Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9751
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: 11 Wrocław Industrial Festival (8-11.11.2012)

Za oknem robi się jesiennie, co zwiastuje niechybnie zbliżającą się kolejną edycję Wrocław Industrial Festival, który odbędzie się w dniach 8-11.11.2012 (oczywiście we Wrocławiu;-)

Na jedenastej edycji festiwalu nie mogło zabraknąć gwiazd industrialnej estetyki, jak i wykonawców otwierających przed nurtem nowe perspektywy. Niekwestionowanym headlinerem tegorocznej edycji jest amerykański wszechstronny artysta Boyd Rice, twórca grupy NON – jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych formacji w dziejach nurtu. Obok niego będzie można zobaczyć klasyków sceny syntezatorowej i estetyki EBM – belgijski zespół The Klinik. Post-punkową tradycję zaprezentują weterani gatunku – brytyjski Section 25 i australijski Scattered Order. Przedstawicielami neofolku będą w tym roku pochodzący z Luksemburga Rome i włoski Ait! Francuzi z DDAA pokażą najbardziej eksperymentalną i eklektyczną stronę industrialu, a belgijsko-francuski Tzolk'in swoimi plemiennymi, zanurzonymi w ambiencie rytmami nawiąże do starożytnych, rytualnych tradycji minionych cywilizacji. Swoje własne wersje EBM-u i tanecznej elektroniki w koncertowej odsłonie odkryją przed festiwalowymi gośćmi Brytyjczycy z Portion Control, Belgowie z The Juggernauts i polska formacja Wieloryb. Kolaboracja projektu Sieben i rodzimej Job Karmy pod kryptonimem 7JK zaprezentuje mariaż nowych technologii z tradycyjnym instrumentarium, a noisowa, najbardziej ekstremalna forma industrialu będzie miała swoją reprezentację w postaci francuskiej formacji La Nomenklatur i niemieckiego projektu Winterkälte. W końcu najbardziej awangardowe, eksperymentalne i poszukujące drogi będą należały do czeskiego Radio Royal, niemieckiego Sardh i polskich formacji Nonstate i 11.

Zgodnie z wieloletnią tradycją festiwal odbywa się w różnych lokalizacjach, z głównymi koncertami w klimatycznej Sali Gotyckiej i w klubie Puzzle.

www.industrialart.eu/festival
www.facebook.com/WroclawIndustrialFestival?ref=hl
www.facebook.com/events/194053154024957/

Komentarzy: 0 25.10.12 - 00:09

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture