Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9652
Rozpoczętych wątków : 6138
Odpowiedzi : 24018
Wspieramy

Centurion :: In Slaughter Natives - In Slaughter Natives (1991)

To dosyć wiekowa płyta na co wskazuje już sam numer katalogowy CMI 04. Wydało ją w 1991. roku raczkujące jeszcze wtedy Cold Meat Industry, które właśnie m.in. dzięki takim perełkom stało się chyba najbardziej kultową w kręgu ambientowo-industrialno-noise'owym wytwórnią. Sam zespół, a właściwie projekt pana Jouni Havukainena jest równie dobrze znany (i uznany) na tej scenie. Niestety od 1996. roku, po wydaniu piątej dużej płyty "Purgate My Stain", nie ukazała się już żadna regularna pozycja, jedynie wznowienia wydane przez CMI w niesamowitej oprawie graficznej. Omawiana tutaj płyta również znalazła się jako jedna z pięciu wchodzących w skład limitowanego do 1000 sztuk wznowienia z 2002. roku pt.:"Re-Enter Salvation".

Mimo tego, iż był to debiut zespołu, na dodatek w czasach, kiedy studia nagraniowe nie były wyposażone w tak znakomity sprzęt jak to ma miejsce w dzisiejszych czasach, "In Slaughter Natives" jest niezmiernie interesującą płytą, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że lepszą niż swoje następczynie. Czuć wprawdzie pewien bród i powierzchowność, ale to aby wychodzi na plus dla zespołu, gdyż nadaje albumowi ciężkości, miejscami w niemal kakofonicznej formie, uderzającej wprost w psychikę odbiorcy. Jest ona ponadto poddana działaniu rozlicznych środków stosowanych przez autora. Jest to połączenie wielu antymuzycznych stylów, ambientu, industrialu, noise'u, darkwave'u. Całość zima i mroczna z wszechobecnym uczuciem smutku. Czasami rytualnie, czasami niepokojąco, czasami z przewagą odgłosów zindustrializowanego świata. Są opentańcze chóry, szepty i krzyki przeszywające słuchacza dreszczami, szaleńcze melodeklamacje, a to wszystko na bazie wbijających w ziemię bębnów i różnego typu syntezatorów, dzwonków i innego typu chorych industrialnych dźwięków.

Z całej płyty wyróżniłbym trzy utwory: "Head" - dark ambientowy horror, który idealnie pasowałby jako ścieżka dzwiękowa do najstraszniejszego dreszczowca, jaki jesteście tylko w stanie sobie wyobrazić, rozpoczynający płyte "Death, Just Only Death" - za nastrój, który wprowadza, już od pierwszego odpalenia krążka w odtwarzaczu, oraz przedostatni na płycie "Fall Apart" - za niepokojący, operowy wręcz chór, chyba najsmutniejszy kawałek na płycie. Wraz z resztą utworów album stanowi dość wyraźny, zorganizowany koncept. Polecam szczególnie fanom Sophia.

7/10

Komentarzy: 1 14.04.04 - 06:47

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture