…
Dźwięk cymbałów grających starożytną pieśń pędzący przez zakurzone, suche pustynne powietrze…
Życia trwa… Jesteśmy tą samą materią co marzenia…

‚Airstrikes’ został wydany w trzech wersjach:
– jako pojedynczy krążek
– jako podwójny album z zapisem koncertu z Warszawy zatytułowanym ‚Easterly Moon’ (limit 100 sztuk)
– jako drewniany boks wydany z okazji 25-lecia działalności artystycznej Robina Storeya jako Rapoon zawierający podwójną wersję nowej płyty, kasetową wersję ‚Airstrikes’, druga taśmę ‚Ghost Circle’ (znajdują się na niej najciekawsze utwory z dyskografii Rapoon wybrane przez samego Robina Storeya) oraz zestaw dodatków (limit 50 copies)

Album wydany w opakowaniu gatefold i jest ściśle limitowany do 400 egzemplarzy. Projekt graficzny, w oparciu o obrazy Robina Storeya, przygotował Maciej Mehring. ‚Airstrikes’ został zmasterowany przez Macieja Bartkowiaka (odpowiedzialnego również za wcześniejsze materiały Rapoon). Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 27.12.17 - 15:01

Tomasz :: 23 THREADS - Ornaments (Ghost of Miranda)

Dwa lata po dobrze przyjętym albumie ‚Conspicuous Unobstructed Path’, którym 23 THREADS przerwał swoje kilkunastoletnie milczenie, zespół powraca z nowym materiałem.

Znaną z dotychczasowej twórczości stylistykę bliską neofolkowi, muzycy rozwinęli w różnych kierunkach, zahaczając nieco o rejony bliskie krautrockowi, avant czy psychodelii znanej szczególnie dzięki artystom amerykańskim.

‚The Ornaments (The Ghost of Miranda)’ to tajemnicza opowieść zamknięta w 9 częściach, ilustrowanych muzyką, a każda z nich to osobna piosenka, która istnieć może niezależnie od całości. Najnowszy krążek 23 THREADS to album, który spodobać się może zarówno tym, którzy cenią sobie folkowe piosenki, jak i lubiącym poszukiwać muzyki nieco eksperymentalnej. Bez wątpienia Ci, którzy znają dotychczasowe oblicze zespołu, nie będą zawiedzeni.

Płyta została wydana w 3-panelowym ekopaku z plakatem w ściśle limitowanym nakładzie 300 szt.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 27.12.17 - 14:59

Tomasz :: RASKOL'NIKOV & HJALMAR - Yama

RASKOL’NIKOV to włoski projekt, który dołącza do innych wydających w Zoharum. Duet, który tworzą Francesco Todescato i Jacopo Pagin, działa od 2010 roku i ma na koncie wiele występów i niskonakładowych wydawnictw.

‚YAMA’ jest kolaboracją pomiędzy projektem Raskol’nikov a Hjalmarem Hachem. Ukończony już w 2013 roku ”Album Góry” w końcu ujrzy światło dzienne po swoim ponownym przebudzeniu.

Sześć utworów opisuje ścieżkę, która prowadzi z lasu przez góry, a potem z gór w stronę nieba. Ta ścieżka jest odzwierciedlona na okładce. Oryginalny obraz wisi na ścianie w miejscu, gdzie powstała większa część albumu stanowiąc jednocześnie jego inspirację.

Wspinający się po ‚YAMIE’ poruszają się po egzotycznych terytoriach nieznanego języka, walcząc na skałach stworzonych z fragmentów, których formy nie są znane nawet ich twórcom. Podróż staje się przez to podwójnie niebezpieczna i ekscytująca. A gdy już dotrą na szczyt, nie będzie jasne czy to cel podróży czy jedynie przystanek na szerszej ścieżce, która nie ma końca.

Album został wydany w 3-panelowym ecopaku w ściśle limitowanym nakładzie 250 szt.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 27.12.17 - 14:57

Tomasz :: 6. Kalisz Ambient Festiwal

27-28.10.2017
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

PROGRAM

27.10.2017 – godz. 19.00
Skinwalk /PL/
Kafel /PL/
Hati /PL/
Kælan Mikla /IS/

28.10.2017 – godz.19.00
Skinwalk /PL/
Aquavoice /PL/
Wacław Zimpel /PL/
Scanner /GB/

Polecamy! :)


www.kaliszambient.pl

Komentarzy: 0 08.10.17 - 03:21

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture