Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9655
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Ergo :: Kirlian Camera - Invisible Front.2005(Ltd.Edition) (2004)

“Log book.
Up here in this part of sky,
Each nerve transmits sounds…”

Tymi właśnie słowami powitał mnie jeden z ostatnich krążków wydanych przez ten projekt. I oddają one dokładnie wrażenie jakie ogarnęło mnie podczas słuchania tego materiału.

Rozpłynąłem się w delikatnych dźwiękach płynących z głośników. Utwór „K-pax” to delikatne połączenie kojących brzmień ślicznego kobiecego wokalu wraz z majestatyczną elektroniką. Słuchające tego kawałka miałem wrażenie, że to ścieżka z jakiegoś serialu z lat 80-tych tylko w nowocześniejszym wydaniu.
Następne “Nefertiti one" to już inny klimat, brzmi jak połączenie ambientu wraz z noisem + losowe audycje z racja. Interesujący fragment czegoś .... co wprowadza nas w nostalgiczny nastrój i chęć powrotu do utraconych chwil młodości. Tak, ta płyta ma w sobie czar...
"Dead zone in the sky " włoska tradycja w śpiewaniu i budowaniu tego specyficznego klimatu daje o sobie znać w tym już szybszym kawałku, doskonałe do lekkiego dryfowania po parkiecie w kierunku baru z jakimiś wykwintnymi alkoholami. Naprawdę takie obrazy stają mi przed oczyma :P . A tak poważniej jest to ładna kompozycyjnie ścieżka nadająca się i do słuchania w samotności jak i też złapania oddechu na imprezie.
"The immaterial children" – tutaj już typowo recytowany kawałek w którym słyszymy niezwykle zmysłowy kobiecy głos na tle powtarzającego się podkładu muzycznego. Wprowadza nas w nastrój odosobnienia i wyciszenia przed wg. Mnie najlepszą ścieżką na tej płycie – „Path of flowers” – Delikatne EBM-owe(??) klimaty połączone z męskimi i żeńskimi wokalami tworzą niepowtarzalny nastrój tak specyficzny dla całego tego wydawnictwa. Piękne ( tak, piękne) kompozycje budują tego fragmentu muzycznej podróży. Trasa nas prowadzi dalej poprzez już bardziej Gotycko-darkwave-owy „k-space-y 1” w którym słyszymy najprawdopodobniej dźwięki harfy lub ( innego strunowego instrumentu z tej rodziny, tutaj nie jestem pewien). "kobna dob – ponownie nam serwuje cięższe gotyckie klimaty które na pewno wielu osobom przypadną do gustu. Na szczęście płyta ta nie jest jednostajna i dlatego "A woman's dreams" jest połączeniem noisu z wybijanymi na bębnach afrykańskimi rytmami. Wszędzie jak do tej pory towarzyszył nam wokal (Angelo Bergamini / Elena Alice Fossi) jednak w „k-space-y 1” mamy do czynienia z noise z lekką domieszką ambientu zupełnie pozbawioną wokalu. Płytę zamyka majestatyczne „Recorded Memory”.
Na „sekond cidi” jest jeszcze „Days to come” gdzie piękny wokal znów pieści nasze dusze, w szybszych EBM owych rytmach, bardzo zgrabny relaksujący kawałek, jeśli jednak myślicie że nadaję się on na disco to jesteście w błędzie.

Cóż ja mogę powiedzieć więcej Kirlian Camera to swietny nabytek dla Trisol – wytwórni która ma w swym portfolio wiele sław. Jakich ? Sprawdźcie samemu ;-)
CD 1
Mission diary 1 [02:55]
K-pax [06:17]
Nefertiti one [04:46]
Dead zone in the sky (Vintage Solution Mix) [06:36]
The immaterial children [05:53]
The path of flowers [04:45]
K-space-y 1 [07:24]
Kobna dob (The sinister season) [05:55]
A woman's dreams [07:31]
K-space-y 2 [06:59]
Recorded memory [02:47]

CD 2
Days to come (Offical Version) [05:36]

7/10

Komentarzy: 0 05.05.04 - 05:39

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture