Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9811
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

khocico :: Dark Live Fest 4 - Praga 2.06.07

Praga, powoli, acz systematycznie wyrasta na centrum promocji szeroko rozumianej muzyki spod znaku industrial... Oprócz, oczywiście, Prague Industrial Festival istnieje impreza nieco mniejsza, a jednak bardzo atrakcyjna, organizowana juz po raz czwarty, mianowicie Dark Live Fest.
Miałam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w poprzedniej edycji , na której wysłuchaliśmy m.in koncertó w Displacer, S.K.E.T czy Architect. Wersja majowa składała się po części z artystów już mi znanych z festiwalu Electroanschlag , jak i z nowych – czeski projekt mulpHia oraz - P.A.L , którego koncert skłonił mnie do przyjazdu.

Wszystko odbyło się tym razem w klubie Matrix, początek 'pośliznął się ' o godzinę, ale nic to... już w chwil e po godzinie 20 na scenie zameldował się Cervello Elettronico. Jeśli o tego artystę chodzi, czego można się spodziewać po jego koncertach to bardzo oszczędna strona sceniczna i niezwykle bogata dźwiękowa. Jeśli wyobrazić sobie taniec dźwięku i świateł, zamykających słuchacza nieco zaklętym, barwnym kręgu naładowanym potężną dawką energii – to właśnie można odczuć podczas koncertów C E. Trochę egzotycznych nut zmieszanych z przeważająca dawką elektronicznej dynamiki i niezwykle tanecznych, poruszających melodii – tak można w skrócie podsumować to, co oferuje słuchaczom David Christian : trochę medytacji, parkietowego szaleństwa – niezwykle bogata różnorodność przemawiająca w sposób niewymuszony i bardzo przekonujący.
Na koncercie mieliśmy okazję wysłuchać m.in utworów z nowej płyty „Negate The Instigator„

Setlista:
Intro - Electrophobia - Asphyxiate - Negate The Instigator - Stolen Memories - Emotion Sickness - Drop The Bomb - Rock Your Cage - (Encore)Plastic Face

http://www.myspace.com/cervelloelettronico
http://www.cervelloelettronico.com/

Następnie na scenie pojawił się nie kto inny jak Christian Pallentin czyli P.A.L, artysta eksperymentujący z muzyką noise i ambient od 1993 roku z dużym sukcesem udzielający się też z projektach Hybryds i Andxesion.
Podczas tego koncertu dźwięki ruszyły w szalony wyścig, tak samo nasze myśli próbujące za nimi nadążyć... wszystko przypominało dźwiękowe odbicie przedziwnej mieszanki: japońskiej kreskówki, gry komputerowej, rozkrzyczanej ulicy jakiegoś techno-państwa, plątaniny sampli z filmów, przemówień zgrzytających, miażdżących kół a zarazem rytmicznie uderzających kafarów i sporego dodatku chwytliwych kawałków. Słychać w tym mistrzostwo i zręczność w operowaniu dźwiękiem, który choć szokuje i uderza mocno nie wyrywa jednak z rąk cienkiej nitki prowadzącej po tym skomplikowanym i zaskakującym muzycznym labiryncie.
Sam Christian, po skończonym koncercie, bawił się chyba nie gorzej od reszty zebranych, tak się przynajmniej wydawało :)

Setlista:
01 jobs 02 agitation 03 erosion 04 metrum 05 final solution 06 gelöbnis 07 i set my dog on fire 08 k-schwarz 09 death is a drum machine 10 t.a.e. 11 discipline 14 hours 13 i.r.k.

http://www.ant-zen.com/pal/

Niezwykłe długim koncertem uraczył nas kolejny projekt - czeski mulpHia. Zanim jeszcze usłyszałam to od innych słuchaczy, skojarzenie z Wumpscut przyszło samo – podobne rytmiczne, trochę neurotyczne kawałki, podobne tempo. Oprócz tego sporo 'teatralizmów', dużo dynamiki i ciekawe rozwiązania muzyczne.

Setlista:
01-intro 02-chaos 03-kill some people 04-endocrine 05-rotten 06-resist 07-other day 08-u-bot ranger
09-gloria, fuck maria (gloria FM) 10-fade 11-reverse reality 12-renassanation 13-liberator 14-the last

http://www.myspace.com/mulphia
http://mulphia.herda.cz/index2.html

Ostatnimi zespołami tego wieczoru były francuskie jednoosobowe projekty : Twinkle i Sonic Area. Pierwszy z nich prezentował niezmiernie dynamiczne utwory, prezentowane z dużym zaangażowaniem i humorem (zwłaszcza końcowe „Twinkle Twinkle litlle star...:), podczas kiedy drugi wysnuwał muzyczną nić na bazie jednego, powtarzającego motywu bazowego, bardzo transowego i wpadającego w ucho tworząc strukturę bardziej refleksyjną i skłaniającą ku skupieniu.
Oba niezwykle skontrastowane na bazie energii i wyciszenia stanowiły doskonale zwieńczenie festiwalu prezentującego artystów operujących dźwiękami w indywidualny sposób i wywołującymi jakże odmienne reakcje.

Tak więc koniec festiwalu brzmiał bardzo spokojnie i klimatycznie. Po koncertach odbyło się after party, które prowadził DJ cAse.
Gwoli podsumowania należy przyznać, ze koncert był zorganizowany bardzo dobrze, zapewniono nagłośnienie i oświetlenie, które budowały, nie zaś niszczyły atmosferę, tylko frekwencja nasuwa wnioski, że przed dzielnymi promotorami jeszcze duga i wyboista droga...

http://www.darklivefest.com/
http://www.myspace.com/darklivefest

Tekst opublikowany za zgoda http://yesternight.pl
zdjęcie: P.A.L by http://yesternight.pl

Komentarzy: 0 12.06.07 - 17:31

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture