Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Centurion :: Bisclaveret - 01.10.2004 - Gdańsk (TOG, Forty)

Czwartą rocznicę działalności Bisclaveret uświęciło koncertem w małej sali gdańskich Fortów w ramach cyklicznej imprezy "Temple Of Goths". Gabaryty, tego niewielkiego pomieszczenia zostały wykorzystane do granic możliwości. Już przy wejściu do ww dało się zauważyć projektor, zapalone świeczki i znicze i wyścieloną białym płutnem podłogę w cześci dla widzów. Uwagę przykuwały też trzy bose postacie ubrane w białe stroje - członkowie grupy "TNP". którzy wspomagają występy Bisclaveret swoim visual performance, które omówię szerzej w dalszej części tej relacji.

Była ok. 22:00 kiedy z gośników pleciało intro obwieszczające początek koncertu. Po 15-20 minutach mała sala zapełniła się widzami oczekującymi na występ. Muzycy zajęli swoje pozycje, projektor, obługiwany przez niejakiego Amorfiza, zaczął wyświetlać przygotowane "mroczne" czarno-białe obrazy. Białe postacie zajęły się witaniem zebranej publiki chlebem i winem (nie wnikając za bardzo, była to Sophia połwytrawna). Wręczyły także pamiątkową stylizowaną księge gości z nadpalonymi stronami, żeby każdy obecny na koncercie mógł zostawić po sobie ślad.

Koncert rozpoczął się... Na pierwszy ogień poszedł kawałek z dema "Aegri Somnia" - "Sukkubus". Niepokojący, przesterowany dźwięk Dragosa, który również wystepował boso, przebrany na dodatek w szarą spódniczkę, mógł brzmieć dziwnie dla kogoś, kto usłyszał muzykę Bisclaveret po raz pierwszy, jednak w połączeniu z obrazami z projektora, wyświetlanymi za plecami wokalisty i trzema białymi postaciami (w proporcjach żeńsko-męskich 2:1) wijącymi się przed publicznością, robił niezłe wrażenie. Przyznam się, że nie byłem na żadnym wcześniejszym koncercie zespołu od momentu jak ich szeregi zasilili wizualiści, wpierw z "One" teraz z "TNP". Tak więc jako, że było to moje pierwsze zetknięcie z taką teatralizacją wystepu przyznam, że poczułem się dziwnie a jednocześnie wywołało to u mnie dość specyficzne wrażenie.

Bisclaveret zagrali utwory z obu swoich wydawnictw starając się wprowadzić słuchaczy w transowy, podniesiony nastrój. Osławione postacie pod sceną, człapiąc tam na początku każdego utworu i odczłapując po jego skończeniu, oprócz wspomnianego "wicia się" wykonywały także inne czynności używając do tego odpowiednich teatralno-rytualnych rekwizytów, zaś swój wystep zakończyli wymazując się jakąs oleista substancją (albo może krwią?). Chwilę poźniej koncert zakończył się, muzycy zostali nagrodzeni oklaskami i swoje sety rozpoczęli: Artur Olejarczyk (kultura industrialna) oraz muzycy zespołu. Warto nadmienić, że występ Bisclaveret został zarejestrowany i zostanie wydany w formie płyty CD, jako kolejna część serii wydawniczej E4E francuskiej wytwórni "Cynfeirdd". Czwarta rocznica działalności została więc uczczona należycie, zaś Bislaveret życzymy Sto Lat!!!

W galerii będziecie mogli zobaczyć foty zrobione i umieszczone na portalu za zgodą wrony i Magdy. Podziękowania również dla Dragosa za dopisanie do listy. Umówiłem się już z nim na wywiad, z którego napewno dowiecie się więcej o twórczości zespołu.

Komentarzy: 0 03.10.04 - 02:36

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture