Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9713
Rozpoczętych wątków : 6149
Odpowiedzi : 24029
Wspieramy

Ergo :: Wave-Gotik-Treffen

Nietypowa idea Wave-Gotik-Treffen postała 22 lata temu. Zamiast organizować kolejny festiwal organizatorzy postanowili zgromadzić uczestników o podobnych zainteresowaniach przy wspólnej zabawie, tworząc przestrzeń dla swobodnych spotkań i wymiany idei. W roku 1992, kiedy to w pierwszym Wave-Gotik-Treffen wzięło udział ok. 2000 uczestników i tylko kilka zespołów, nikt nie spodziewał się zapewne, że impreza ta stanie się wkrótce największym zjazdem gotów na świecie, który co roku podczas święta Zesłania Ducha Świętego odbywać się będzie na terenie całego miasta.

W roku 2013 WGT obędzie się już po raz 22. Między 17. a 20. maja po raz kolejny ponad 20 000 gotów z całego świata zjedzie się do Lipska na największy międzynarodowy gotycki zjazd rodzinny.
Na scenach rozsianych na terenie całego miasta wystąpi ok. 200 zespołów i projektów solowych plasujących się pomiędzy wszystkimi gatunkami mrocznej muzyki: od electro-popu do metalu gotyckiego, od EBM-u do Neofolku, od muzyki średniowiecznej do industrialu. Prócz znanych zespołów z mrocznej sceny zaprosiliśmy również mniej znane, prawdziwie undergroundowe kapele czy też artystów z pogranicza sceny gotyckiej. Koncerty i wydarzenia towarzyszące odbywać się będą w ponad 30 salach rozsianych na terenie całego Lipska, jak w podziemiach Moritzbastei, w zwieńczonej kopułą, wspaniałej neoantycznej sali Volkspalast, na otoczonej zielenią Parkbühne – scenie w parku na otwartym powietrzu, jak również w wielkich salach koncertowych. Jak zawsze, kontrastem dla zwariowanych gotyckich koncertów będzie znakomity wybór muzyki klasycznej. W tym roku ta część festiwalu skupiać się będzie w okół twórczości Richarda Wagnera, urodzonego 200 lat temu w Lipsku. Z tej okazji w piątek przed Pomnikiem Bitwy Narodów odbędzie się otwierające festiwal wykonanie fragmentów opery „Parsifal”, którego dopełnieniem będzie specjalna iluminacja tego ogromnego, mierzącego 91 metrów, pomnika. W lipskiej operze obejrzeć będzie można również wybór oper Wagnera, zaś w krypcie Pomnika bitwy narodów odbędzie się wykonanie Requiem Mozarta.
Już od samego początku Wave-Gotik-Treffen stanowiło znacznie więcej niż tylko festiwal muzyczny. Uczestnicy mogą poczuć romantyczną atmosferę dawnych czasów na średniowiecznym targu czy w pogańskiej wiosce. Festiwal gościć będzie również odczyty znanych autorów, nietypowe przedstawienia teatralne i projekcje filmów, a nawet wielką grę fabularną. Uczestnicy w strojach z epoki zgromadzą się w parku na wiktoriańskim pikniku. Na cztery dni wielka hala na terenie centrum targowego Agra zmieni się w największe gotyckie centrum handlowe na świecie.

W niezliczonych klubach DJ-e z całego świata będą prowadzić niezapomniane imprezy aż do białego rana. Odbędzie się też duża impreza fetyszowa, na którą wstęp możliwy będzie tyko pod warunkiem przestrzegania ścisłego dress code’u. Miłośnicy sztuki będą mieli okazję przespacerować się po krętych uliczkach lipskiej starówki z budynkami z okresów renesansu, baroku i secesji oraz skorzystać z bezpłatnego wstępu do muzeum, w którym zgromadzono pokaźną kolekcję malarstwa, rycin oraz rzeźb.
Pole kempingowe WGT nie tylko stanowi tani nocleg, ale też gwarantuje świetną zabawę. Żeby z niego korzystać, należy kupić specjalny bilet (nazwaliśmy go „Obsorgekarte”), do którego dołączona jest obszerna książka z programem WGT. Środki publicznego transportu miejskiego dostępne są bez opłat dla gości festiwalowych od piątku rana do południa we wtorek.

Mieszkańcy Lipska zdążyli się już oswoić z festiwalem. Zostaniesz tu ciepło przyjęty. Najbardziej interesującą rzeczą w trakcie Wave-Gotik-Treffen jest wyjątkowa atmosfera panująca w całym mieście. Goci z całego świata swoim pokojowym zgromadzeniem wypełniają miasto wszystkimi odcieniami czerni.
Co roku około dwudziestu tysięcy gotów wraca do domu – na Wave-Gotik-Treffen.

Komentarzy: 0 14.03.13 - 15:41

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture