Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9764
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: NAGAMATZU "Neural Interval" 2CD

Dzięki miłośnikom muzyki z całego świata zapomniane perełki z czasów analogowych ukryte w piwnicach są przypominane się w epoce cyfrowej. Byliśmy już świadkami (ponownego) odkrycia i (ponownego) docenienia new age, library music, acid house'u, post-punka i wielu innych. Jednym z tych ukrytych skarbów z lat 80tych jest Nagamatzu Stephena Jarvisa i Andrew Lagowskiego (znanego z ambientowo-elektronicznych wydawnictw w m.in. Zoharum). W swojej 10-letniej historii opracowali swoją własną instrumentalną wersję tzw. dark wave, mieszankę post-punka podszytego nieco gotykiem z pulsującą, taneczną elektroniką.
Nagamatzu wydali 3 taśmy i i jeden 12-calowy winyl w czasach swojego rozkwitu. Zbierali dobre recenzje, niewielką, choć oddaną grupę fanów, ale gdy się rozpadli, ich muzyka przepadła. Na szczęście, nie dla wszystkich. Po pierwsze, niektóre utwory pojawiły się na stronie internetowej Andrew Lagowskiego. Później Josh Cheon z wytwórni Dark Entries z San Francisco wznowił ich dwie kasety na winylu. Teraz nadszedł czas, aby przedstawić całość ich analogowych dokonań na CD.
"Neural Interval" zbiera wszystkie trzy kasetowe albumy z Nagamatzu: ”Shatter Days” (1983), ”Sacred Islands of the Mad” (1986) i ”Igniting the Corpse” (1991). Dodatkowo mamy tutaj 12-calowy maxi-singiel"Space Shuttle Shuffle" (1987) oraz niepublikowaną wersję ”Lift Off”. Daje one wgląd w wciąż mało znane nagrania tego znakomitego duetu (przez pewien czas tria ), który powinien był być ostoją 4AD, Beggars Banquet lub Factory w latach 80tych. Mamy nadzieję, że dzięki winylowym reedycjom Dark Entries i antologii Zoharum zespół osiągnie ten rodzaj uznania, na który naprawdę zasługuje.
Podwójny album został wydany w digipaku z dodatkową wkładką w formie plakatu i jest on ściśle limitowany do 500 sztuk. Za mastering odpowiada Łukasz Miernik i George Horn.Nad całym procesem wydawniczym czuwał Michał Porwet.

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 17.10.14 - 03:10

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture