Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9751
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Tomasz :: SKY BURIAL "Chapel Image"

Chapel Image’ to już czternasty album Sky Burial, który powraca do tradycji ‘epickich’ kompozycji, w których jeden utwór rozciąga się na długość całej płyty. Mocno zakorzeniona w kosmische ethos "Chapel Image" jest podróżą przez mgławice dronów i dark ambientu. Efekt zanurzenia w dźwiękach potęguje niepokojąca dychotomia niskich i wysokich częstotliwości dodatkowo podbitych elementami rytmicznymi i industrialnymi.

Notatka z masteringu:
„Chapel Image bazuje na dronach, obejmuje słuchacza szerokim polem stereo, zanurza w dźwiękach, powtarzając elementy wciąż na nowo. Materiał wydaje się nawiedzony, eteryczny, ale nie sposób opisać w tych prostych słowach wszystkich odczuć, jakie budzi utwór trwający 45 minut. Nastrój zmienia się wielokrotnie, od pięknych dźwięków dzwonka po nurkowanie w industrialne głębie. To nagranie nie jest stałe w żadnym momencie . Powtarza się kilka motywów, uwagę zwracają dźwięki dzwonka, sączone dźwięki syntezatora, okazjonalny rytm, ale wszystko to podlega ciągłej zmianie, z którą słuchacz wędruje przez cały utwór” –Chris Goudreau, Ninth Circle Studios

Za Sky Burial stoi Michael Page, muzyk i artysta sztuk wizualnych mieszkający w Cape Cod, Massachusetts. Po wielu latach nagrywania i występów w projekcie power electronics/industrial/noise Fire in the Head, w 2006 Michael powołał do życia Sky Burial. Projekt ten jest punktem wyjścia do odkrywania ambientalnej strony muzyki industrialnej, często cytując ezoteryczne, dosłownie, ezoteryczne, metafizyczne i mitologiczne tematy jako natchnienie. Biorąc za wzór rytuał tybetański, z którego pochodzi nazwa projektu, Michael traktuje Sky Burial jako akt uwolnienia się od granic artystycznych, zapewniając niezaprzeczalną drogę do ekspresji i eksperymentów dźwiękowych. Chociaż początkowo inspirowany był wczesnymi projektami industrialnymi i electronic/ambient/kosmische z lat 70’ i 80’, muzyka Sky Burial cały czas ewoluuje i rozmywa granice gatunku.
Od 2004 roku Michael wydał ponad 50 płyt. Przy swoich różnych projektach współpracował między innymi z Mark Spybey (Download/Dead Voice on Air/Zoviet France), Nik Turner (Hawkwind), Jarboe (ex-Swans), Anni Hogan (ex-Marc Almond), Troum, Danny Hyde (Coil), Nigel Ayers (Nocturnal Emissions), Bridget Wishart (Hawkwind), Johann Eiriksson (Reptilicus, Gjöll), Nick Blinko (Rudimentary Peni), Gee Vaucher (Crass), a wsparcia produkcyjnego udzielali mu James Plotkin (Khanate) i Justin Broadrick (Godflesh, Jesu).

www.wrotycz.com

Komentarzy: 0 08.10.17 - 02:41

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture