Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9782
Rozpoczętych wątków : 6154
Odpowiedzi : 24034
Wspieramy

Rucok-San :: Sabbat - Karmagmassacre (2003)

Japoński SABBAT jest naprawdę wyjątkowym zespołem, tak dla mnie jak i dla wielu miłośników trash metalu. Właściwie, szufladkować zespół od razu jako typowy "trash" nie jest do końca z zgodne prawdą i mija się z celem. Tak naprawdę zauważalny jest każdy styl metalowy w ich muzyce. Z całą pewnością, są oni ulubieńcami na scenie metalowej w Japonii, i będą swój wizerunek kontynuować w przyszłości.

Wydawać by się mogło, że w kilku państwach, jest przynajmniej jedna grupa, która wybija się ponad resztę, w muzyce oraz 'image'. Wielka Brytania ma przewspaniałego VENOM oraz najbardziej chyba znany wsród kręgów typowo gotyckich CRADLE OF FILTH.. Równie kultowym jest norweski ARCTURUS czy DIMMU BORGIR. Jednakże wraz z tymi bestiami z podmroku, występuje także najbardziej promowany japoński SABBAT. W moim mniemaniu szaleni czciciele metalu nie mają wyznacznika, i każdy kto miał jakąkolwiek styczność z ich muzyką zgodzi się ze mną, że są oni naprawde czymś wyjątkowym.

"Karmagmassacre", to ósmy album w historii zespołu. Krążek został wydany w roku 2003, a więc nie tak dawno. Na szczęście dla fanów, w niemieckiej wytwórni Iron Pegasus Record. A to dlatego, że większa część napisanych albumów została wydana w rodzimym studiu Evil Records w nakładzie, zwykle nie przekraczającym pięciuset kopi. Co prawda, w tym samym roku został wydany najnowszy, bo dziewiąty release, to jednak Karmagmassacre jest niezmiernie przyjemnym majstersztykiem metalowego geniuszu. Czarny trash czy też potocznie zwany "black trash" w "The Answer is Hell" oraz "I'm Your Satan", poprzez "Demonic Serenade", nadaje miano hymnu, łomotowi "Brothers of Demons". Muzyka sprawia, że masz ochotę śpiewać razem z twórcami. Z kolejnych sześciu utworów, można by wywnioskować, że została uchwycona nauka w "dłubaniu" czy też "przepychaniu" black metalu, jaka do tej pory wsród prekursorów blackowego grania nie miała miejsca.

Jadowici, nie mający sobie równych, chociażby dlatego że są oni rozpartywani w kontekście współczesnego metalu. Narastające tempo w tym albumie przypomina mi o tym, że SABBAT ma kilka wspólnych cech z NIFELHEIM. Między innymi: wysublimowana prędkość, melodia a także niezawodność scala szkielet heavy metal'u poniżej wszystkiego.

Sposoby pisania Gezola i Temis'a Osmonda uzupełnią się wyśmienicie (tak samo jak ich wokale). oraz ich ostatnie "partia pierwszych skrzypiec" w zespole, wprost olśniewają od początku do końca trwania tych 47 minut. Same teksty kapeli traktują o satanizmie a także okultyżmie. Z wypowiedzi Gezola możemy dowiedzieć się dlaczego akurat są o takiej tematyce:

"Nienawidzę powielać pomysłów, tak więc oczywistym jest, że wybrałem satanic oraz black metal. Lubię rzeczy związane z okultyzmem, duchowieństwem, satanizmem, czy tajemnicze opowieści, ponieważ jest to coś naturalnego dla mnie, tak jak i dla pozostałych członków zespołu".

Z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję każdemu wielbicielowi mrocznych oraz dziwnych dźwięków. Każdy kto ma ochote na poznanie orientalego metalu, napewno się nie zawiedzie.

7/10

Komentarzy: 0 12.04.04 - 04:51

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture